דני חלוץ התפטר מתפקידו כיו"ר איגוד הכדורסל

"בבחירה שבין להוביל על פי דרכי לבין המשך הליכה בתלמים הנוכחיים, בחרתי להיות נאמן לדרכי", מסר הרמטכ"ל בדימוס, שכהונתו נמשכה שבעה חודשים

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אריה ליבנת
אריה ליבנת

שבעה חודשים לאחר מינויו, התפטר דני חלוץ מראשות איגוד הכדורסל. "בבחירה בין להוביל על פי דרכי לבין המשך הליכה בתלמים הנוכחיים, בחרתי להיות נאמן לדרכי", מסר בהודעה לתקשורת, "איגוד הכדורסל ידע ימים טובים יותר. אני מקווה שמי שימשיכו להובילו ישכילו למצוא את הדרכים הנכונות והמתאימות להצעידו קדימה, בדו שיח תרבותי הרואה את טובת הענף בלבד".

חלוץ, הרמטכ"ל לשעבר, קיים עם מינויו באוגוסט שיחות רבות עם אנשים בענף כדי ללמוד אותו. הוא הגיע למסקנה שכדי להבריא את האיגוד יש צורך בתוכנית רפורמה שכוללת החלפת בעלי תפקידים כמו מנכ"ל האיגוד יענקל'ה בן שושן והיועץ המשפטי עו"ד רונן ויינברג, ורצה להחליף גם את יו"ר איגוד השופטים ראובן וירובניק. בנוסף, שאף לשנות את צורת קבלת ההחלטות באיגוד ולהעניק את הכוח לנשיאות המצומצמת במקום להנהלה הרחבה.

דני חלוץצילום: שרון בוקוב

אלא שבשבועות האחרונים חש חלוץ כי מרבית חברי ההנהלה לא תומכים בתוכנית שלו, וביום חמישי הקפיא את פעילותו. מוקדם יותר היום עוד החליטה סיעת מכבי באיגוד לתמוך בכל מהלך שיעשה, אולם בשיחות עם אנשי הפועל הבין חלוץ שהסיעה לא תאפשר לו להחליף את בן שושן, וכתוצאה התפטר.

חבר סיעת הפועל ומ"מ יו"ר האיגוד, חיים אוחיון, שדווקא תמך בכל מהלך של חלוץ, אמר ל"ספורט הארץ": "כנראה שלא מספיק רע באיגוד. אנשים לא מבינים שהם משחקים באש. הגענו לעברי פי פחת, לדרגה הנמוכה ביותר, ולצערי יש אנשים שיובילו אותה לדרגה נמוכה אפילו יותר. אני תומך בכל שינוי ארגוני שיאפשר לגוף הזה לתפקד, להוביל אג'נדה ולייצר כבוד וגאווה לכדורסל. לא לכבודנו כל מה שאומרים עלינו וכל מה שאנחנו עושים כדי שיגידו עלינו מה שאומרים".

חלוץ הוא היו"ר השלישי ברציפות של האיגוד שלא מגיע לסיום קדנציה, אחרי שי שני ואבנר קופל. "סיעת הפועל אחראית להחלפת שלושה יו"רים מבלי שנתנה מענה הולם", אומר קופל, "זה לא לכבוד הפועל ולא לכבוד האיגוד. גם סיעת עוז לא עשתה לו חיים קלים, אבל לצערי גם הקואליציה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ