לא כולם הופתעו מעזיבתו של אבנר קופל

התפטרותו של יו"ר איגוד הכדורסל לא הפתיעה את חברי הנהלת האיגוד. "הוא נשבר, שתו לו את הדם". שמעון מזרחי ישמש כמ"מ זמני

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אריה ליבנת
אריה ליבנת

ההתפטרות של אבנר קופל מראשות איגוד הכדורסל אתמול (חמישי) בלילה הדהימה את רוב אנשי הענף, אבל לא את חברי הנהלת האיגוד. קופל נבחר לתפקיד בינואר אשתקד, תחילה כמ"מ זמני במקום שי שני שהודח וכעבור שבעה חודשים גבר על צביקה שרף בבחירות לתפקיד. קופל, שמשמש יו"ר מרכז בית"ר, הוצע לתפקיד על ידי סיעת הפועל כשבהמשך גם סיעת מכבי תמכה במינוי. אולם כבר בחודשים הראשונים, התאכזבה הסיעה מדרך הניהול של קופל.

"אבנר התייאש, נשבר, שתו לו את הדם, בעיקר סיעת עוז, אבל גם מרכז מכבי כבר לא התלהב מהמינוי שלו", אמר אחד ממקורביו. "יש לו גם עניינים משפטיים והכל ביחד גרם לו לעזוב". אחד מאנשי סיעת מכבי אומר: "לא לזה פיללנו. הוא ניסה לנהל את האיגוד בשיטה של 'וואן מאן שואו'. האיגוד בגרעון כספי והוא שיפץ את כל הבניין בלי לקבל הצעות מחיר", אומר אותו חבר שהמשיך: "באיגוד היו 13 עובדים והוא העלה את מספר העובדים ל-23.

"הוא הביא את הדובר שלו ממינהלת הליגה ומצא לדובר הקודם תפקיד חדש - מנהל פרויקטים. מי צריך מנהל פרויקטים? הוא העלה שכר לעובדים, סגר כסף עם מאמנים לא לפי הטבלה של האיגוד אלא לפי החלטה שלו. הוא היה אדון לעצמו. שמעון מזרחי כל הזמן העיר לו: 'תיידע אותנו לפני שאתה עושה דברים'. היו דברים ששמעון שמע עליהם בדיעבד. כמובן שגם צביקה שרף ישב לו על הווריד. ואז הגיע דו"ח חמור של מבקר הפנים של האיגוד, הדו"ח של ברסקי. מבקר פנים בדרך כלל מתקן דברים, אבל פה זה היה דו"ח שקטל את האיגוד, הוא כתב דברים חמורים. גם רשם העמותות מגיב עכשיו ומבקר המדינה יושב במשרד באיגוד כבר תקופה ומבקש כל היום ניירות. כל הדברים האלו ישבו לאבנר על הצוואר והוא הרגיש שהוא חייב ללכת".

אבנר קופל. איזה קטעצילום: תומר אפלבאום

ההתפטרות של קופל תיכנס לפועל בשבוע הבא, כשמ"מ הבכיר שלו, שמעון מזרחי, יחליפו באופן זמני עד שייבחר יו"ר קבוע. באיגוד מתכוונים להקים ועדת איתור לתפקיד, כשהמטרה היא למנות אדם מחוץ לאיגוד. אחד השמות שעלו הוא זאב בילסקי, שרץ לפני כמה חודשים לתפקיד יו"ר הועד האולימפי מטעם הפועל והפסיד ליגאל כרמי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ