מועמד חדש-ישן לאימון נבחרת ישראל: צביקה שרף

דני חלוץ הציע את התפקיד ליו"ר האופוזיציה. שרף מעוניין, אך מתנה את המינוי בכך שיישאר במקביל בהנהלת האיגוד. אם הנושא יוסדר, הוא עשוי לזכות ברוב בוועדה המקצועית

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אריה ליבנת
אריה ליבנת

הוועדה המקצועית של איגוד הכדורסל תדון מחר (חמישי) בצהריים בנושא מינוי מאמן לנבחרת ישראל בכדורסל. עד כה הוזכרו כמועמדים לתפקיד המאמן בארבע השנים האחרונות, אריק שיבק, מאמן הפועל ת"א, ארז אדלשטיין, ומאמן בני הרצליה, אפי בירנבוים. עם זאת, מאחורי הקלעים מתבשל מינויו של מאמן אחר. יו"ר האיגוד, דני חלוץ, הציע לפני כשבוע את התפקיד ליו"ר האופוזיציה שלו באיגוד, צביקה שרף, מאמן מכבי ראשון לציון.

שרף בן ה-62 אימן בעבר את הנבחרת במשך 14 שנים בשלוש קדנציות שונות, והגיע עמה שמונה פעמים לטורניר גמר אליפות אירופה ופעם אחת לאליפות העולם. בעקבות הכישלון בקיץ 2009 סיים את תפקידו.

לפני כשנה וחצי החליט שרף להיכנס לפוליטיקה של האיגוד, ומונה ליו"ר סיעת עוז. למרות שהפסיד למועמד סיעת חמשת המרכזים, אבנר קופל, בקרב על ראשות האיגוד, הביא לעוז הקטנה תשעה מנדטים. שרף וסיעתו בחרו להישאר באופוזיציה ולהיאבק לטיהור פני האיגוד. בעקבות עזיבתו של קופל במאי לפני שנה, קיווה שרף לרשת את מקומו, אבל לאחר כמה חודשים מצאה סיעת חמשת המרכזים מועמד חדש לתפקיד, דני חלוץ. סיעת עוז נמנעה בהצבעה על מינויו של חלוץ, אך לאחר היבחרו ניסתה לשתף עמו פעולה. בשלב מסוים היה שרף מועמד להתמנות ליו"ר הוועדה המקצועית של האיגוד, אולם בגלל מכתב חריף שכתב לחלוץ לא יצא המינוי לפועל.

צביקה שרף. שיאן ההופעות על הקוויםצילום: ניר קידר

לפי גורמים באיגוד, התחממו לאחרונה היחסים בין חלוץ לשרף. חלוץ חושב כי שרף הינו איש מקצוע ברמה הכי גבוהה, ולאחר שהמועמד הראשון שלו, דייויד בלאט, סירב לקבל עליו את התפקיד, ניסה חלוץ לשכנע את שרף לקבלו. שרף נהנה גם מתמיכתו של יו"ר הוועדה המקצועית, משה ויינקרנץ. השניים גדלו ביחד במכבי ת"א, ו-ויינקרנץ שימש כעוזרו של שרף במשך שלוש שנים באמצע שנות השמונים.

שרף, שחזר לפני חודשיים לליגת העל אחרי הפסקה של שש שנים, מעוניין בתפקיד, אולם הוא מתנה את מינויו בכך שלאחר תקופת הקיץ, בה תהיה הנבחרת פעילה, יוכל לחזור לתפקידו בהנהלת האיגוד. מקורביו עדיין מאמינים כי שרף יתמנה בעתיד הלא רחוק ליו"ר האיגוד.

באיגוד הכדורסל בודקים כרגע אם מבחינה משפטית יכול שרף, כחבר הנהלת האיגוד, להתמנות למאמן הנבחרת הבוגרת, לפרוש זמנית מההנהלה ולחזור אליה אחרי מספר חודשים. אם המהלך חוקי, עשוי שרף לזכות ברוב בקרב הוועדה המקצועית שמונה עשרה חברים, לא כולל היו"ר. כל מועמד שיבחר הינו בגדר המלצה, אך אמור לקבל את אישור הנהלת האיגוד שתתכנס ביום רביעי הבא.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ