"אנחנו רוצים להפוך את הפועל י-ם למועדון ווינר"

אל הפרסומאי אייל חומסקי הצטרפו הייטקיסט וסוכן שחקנים מה-NBA, במטרה להשתלט על הקבוצה מהבירה ולצאת עמה לדרך חדשה

יואב בורוביץ', כל העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יואב בורוביץ', כל העיר

אייל חומסקי טרם דיבר על הפועל ירושלים. שנים שהוא מעורב בקבוצה, תומך בה, מסייע למצוא ספונסרים, מגיע למשחקים ומעורב בה בנימי נפשו ומשפחתו - הוא נשוי לאחותם של אלעד ואמיר הירשנזון ז"ל. אבל חומסקי, מהפרסומאים הבולטים בישראל - הבעלים המשותף של משרד הפרסום אדלר חומסקי - תמיד העדיף להישאר מאחורי הקלעים.
זה חלק מלהיות איש שבעיקר מתווה מדיניות ועצות. זה חלק מאופיו. אבל למרות כל התנאים המוקדמים הללו, חומסקי מבין שהגיע הזמן לדבר. הסיבה לכך: חומסקי מתעתד להיות בקרוב הבעלים של הפועל, שותף לאורי אלון, ארן טלם והעמותה.

אך בעוד אלון וטלם חיים בארצות הברית, והעמותה היא בינתיים בעלים של 40 אחוז בלבד (שיכולים לרדת לעשרה אחוזים), מאוד יכול להיות שחומסקי, אחד המשתתפים בפינה בתוכנית "חדשות הספורט" בשנתיים האחרונות, יהפוך לאחת הדמויות החשובות והמבוקשות בספורט, ובוודאי בכדורסל הישראלי.

חומסקי. "נהפוך את המועדון למועדון ווינר"צילום: ירון יצחקוב

אך לפני שזה קורה, חומסקי ושותפיו חייבים להשתלט על 60 האחוזים שבחזקת משרד האפוטרופוס הכללי, כחלק מנכסיו של גומא אגייאר בישראל. בחודשים האחרונים עמלו חומסקי ושותפיו על הכנת הצעת רכישה, שאותה הגישו לפני שבוע, ביום שישי. ביום רביעי השבוע נפגש חומסקי עם אנשי משרד האפוטרופוס, ושם נאמר לו שקבוצתו הגישה את ההצעה המועדפת, אך הם יצטרכו לשפר אותה. נוסף לכך, חומסקי צריך לעבור מכשול נוסף.

"אני יודע שלעמותה יש 90 יום להגיש הצעה מתחרה", אמר השבוע ל"ספורט כל העיר", "אם הם משווים אותנו, אז הם לוקחים את הקבוצה. אני אאחל להם בהצלחה. אבל אם אין לעמותה הצעה שמשתווה לנו, אז לא יכול להיות שייקח להם 90 יום לומר זאת. זה לא יכול להיות, כי המתנה של 90 יום זה פשוט אסון מבחינת הקבוצה".

חומסקי מכיר את העסק ויודע שקבוצות כבר התחילו להתכונן לעונה הבאה: "קבוצות מחתימות מאמנים, קבוצות מחפשות ומחתימות שחקנים. יש המון החלטות שצריכות להתקבל. האופציה על החוזה של ג'וש דאנקן מסתיימת בסוף השבוע הבא, ובינתיים בהפועל ירושלים שום דבר לא יכול לקרות או להתנהל. הכל מסונדל. לכן היה חשוב לנו להגיש את ההצעה במועד כזה שיאפשר לנו כבר להתכונן לעונה הבאה. יש המון עבודה לבצע. צריך לבנות קבוצה לגמרי חדשה. לא יכול להיות שעכשיו שלושה חודשים לא יהיה שום גורם מוסמך לקבל החלטות מקצועיות וכלכליות. זה פשוט אבסורד, ולכן אני מקווה שבעמותה יבינו זאת ולא יחפשו חלילה להמתין 90 יום, שעלולים לגרום לפגיעה בקבוצה".

קליין. "רוצים לצאת לדרך לגמרי חדשה", מדגיש חומסקי

המצב בעמותה מורכב. בעיקרון חברים בה 15 נציגים, אבל למעשה עומד בראשה דני קליין. החזרה של קליין דרך הדלת הזאת, לאחר שבמשך יותר משנה הוא מכריז כי אינו מעוניין לחזור לקבוצה וכי הוא "לא צריך את כאב הראש הזה", וכי כעת הוא "רק אוהד" ו"רוצה לנוח" ורוצה "להתפנות לעסקים" - כל הדברים הללו מקבלים כעת פרשנות לגמרי אחרת. נדמה כי קליין לא ממש אץ ורץ לשחרר אחיזה מהפועל ירושלים.

"אני לא רוצה להתייחס ישירות לדני קליין", אומר חומסקי, "אבל הדברים די ברורים. ראיתי איך דברים מתנהלים, איך מתקבלות החלטות, איך הכל מנוהל מבחינה מקצועית וכלכלית, ואני יודע בפירוש שאנחנו רוצים לעשות דברים לגמרי אחרת. זה ברור לנו עוד לפני הרגע הראשון". חומסקי מספר שבכל הליך יצירת קבוצת המשקיעים ועיצוב הצעת הרכישה לא נערכה שום פגישה בינם ובין קליין. "לא היה לנו בכך שום צורך", הוא מסביר, "הדבר הכי חשוב מבחינתנו הוא הרצון והמחויבות לצעוד בדרך לגמרי חדשה. לא בדרך שההנהלה צעדה בה בעבר".

חומסקי אומר את הדברים בצורה הברורה ביותר: "המטרה של שלושתנו - של אורי, של ארן ושלי - היא לשנות את הדנ"א של הפועל ירושלים. אנחנו מאוד אוהבים את הקבוצה ומחויבים לה, וזו הקבוצה שלפחות שניים מאיתנו אהדנו תמיד. אבל אנחנו מחויבים לשנות את הדנ"א של המועדון, במובן שאנחנו רוצים להפוך אותו למועדון ווינר. עד היום, לצערנו, הוא לא היה מועדון ווינר, ואנחנו מאוד נחושים להפוך אותו לכזה".

הווינריות הזו - של אלון בעולם ההייטק, של חומסקי בעולם העסקים והשיווק הישראלי, ושל טלם בעולם ייצוג ספורטאים וכוכבי בידור בארצות הברית - חייבת להידבק בהפועל ירושלים החדשה, לפחות כך חומסקי מקווה: "אין בספורט הצלחות בן לילה, ואנחנו גם לא מחפשים הצלחה כזאת. אנחנו באנו כדי להיות כאן הרבה שנים. ארן טלם, סוכן של קובי בראיינט ושל כוכבי NBA גדולים, הוא אדם שיכול לתת לנו יתרון אדיר בחיפוש שחקנים. הוא אדם מחויב שאוהב את ישראל, אוהב כדורסל ואוהב את ירושלים, והוא גם מוכן לשים כסף מכיסו, ולא רק את הידע המקצועי שלו, כדי שהפועל תצליח. אורי אלון זה אדם שישים כסף מכיסו כי הוא ירושלמי ואוהד הפועל ורוצה לבנות כאן משהו שישרת את הקהילה. בנוגע לי, כמובן שגם אני שם כסף ולא רק עוזר בלי להשקיע. כולנו נשים כסף וכולנו מחויבים.

"בעתיד הקרוב אני אומר כמה נשקיע בתקציבים", ממשיך חומסקי, "אבל עם כל החשיבות לכסף ולהשקעה, אנחנו רואים שזה לא הכל. אנחנו רואים מה קרה בירושלים בשנה האחרונה, ובכלל בשנים רבות מאוד בשני העשורים האחרונים, כשהושקע המון כסף ועדיין מרבית העונות היו כישלון. לא מספיק שיהיה כסף, צריך שיהיה חזון. חייבים שיהיה ניהול נכון. בלי ניהול אין שום סיכוי הצלחה לקבוצת ספורט, ולא משנה כמה כסף יש לה. לכן, מעבר לכסף שלנו, אנחנו נשתדל מאוד להביא את הידע, התשוקה והכיוון הנכון למועדון הזה".

אוהדי הפועל ירושלים. "נשתף פעולה עם האוהדים בכל מחיר", מצהיר חומסקי

בקרוב מאוד צפויים חומסקי ושותפיו לערוך פגישה עם נציגי העמותה, שבה גם יפגשו בדני קליין. "נעשה הכל", מבהיר חומסקי, "כדי לשכנע אותם ואת נציגי האפוטרופוס שבתוך שבוע־שבועיים יאמרו לנו אם יש להם הצעה מתחרה. אם כן - בבקשה. אם לא - אז בבקשה שיצטרפו אלינו כשותפים וכולנו נוליך את הפועל ירושלים לדרך חדשה".

חומסקי מאוד מקווה שיהיו בעמותה קולות שפויים שלמעשה יבהירו לקליין כי חייבים למהר בכל מקרה. הוא גם מודע לכך שאוהדים רבים מאוד מרגישים לגמרי מנותקים מ"עמותת האוהדים", מכיוון שלמרות דרישתם לפתוח אותה לבחירות דמוקרטיות בעמותה, עדיין לא סופרים אותם. ולכן גם העמותה הפכה להיות גילדה סגורה שמדירה אוהדים נאמנים שמגיעים למלחה.

"גם זה לא מקובל עלינו", מציין חומסקי, "אם אנחנו נהיה בעלים, אז נפעל כדי לשתף פעולה בכל מחיר עם האוהדים. הרי אנחנו גם אוהדים. זה לא אומר שהקבוצה תהיה בבעלות של האוהדים, אבל הם בהחלט יהיו חלק מקבלת ההחלטות. אין שום סיבה שהם ירגישו שהם לא חלק מהעמותה. אנחנו מאוד נרצה לקרב אותם ולשפר את הקשר איתם. הרי גם אנחנו אוהדים, לפני הכל".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יצחק לבני, 2016

מדובר בכישרון מפתיע של סופר גדול. זה הספר שאני הייתי רוצה לכתוב

נעה ודוד שיסל. בזכות הסרט צבי בהחלט מאוד נוכח

"שואלים אם יש קשר לשיסל. אני אומר שאני הבן שלו, וישר עולה חיוך"

ויטמינים ותוספים בחנות פארם

כן, מדובר בסוג של אובססיה. זו רשימת תוספי המזון שאני לוקחת

אלן קאמינג ב"החבר הגאון שלי מהתיכון". כל זיכרון ילדות מחייב בדיקת עובדות

מרענן לראות טאץ' קומי בז'אנר שלא מצטיין בחוש הומור

סופה בחצי הכדור הדרומי

מחקר: התחזקות סופות שמדענים חזו ל-2080 מתממשת כעת

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"