בנג'מין הופמן, ניו יורק טיימס

לפני המשחק מול סן אנטוניו ביום שישי בלילה, רשמה גולדן סטייט 16 הפסדים רצופים לספרס והווריורס ניסו הכל כדי להשיג את הניצחון. מסתבר שכל מה שהם היו צריכים זה שרוולים. שחקני גולדן סטייט שמעו על חשבונם מספר לא מבוטל של בדיחות אחרי שהציגו לליגה את חולצות המשחק החדשות שלהם, שמזכירות טי שירט יותר מאשר את גופיית המשחק המוכרת. אבל לשחקנים של מארק ג'קסון לא היה ממש אכפת. הניצחון 101-107 בהארכה, היה חשוב הרבה יותר.

הביקורת מהאוהדים כוונה בעיקרה לדמיון הרב בין החולצות החדשות לחולצות האימונים של השחקנים ברחבי הליגה. רוב הבדיחות שפורסמו בטוויטר כוונו לכך שהשחקנים פשוט שכחו להוריד את האימוניות טרם נכנסו לפארקט. פול לוקאס, מומחה בעל שם עולמי לעיצוב בגדי ספורט, שעובד בין היתר עם ESPN, חושב שהבעיה אינה בעיצוב תלבושות. "חשבתי שהם נראו טוב", הוא אומר. "אישית, אני אוהב את השרוולים. אני חושב שזה מאפשר עוד אפשרויות לעיצוב מדי כדורסל. זה מוסיף עוד חומר בעולם עיצוב שחסר חומרים מלכתחילה".

הבעיה, ממשיך לוקאס, נעוצה במקום אחר. "אני לא יודע מה הם חשבו. חולצות חלקות עם מכנסיים מפוספסים? חשבתי שזה נראה מגוחך. שחקני כדורסל הם גם ככה גבוהים, אז לשם מה הם צריכים פסים?", אומר לוקאס, שטוען כי על השרוולים תיפול האשמה, על לא עוול בכפם. "אנשים יזכרו שהם לא אהבו את התלבושת. השרוולים עומדים לקבל את האשמה. אם הם היו לובשים מכנסיים חלקים, הכל היה נראה אחרת", אומר לוקאס.

ג'רט ג'ק חוגג ניצחון על סן אנטוניו במדים החדשים

למרות העניין הרב, החולצות של גולדן סטייט לא יצרו תקדים בעולם הכדורסל. לוקאס אומר כי בשנים האחרונות קבוצות קולג' רבות שילבו שרוולים במדי המשחק שלהם. מה שמציעות החולצות לבעלי הקבוצות הוא קהל אוהדים שלא קונה גופיות. "הרבה אנשים קונים חולצות בייסבול ופוטבול אבל לא כדורסל בגלל שזה מגיע בצורת גופיה, שמצמצמת את המצבים בהם אפשר ללבוש אותה", אומר לוקאס. "יש גם אנשים שגופיה לא מחמיאה לצורת הגוף שלהם".

בין אם הטרנד החדש יתפוס או לא, הווריורס גרמו לאנשים לדבר. אבל מה שעלול למנוע משחקנים רבים לאמץ את החלוצה החדשה לחיקם, הם הקעקועים שמצוירים על גופם. "יכול להיות שבווריורס לא חשבו על כך שיש בחורים רבים ברחבי הליגה שמתייחסים לקעקועים שלהם בצורה רצינית מאוד", אומר לוקאס. "והשרוולים יכסו אותם".

צפו בווריורס מציגים את המדים החדשים:

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות