דן גרונפלד: "ההישגים לא בקנה אחד עם הכישרון"

המתאזרח של הפועל ירושלים אמנם מתוסכל מדקות המשחק המעטות שלו ומפתיחת העונה הרעה, אבל בטוח: "הקבוצה הזו תצליח"

יואב בורוביץ
כל העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יואב בורוביץ
כל העיר

דן גרונפלד לא מצליח למצוא הסבר לכישלון של הפועל ירושלים בעונה שעברה וגם לפתיחת העונה הרעה, שעדות נוספת לה התקבלה ביום רביעי האחרון כשהפועל הובכה על ידי פריינאי הליטאית ביורוקאפ עם הפסד 85:72. "אני חושב על זה לא מעט ולא מצליח למצוא הסבר מספק", הוא אומר, "גם בעונה שעברה היה לנו כישרון וגם העונה, וההישגים לא היו בקנה אחד עם הכישרון. גם היו לנו מאמנים שונים ועדיין זה לא השתנה".

בסביבתו של גרונפלד אומרים שהוא מתוסכל משני דברים: דקות המשחק המעטות שלהן הוא זוכה והעובדה כי שחקנים רבים ממעטים למסור לו. אך השחקן עצמו אינו מוכן לומר זאת: "אני בחיים לא אדבר על שחקנים אחרים. אני מסתכל רק על עצמי ומוכן לדבר רק על עצמי. אני יודע שאני עושה את המיטב, אבל זה נכון שגם אני לא עומד בציפיות שהיו לי מעצמי".

גרונפלד. 3.8 נקודות ושני ריב' בלבד העונה

חדשות ועדכונים מליגת העל גם בפייסבוק של "ספורט הארץ"

גרופנלד חתם בהפועל לפני כשנה והגיע כשחקן יקר שמקבל יותר מ-150 אלף דולר נטו לעונה (לשנתיים לפחות). מי שהביא אותו היה כידוע עודד קטש, שלא שרד. מאז הוא נחשב לאחד השחקנים שהכי מחוברים בקבוצה גם לאמריקאים וגם לישראלים. “אני בעצמי גם וגם”, מסביר גרונפלד. אלא שהיכולת שלו במלחה לא היתה קרובה לזו שהפגין בשלבים מוקדמים יותר בקריירה. את העונה שעברה סיים עם 7.4 נקודות ו-2.1 ריב', ואילו בינתיים בעונה הנוכחית הממוצעים הידרדרו לשפל חסר תקדים: 3.8 נקודות ושני ריב' בלבד.

"אני דווקא מגיע לעונה הזו במצב מצוין", טוען גרונפלד, "בקיץ התחתנתי עם החברה שלי סאם והיה לי זמן לשטוף את הראש קצת מכדורסל. אבל עדיין הצלחתי לעבוד על כל מיני אלמנטים במשחק שלי. שליטה בכדור, חדירה, כושר, וגם קליעה. אני כמעט בטוח שהדברים האלה יבואו לידי ביטוי במהלך העונה".

אלא שלדרוקר יש עודף גארדים או פורוורדים שמשחקים כמו גארדים - ג’ייקוב פולן, קורטני פלס, מאיר טפירו ורביב לימונד - כולם זוכים ליותר דקות משחק מגרונפלד. מבחינת גרונפלד, הבעיה היא שגם כשטפירו, לימונד ופולן לא מפגינים יכולת גבוהה הוא עדיין רואה מעט מדי דקות פרקט.

המצב התחיל להשתפר לטובה דווקא בהפסד החוץ לנתניה לפני שבועיים. כשהקבוצה בפיגור של 16 נקודות החליט דרוקר להשתמש פחות בלימונד ובפלס ולתת לגרונפלד הזדמנות. הוא גמל לו ב-11 נקודות ב-28 דקות. קו האמון בגרונפלד נמשך גם בשבוע שעבר, כשזכה ל-20 דקות מול אשדוד, אבל הוא שוב חזר לאנמיות שקצת מאפיינת אותו - זרק רק פעמיים וסיים עם שתי נקודות בלבד. "אני זורק כשהמשחק מאפשר לי לזרוק", הוא מסביר, "אני לא כופה זריקות ולא מחייב שום דבר במשחק. כך לדעתי לא משחקים כדורסל נכון".

בינתיים, במחזור האחרון מול אשדוד, פולן פתאום כיכב (18 נקודות וחמש שלשות במחצית הראשונה) ונדמה שהמתמודדים האמיתיים עם גרונפלד על דקות משחק יהיו פלס ולימונד. "אני לא רואה את המצב בקבוצה כתחרות", הוא מסביר, "לכולנו יש אותה מטרה והיא שהקבוצה הזו תצליח. ואני מאמין שזה יקרה השנה. אני באמת מאמין בזה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ