דני קליין לא התפטר מהפועל ירושלים, אך דורש הבהרות

הדירקטוריון החדש שמינה גומא אגייאר טרם הציע חוזה חדש ליו"ר, שהגיב במכתב: "הסכם עבודתי לא חודש ועל כן תופסק עבודתי בסוף החודש"

טל בן עזרא-צרובה
טל בן עזרא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל בן עזרא-צרובה
טל בן עזרא

רעידת אדמה בהפועל ירושלים? אל תמהרו לכנות זאת כך. יו"ר הקבוצה דני קליין הגיש לפני כשלושה שבועות מכתב ליו"ר הדירקטוריון החדש של המועדון, עו"ד יעקב לירז ובו הוא מודיע על סיום עבודתו בסוף החודש הקרוב. חשוב לציין כי אין מדובר בהתפטרות שכן חוזהו של קליין אמור להסתיים בעוד כשבועיים. את מכתב זה קיבלו, בנוסף ללירז, כל שאר חברי הדירקטוריון. "אני פונה אליך בצער לאחר תקופה ממושכת בת כ-17 שבמהלכה פעלתי ללא לאות עבור קבוצת הפועל ירושלים", כתב קליין במכתב. "כידוע לך היטב, לפני כ-8 חודשים חלו שינויים גדולים בקבוצה. חברת הניהול נרכשה על ידי בעלים חדשים, ומרבית חברי הדירקטוריון הוחלפו. בנוסף לכך, התקופה הקצובה של הסכם העבודה שלי (המוכר לך) מסתיימת ב-31.5.2012. למרות עובדות אלה, לא פנו אליי מטעם החברה על מנת להסדיר עימי בצורה כלשהי את מצב הדברים. המשמעות הינה כי ביום 31.5.2012 מסתיימים יחסי עובד ומעביד ביני לבין הפועל ירושלים, בפיטורים".

קליין, כפי שמובן היטב מהמכתב, אינו שבע רצון מכך שהדירקטוריון החדש לא פתח עימו במו"מ על חוזה חדש ולפיכך החליט להודיע על עזיבתו. גורם נוסף ומרכזי ששכנע את היו"ר להגיש את מכתב זה הוא דאגתו של קליין בשל השינויים הקיצוניים הצפויים במבנה ההנהלה וממאזן הכוחות וקבלת ההחלטות תחת בעלותו של אגייאר. עם זאת, גורמים במועדון הדגישו כי אין לפסול את האפשרות שבסיטואציה כלשהי כן יצליחו הצדדים לשבת על חוזה חדש של היו"ר המועדון. "דני אוהב את הפועל ירושלים והוא לא יעזוב כל כך מהר", סיפר לספורט הארץ גורם במועדון. "אני בטוח שעוד יהיו התפתחויות. דני מאוד פגוע מההתנהלות של כמה מחברי הדירקטוריון בעניינו ונדמה לו שהם פשוט מתעלמים מכל מה שהוא עשה עבור המועדון הזה בשנים האחרונות". במחנה אגייאר הבהירו כי ידונו על מכתבו של קליין בישיבת הדירקטוריון שצפויה להתקיים ביום חמישי הקרוב.

הצטרפו לדף הפייסבוק שלנו ועקבו אחר המתרחש בהפועל ירושלים

קליין ואגייאר. היו"ר דואג מהשינויים הקיצוניים הצפויים במבנה ההנהלה

כמה מנציגי הדירקטוריון אף סיפרו כי למרות המכתב הם מקווים כי תימצא הנוסחה להשארתו במועדון, וכי יש קונצנזוס לגבי חשיבותו. בנוסף, לספורט הארץ נודע כי הדירקטוריון לא מתכוון להילחם על קליין בכל מחיר. אחד הנושאים שצפויים לעלות בישיבה היא גובה שכרו של היו"ר שלטענת מספר אנשים יצטרך לקצץ אותו בצורה משמעותית על מנת שבכלל תישקל אפשרות הישארותו. "דני עשה רבות עבור המועדון, וזה ברור לנו", סיפר אחד מחברי הדירקטוריון, "אבל יש דברים שחייבים להשתנות. הוא צריך ללכת לקראתנו מבחינת הכסף שהוא מרוויח. בסופו של יום לדעתי שני הצדדים רוצים שנצעיד את הפועל ירושלים להישגים גדולים בעתיד כשאנחנו יחד ולא בנפרד".

קליין, אגב, התנתק לחלוטין מאז פרסום הידיעה מוקדם יותר היום. בהודעה רשמית שהוציא דרך דובר המועדון אמר קליין: "לצערי הרב הופצו בשעות האחרונות שמועות על מכתב התפטרות שהוגש היום בבוקר על ידי. שמועות אלה אינן נכונות ותוכן הדברים שהופצו בתקשורת רחוק מלשקף את העובדות. האמת היא כי הגשתי מכתב לדירקטוריון החברה לפני כחודש ימים, ובו הודעתי כי הסכם עבודתי לא חודש ע"י החברה ועל כן תופסק עבודתי החל מ-31.5.2012".

תגובת יו"ר דירקטוריון הפועל ירושלים יעקב לירז: "שום דבר לא סגור, עוד נדון על הדברים בישיבה ביום חמישי. דני אמור להשתתף בה ונשמע מה בפיו. חשוב לי לציין כי בשום שלב לא הייתה כוונה לא להאריך את החוזה שלו. היה סיכום בעל פה שהוא ימשיך, ועל אופי החוזה עוד נדון. בכל הנוגע לתקציב המועדון הוא ימשיך להיות תקציב ראוי על מנת שהפועל ירושלים תמשיך להשתתף במפעלים האירופיים ולהיות קבוצה בכירה בכדורסל הישראלי".

דני קליין. דרוקר אינו מעוניין להתייחס לסיטואציה של יו"ר הקבוצה, זה שלמעשה מינה אותו לתפקיד

תחילתה של הדרמה הייתה אי שם בחודש ספטמבר 2011 אז הודיע דני קליין כי אגייאר רכש 60 אחוז מהמועדון וכי יזרים אליה סכום של כ-1.75 מיליון דולר בכל שנה למשך שלוש שנים. אגייאר, שכונה על ידי קליין במסיבת העיתונאים ההיא "בעל הבית", הודיע בתחילת השנה כי יבצע מהפכה ניהולית במועדון ולמעשה שינה את דירקטוריון הקבוצה לחלוטין והכניס ארבעה מנציגיו, דבר אשר לא התקבל בברכה בקרב קליין ואנשיו. כעת, עם עזיבה אפשרית של קליין, מעניין כיצד יצליח אגייאר להעמיד קבוצה ראויה בבירה ללא היו"ר הוותיק שהביא עימו במרוצת השנים אין ספור ספונסרים ומזומנים לקופת המועדון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

סמי ברדוגו. "אין לי דמיון"

סמי ברדוגו מנוכר להומוסקסואליות, למזרחיות ולחיים עצמם

מצעד הדגלים באזור שער שכם, בשנה שעברה. מה יחשבו אזרחי ישראל הערבים אם הממשלה תמנע מאזרחי היהודים לחולל ברחבת שער שכם תוך שירת "מוות לערבים", "שיישרף לכם הכפר" ועוד נעימות באותו הסגנון?

נילחם על זכותו של כל יהודי לקלל את האמ־אמא של כל ערבי

איור

יש ילדות שההתבגרות המינית שלהן מתחילה בגיל 6. אין הסבר לתופעה

יצחק לבני, 2016

מדובר בכישרון מפתיע של סופר גדול. זה הספר שאני הייתי רוצה לכתוב

ויטמינים ותוספים בחנות פארם

כן, מדובר בסוג של אובססיה. זו רשימת תוספי המזון שאני לוקחת

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?