מזרחי בכנס המנהלת: "הפיינל-פור לא ספורטיבי"

מנהלת הליגה קיימה כנס שדן באופייה של הליגה בשנה הבאה. קופל: "המערכת לא שוויונית". חיים אוחיון: "אל תקחו לנו את החלום"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספורט הארץ

כנס מנהלת ליגת העל שהתקיים הבוקר (שישי) במלון בתל אביב היווה במה לשיקוף ההבדלים התפישתיים בין מכבי תל אביב ליתר קבוצות הליגה. בכנס דנו באופייה של הליגה בעונה הבאה מבחינת מספר הזרים, החוק הרוסי ושיטת הפיינל פור. החוקים החדשים ייקבעו עד ה-10 ביוני.

כבר בפתיחת דבריו, התייחס יו"ר המנהלת אבנר קופל לעניין הפיינל פור. "האינטרסים של הקבוצות לא תמיד עולים בקנה אחד", אמר קופל. "חלק מהקבוצות הולכות על תארים, חלק מהקבוצות משחקות באירופה, חלק מהקבוצות שואפות להגיע לפיינל פור וזה פסגת השיא שלהן. המערכת בה אנו נמצאים היא לא שוויונית ותפקידו למצוא את המכנה המשותף שיתאים לכולם".

כצפוי, יו"ר מכבי תל אביב שמעון מזרחי, יצא נגד קיום הפיינל-פור. "זה לא סוד שאין מדינה באירופה שקובעת את האלופה בשיטת פיינל פור. זו שיטה של גביע, צריך לחשוב על שיטה אטרקטיבית שתכניס כסף לקבוצה", אמר מזרחי שהתייחס למשחק האליפות אתמול בכדורסל נשים. "ראו לדוגמה את ליגת הנשים שהוכרעה בסדרה של חמישה משחקים. אם תשאל אותי מדוע בליגה הבלקנית, האדריאטית והיורוליג האלופה נקבעת בפיינל פור זה בגלל שהקבוצות מגיעות ממדינות שונות. יש מקום לחשוב על ליגה של ארבע הקבוצות וגם על סדרות. בפיינל פור יש משהו לא ספורטיבי. בשיטה הזאת אתה יכול להוביל את הליגה בפער גדול ובגלל פציעת שחקנים להפסיד את האליפות".

אבנר קופל. אוסטרוביץ' כתבה לו: "טול קורה מבין עיניך, האם כוונתך להפוך את מתי המעט שילכו שבי אחריך מכדורסל נשים כתפאורה?"צילום: עודד קרני, מנהלת ליגת העל

חיים אוחיון, יו"ר גליל-עליון התייחס לאלמנט התחרותיות שמוסיפה שיטת הפיינל-פור. "אנחנו פה כדי לקדם תחרויות, לא באנו להיות בשר תותחים", אמר אוחיון. "גם בגלבוע ובכל מקום רוצים להצליח ולקחת מקום ראשון. הקהל לא מגיע כי אין עניין, אין מספיק עניין, גם הקהל רוצה לחלום שבסוף העונה הוא לוקח אליפות. גם אני חולם על זה, בואו לא ניקח את החלום. אנחנו מאוד קשובים לצרכים של מכבי ת"א אבל גם מכבי ת"א צריכה להיות קשובה לצרכים של הליגה".

חלק מהותי בדיון עסק במספר הזרים בעונה הבאה כשעל הפרק עומדת גם אופציית החזרה למתכונת החוק הרוסי. "שלושה זרים זה מספיק לליגה הישראלית", אמר חיים אוחיון. "האיזון עם אירופה לדעתי צריך להיות חמישה זרים בטופס, שלושה זרים על המגרש. הישראלים הטובים היום בליגה הם כאלה ששיחקו בגילאים הצעירים בחמישיות של הקבוצות שלהם, אנחנו לא רואים את זה היום. יש בעיה בנבחרות, אין לנו מספיק אומץ לתת לשחקנים עם פוטנציאל לשחק. בלי דקות משחק הם לא יתקדמו".

יו"ר מכבי תל אביב כמובן שלא אהב את ההצעה הזאת. "לפני שלוש שנים לא היתה בכלל הגבלה על מספר הזרים", אמר מזרחי. "לאחר מכן עברנו להגבלה על רישום שבעה זרים, אחרי זה היה לנו חוק רוסי עם שני שחקנים ישראלים על הפרקט. היום ישראלי אחד ועם ארבעה זרים וגם במתכונת הזאת קבוצות כמו ירושלים ומכבי ת"א מובילות בכמות הדקות של ישראלים. אני לא רוצה צורך להגביל את מספר הזרים ברגע שיש חוק רוסי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ