כדורסל נשים |

אליצור רמלה זכתה באליפות

הקבוצה של עדן ענבר הגיעה כאנדרדוג לסדרה מול אשדוד, אך הוכיחה אופי נהדר כשניצחה הערב 70-78 וזכתה בביתה של האלופה היוצאת

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אריה ליבנת
אריה ליבנת

חטא היוהרה במלוא הדרו. הקליפ שצילמה הקבוצה לפני סדרת הגמר והוצג על מסך באולם רגע לפני המשחק הראשון, הבמות שהוכנו בעיר לפני המשחק הרביעי, והדיבורים של הספונסרים על הופעה ביורוליג. הכל התנפץ למכבי אשדוד בפנים. על הגביע היא שמרה, אבל במשימה העיקרית כשלה הקבוצה בגדול. את האליפות היא איבדה בצורה דרמטית, ובאולם הקריה שלה.

אליצור רמלה - באחד ההרכבים הצנועים שידעה, עם שחקנית WNBA אחת, אליסון הייטאואר - הציגה כל העונה יכולת סבירה, אבל עשתה התקדמות ענקית תוך כדי סדרות הפלייאוף. למשחק החמישי בסדרת הגמר הגיעו כל השחקניות שלה בכושר שיא. בצהריים, כמה שעות לפני המשחק המכריע באשדוד, אמר המאמן עדן ענבר ל"עושים ספורט" כי הוא לא מאמין בגימיקים ושקבוצתו תנסה להמשיך במה שעשתה עד עכשיו, רק טוב יותר. בערב, ענבר המשיך להאמין בהרכב הגבוה והשחקניות שלו הפגינו משחק קבוצתי משובח. כשאשדוד שמרה אישית, רמלה חגגה בצבע. כשאשדוד עברה לאזורית, רמלה צלפה מבחוץ. התוצאה היתה מהממת: ארבע דקות להפסקה, הגיע היתרון של רמלה ל־23 נקודות, 16-39.

למכבי אשדוד קרה בשבועות האחרונים בדיוק ההיפך. הקבוצה שהגיעה לסדרה כשמאזנה העונה עומד על 0-26, בכלל לא חשבה על אפשרות שתגיע למרחק של 40 דקות מאובדן האליפות. המאמן שלה, עדני דגן, דווקא האמין בשפנים. לראשונה בסדרה הוא עלה עם בריטני דנסון במקום דניאל אדאמס. בהמשך המשחק, כשלא הלך לקבוצה, הוא אפילו ניסה גימיק של שלוש גבוהות, כששארדיי יוסטון בעמדה מספר 3. זה רק פגע עוד יותר באשדוד. דגן, כהרגלו, גם לא אוהב לקחת פסקי זמן. במקום לקחת אחד בפיגור 10-2 בפתיחה, כשהקבוצה שלו לא מסוגלת לקלוע סל, הוא חיכה עד לדקה ה־13, כשלא היתה ברירה.

שחקניות רמלה חוגגות אליפות תשיעית למועדוןצילום: ניר קידר

עם כל הניסיון והמוניטין שלו, דגן גם לא הצליח להוריד מהלחץ שניכר בשחקניות שלו. זה בא לידי ביטוי במשחק קבוצתי מחפיר מול ההגנה האזורית 3-2 של רמלה, וגם בפעולות הפשוטות. כבר בפתיחה זכתה יוסטון בכדור, אבל עברה לחצי השני של המגרש. במהלך אחר היא ידעה שאסור לה לגעת בכדור, קראה לשירן צעירי, אבל זו לא שמה לב, בריטני ג'ונסון דווקא כן והכדור עבר לרמלה. נועה גנור, גם כשעמדה פנויה לשלוש, כל כך היססה, שעשתה תנועה קדימה ובמקום שתי שלשות הסתפקה בסלים לשתי נקודות. היחידות שהגיעו באשדוד היו נעמי קולודני כל המשחק ושירן צעירי במחצית השנייה. "כשיוסטון קולעת עשר נקודות אי אפשר לנצח", יטען דגן בסיום, "יש פה זרות שלא הגיעו למשחק ולא הגיעו לסדרה".

לזכות אשדוד ייאמר שנלחמה עד טיפת הדם האחרונה. צעירי נפצעה וחזרה, אשלי שילדס התעוררה במחצית השנייה. סל של יוסטון צימק עד 69-65, 2:24 דקות לסיום, אבל הייטאואר - שבדיעבד היתה ראויה להיבחר לשחקנית העונה - קלעה שני סלים רצופים. 25 שניות לסיום אוהדי רמלה כבר שרו: "יש אליפות". כשהבאזר האחרון בישר על התוצאה הסופית (70-78) ועל האליפות של האורחת, לכרוז של אשדוד נותר רק להתנחם: "אנחנו הקבוצה היחידה אי פעם שעשתה 0-26".

"הרגשה של הלם", הודתה בסיום קטיה לויצקי, שחקנית רמלה, "במהלך הסדרה תהיתי למי מגיע לקחת אליפות - לקבוצה שלא הפסידה כל העונה, או לקבוצה שהלכה באותה דרך כל העונה ושמרה על עקביות. עכשיו אני מבינה שהגיע לנו. לקחת אליפות בעונה כזאת זו סנסציה". המאמן ענבר הוסיף: "אין לי מלים על מה שקורה פה. התחלנו את הסדרה מול קבוצה שלא הפסידה אף משחק. נתנו לה הרבה קרדיט, אבל תוך כדי הסדרה הבנו שאנחנו לא פחות טובים. זה מה שיפה בספורט, אבל אסור לשכוח מה שעשו אשדוד ועדני כל העונה".

אמת, אלא שספרי ההיסטוריה יספרו בעיקר את השורה התחתונה: אליצור רמלה אלופה.

קלעו לרמלה: ג'יימס 17, הייטאואר 16, אפשטיין 13, לויצקי וצ'ונס 10, אורן 8, ג'ונסון 4.
קלעו לאשדוד: צעירי ואדאמס 17, שילדס 14, קולודני 12, גנור ויוסטון 5.

מהלך המשחק:

רבע ראשון (23-13):

מהלך יפה של רמלה מסתיים בסל קל של ג'ונס שנשארה פנויה מתחת לסל. גם בהגנה רמלה פותחת טוב והייטאואר רצה מחוף לחוף כדי להשיג את הסל הקל. אפשטיין משלימה 4ריצת 0-6 בפתיחת המשחק. בצד השני לויצקי עושה את העבירה השנייה שלה ושילדס מעלה את אשדוד לראשונה על הלוח, אחרי שתי זריקות טובות מהעונשין. רמלה פותחת מצוין ועולה ליתרון 2-10 מהיר, חמש דקות מפתיחת המשחק. יוסטון עושה את סל השדה הראשון של הדאבליסטית.

קולודני קולעת שתי שלשות רצופות ומורידה את הפיגור האשדודי לארבע נקודות בלבד, 14-10, 2:53 לסיום הרבע. גם צעירי חוגגת מחוץ לקשת ומורידה את ההפרש לנקודה בלבד. דקות טובות של הייטאואר ושלשה של אורטל אורן מורידות את רמלה ביתרון 13-23 בסיום הרבע. פתיחה נהדרת לאורחות.

רבע שני (16-10):

רמלה פותחת טוב גם את הרבע השני והיא עולה כבר ליתרון 14 עם פתיחתו. אורן ממשיכה לצלוף מחוץ לקשת והתוצאה כבר 14-30 לרמלה, אשדוד בהלם. חמש דקות מפתיחת הרבע ואשדוד עדיין לא נכנסה למשחק. רק שלוש נקודות קלעו המארחות ברבע. שלשה של ג'יימס מקפיצה את היתרון ל-16-37. מי היה מאמין שהמשחק החמישי יהיה כה חד צדדי.

נעה גנור עולה לראשונה הערב לפארקט ומיד קולעת שלשה שאולי תחזיר את אשדוד למשחק. אחרי פתיחה מזעזעת של הרבע, אשדוד רצה ל-0-7 וההפרש יורד ל-17.

רבע שלישי (19-19):

אשדוד פתחה טוב יותר את המחצית השנייה אבל רמלה מתאוששת ושומרת על יתרון מבטיח. השחקניות של דגן פשוט לא משחקות בהגנה. ברגע שאשדוד מרגישה שהיא חוזרת למשחק, מגיעה הייטאואר וצולפת שלשה גדולה. 32-49 לרמלה, 5:26 לסיום הרבע. עוד איבוד לאשדוד, ה-11 שלה הערב, והזמן מתחיל להיות האויב הגדול ביותר שלה.

שלשה של צעירי מורידה את הפיגור של אשדוד ל-13 בלבד, 53-40, 1:29 לסיום הרבע. אשדוד חוטפת כדור ורצה להתקפה אך במקום להוריד ל-11 הפרש, הן מאבדות את הכדור ומיד סופגות בצד השני.

רבע רביעי:

לויצקי פותחת את הרבע האחרון עם שתיים קלות אחרי שנותרה חופשיה לגמרי ובצורה כזו, לאשדוד אין מה לחפש במשחק הזה. שלשה של צעירי מורידה את ההפרש ל-15, 7:59 לסיום המשחק. לויצקי שוב נשארת לבדה ושוב מענישה את אשדוד. רמלה משחקת כדורסל חכם וסבלני ברבע הרביעי. צעירי מוסיפה עוד שלשה וזה רק 13. 14 נקודות לישראלית הנהדרת הערב.

דקות טובות של אשדוד מורידות את הפיגור ל-11 בלבד, 67-56, שש דקות לסיום המשחק. בהתקפה קריטית מבחינתה אשדוד מאבדת כדור, הייטאואר מענישה מיד בצד השני. שלשה ענקית של צעירי מורידה את הפיגור לשמונה בלבד, 69-61, 3:43 לסיום המשחק. רמלה מגיבה באיבוד כדור והקהל האשדוד באקסטזה. דקות רעות של רמלה שחייבת להתאפס אם היא לא רוצה לאבד את המשחק, שכבר היה בידיים שלה.

סל קשה של שלידס מוריד לשש בלבד. ושוב רמלה מגיבה באיבוד כדור. רמלה מאבדת את הראש. ארבע נקודות רצופות של הייטאואר מחזירות את היתרון של רמלה לשמונה, 1:34 לסיום המשחק. צעירי יורדת פתועה מהפארקט אחרי משחק נהדר שלה, שכנראה לא יספיק לקבוצתה. לויצקי סיימה את המשחק אחרי שביצעה את העבירה החמישית שלה הערב. מכה קשה לרמלה כשנותרו 1:27 לסיום. קולודני עושה סל מהיר שמוירד לחמש הפרש, 57 שניות לסיום.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אדולף אייכמן. "פנינים" מתועבים

חשבתי שכבר שמעתי הכל. ההקלטות של אייכמן טלטלו אותי

הפגנת מחאה נגד פסיקת העליון, מול בית הנבחרים של יוטה

למה מתכוון בית המשפט העליון בארה"ב כשהוא מדבר על "ניטרליות"

"שבב של אהבה 2". נקודת מבט מקורקעת במציאות

העונה הראשונה היתה מצוינת. השנייה משונה ומהנה לא פחות

גדי סוקניק, חדשות ערוץ 2

המרוויח הגדול ביותר מההתבטאות של גדי סוקניק הוא סוקניק עצמו

צביקה הדר ומירי מיכאלי. לא נתנו לבוט האנושי לפצוח במונולוג

בעולם מלא פייק ניוז, דווקא צביקה הדר התגלה פתאום כעיתונאי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ