סופוקליס שחורציאניטיס: "לעולם לא אשאר אדיש כשמנסים לפגוע במשפחה שלי"

סנטר מכבי ת"א העניק את גרסתו לאירועי הדרבי האלימים. מהמועדון נמסר: "סופו לא היכה ולא פגע באיש". איגוד הכדורסל ידרוש הרחקה משמונה משחקים

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספורט הארץ

גם ביום שאחרי כולם עוסקים בתקרית בה סופוקליס שחורציאניטיס עלה ליציע אוהדי הפועל תל אביב, ניסה לחבוט באחד האוהדים ורמס נוספים. הפועל תל אביב כבר דרשה שיוטל עונש חמור על סנטר מכבי תל אביב, וכעת השחקן מציג את גרסתו.

"שיחקתי באולימפיאקוס ובפנאתינייקוס במגרשים של עשרות אלפי צופים, שמעתי הרבה דברים בקריירה, הרבה קללות, אבל לא בצורה של האוהד הזה'', מסר סופו, ''אחרי כל ההערות עלי ועל אשתי הוא הגיע לילדים ואז איבדתי את זה. הגבתי בצורה רעה. אני מקצוען, אני מייצג את המדינה שלי בחו"ל ומשחק עבור מועדון גדול עם מסורת כמו מכבי, ואני באמת מרגיש רע. זה כתם שחור בשבילי שמאפיל על הניצחון אתמול, אבל יחד עם זאת אני אוהב את המשפחה שלי ולעולם לא ארשה לעצמי להישאר אדיש כשאנשים מנסים לפגוע בה.

''אני רוצה להתנצל בפני האנשים שהיו ביציע ונפגעו. הבנתי שהבן של המאמן נפגע, ואני מצטער מאוד על כך, אני מקווה מאוד שהוא יקבל את ההתנצלות שלי. מצד שני, אני חושב שצריך להיות גבול לכמה רחוק אפשר ללכת עם קללות על המשפחה שלך. צריך להיות גבול לא רק כאוהד, אלא כבנאדם. יש דברים שאי אפשר להגיד ויש דברים שאתה באמת צריך להיות אדם חולה כדי להגיד דברים כאלה כואבים". בנוגע לעונשו הצפוי הוסיף היווני: "לאיגוד יש את הזכות להעניש אותי, אך מידת החומרה לא בידיים שלי. הקבוצה תמכה בי מאוד ואני מקווה שאקבל את ההזדמנות להראות את מה שאני יודע לעשות בצד המקצועי על המגרש".

שחורציאניטיס. "צריך להיות גבול לכמה רחוק אפשר ללכת עם קללות על המשפחה שלך"

לאחר בדיקת דו"ח המשקיף במשחק, הודיעו באיגוד הכדורסל כי יבקשו להרחיק את השחקן לשמונה משחקים בפועל, נוסף על קנס כספי כבד. "על כן אנו סבורים כי יש לבקש מביה"ד המשמעתי להטיל על השחקן עונש חינוכי/הסברתי בדמות של חיוב השחקן להתנדב במועצה הלאומית למניעת אלימות בספורט ו/או בעמותת "ערכים בספורט" ו/או בארגון הפועל למיגור האלימות בכלל ובספורט בפרט (מינימום 40 שעות התנדבות, וזאת עד לתום עונת 2013/14)", נכתב במסמך היועץ המשפטי של איגוד הכדורסל. "כמו כן, יש לבקש מביה"ד להטיל על השחקן עונש הרחקה מ-8 משחקים רשמיים בפועל, ועונש הרחקה על תנאי מ-16 משחקים רשמיים במקרה של עבירה דומה חוזרת. כן יתבקש ביה"ד להטיל על השחקן קנס כספי בסך של 40,000 שקל"

עוד קודם לכן, מסרה מכבי תל אביב הודעה רשמית: "מועדון הכדורסל מכבי תל אביב דוחה ומגנה אלימות מכל סוג שהיא - הן פיזית והן מילולית, אשר לעתים היא קשה ופוגענית לא פחות - ומבהיר כי אין לה מקום במגרשי הספורט", נמסר בהודעה, "אנו מצפים מהשחקנים, גם במקרים הקשים ביותר, למצוא את תעצומות הנפש ולדעת להבליג. מכבי תערוך בירור משמעתי מקיף בנושא, תלמד לעומק את פרטי האירוע ותקבל החלטות עליהן יפורסם בהמשך.

"מהידוע עד כה, באירוע שהתרחש לאחר שריקת הסיום למשחק הדרבי, כאשר סופוקליס שחורצאניטיס כבר היה במנהרה של השחקנים המובילה אל חדרי ההלבשה - ולמרות שמדובר בשטח שאמור להיות סטרילי ולהגן על השחקנים בסביבה עוינת - אוהד הפועל ת"א ירד מהיציע, נתלה על המנהרה כשהוא רוכן לעבר סופו, ירק עליו וקילל אותו בצורה בלתי פוסקת קללות איומות וגזעניות. בין היתר, צעק האוהד לסופו 'אני אאנוס את הבת שלך ואת הבן שלך', מה שגרם לסופו לרדוף אחריו.

לא ייתכן שאוהדי הפועל ת״א יגיעו פיזית אל שחקני הקבוצה היריבה, יאיימו עליהם, יירקו עליהם ויקללו אותם קללות איומותצילום: נמרוד גליקמן

"בניגוד לפרסומים כי היתה פגיעה גופנית מצדו של סופו - לדברים אלו אין שחר. סופו לא היכה ולא פגע באיש. בניגוד לפרסומים לפיהם סופו 'רמס ילדים', ניתן לראות בבירור מצילומי הווידיאו כי מי שפגע בילדים ובאנשים ביציע הינו אותו אוהד הפועל מדובר. סופו נבלם ע"י אנשי האבטחה ולא פגע באיש.

"לא ייתכן שאוהדי הפועל ת"א יגיעו פיזית אל שחקני הקבוצה היריבה, יאיימו עליהם, יירקו עליהם ויקללו אותם קללות איומות, ישירו לאורך כל המשחק שירי נאצה נוראיים נגד יו"ר המועדון שמעון מזרחי, איש הצוות רגב פנאן ואנשים נוספים במועדון - כולל בעת נגינת ההמנון הלאומי - וזאת משחק אחר משחק, ללא כל תגובה הולמת מצד הגופים המוסמכים. זהו המגרש היחיד אליו אנו נאלצים להגיע עם ליווי משטרתי צמוד כדי למנוע פגיעה בנו. עד מתי?", כך נמסר ממכבי תל אביב.

בהפועל תל אביב כעסו מאוד על ההודעה של מכבי ושחררו תגובה רשמית נגדית: "הודעת מכבי תל אביב הינה גיבוב של שקרים והסתות שאין בינם לבין המציאות דבר. מרגע המשחק עד עתה שמענו עשרות גרסאות והמצאות על קללות שהחלו בגזענות, הפכו ליריקות ונסתיימו בסיפור על הקריאה ל'אונס' וזאת שעה שעדיין לא שמענו ולו גינוי אחד מצד מכבי תל אביב ושמעון מזרחי להתנהגותו של סופו!

"עדויות המאבטחים במקום, לצד עדויות אנשי מכבי ת"א עם סיום המשחק, מוכיחות שהקללה בה השתמש אותו אוהד לא שונה מהקללה אותה קילל אותו סופו עצמו לפני שבועיים את השופט עומר אסתרון. גם אז, כמו עכשיו וכמו עשרות דוגמאות אחרות, בחרה הנהלת מכבי ת"א להסית את הדיון מהמעשה החמור אותו עשה סופו ולמעשה גיבתה את התנהגותו הנפשעת.

מהזווית הזו, ניתן לראות כי אחד הילדים ביציע של הפועל תל אביב נפגע מהאוהד שנמלט:

"אנו מציעים להנהלת מכבי תל אביב לטפל בהתנהגות שחקניה ולא בפעם הראשונה, אבל ממי שממנה שחקן הקורא קריאות 'נאצי' ו'סרטן בראש' לקפטן הקבוצה, כנראה שאין מה לצפות".

עירד צפריר ערך ראיון עם המאבטחים שנכחו במקום, שמציגים גרסה אחרת לאירועים: "אני סגרתי את השרוול והורדתי את כל השחקנים של מכבי. סופו ירד אחד האחרונים ואותו אוהד טיפש קילל אותו בצורה הזאת: 'I fuck your mother'. זה מה שהוא אמר לו. ואז סופו הסתובב עם טירוף בעיניים. הוא כבר היה בדרך לחדר ההלבשה, האוהד הכניס את הראש שלו בין היציע למנהרה וצעק לו את הקללה הזאת. וזה הדליק את סופו, הוא ממש הסתובב בטירוף, העיניים שלו נצצו. הוא התחיל לרוץ לכיוון היציע, ואז אני קפצתי לו על הגב והוא ניער אותי כמו פיל שמנער יתוש ועוד שני סדרנים קפצו עליו וגם אותם הוא ניער. היה לו רצח בעיניים, הוא הזיע אז גם לא הצלחתי לתפוס אותו. הוא דילג, קפץ מעל אנשים, האוהד ברח בפאניקה חבל על הזמן. בדרך הוא דרס אנשים. מזל שהאוהד הזה הצליח לברוח, אם האגרוף שלו היה נכנס באוהד אז אוי ואבוי".

גם איגוד הכדורסל הוציא את תגובתו לאירועים: "התלונות יבחנו כמקובל על ידי היועץ המשפטי של איגוד הכדורסל ובעקבות כך ינקטו הצעדים המשפטיים הדרושים וההולמים את נסיבות המקרה. ממצאים אלה יובאו להכרעת מוסדות השיפוט של האיגוד, הפועלים מכח חוק הספורט. איגוד הכדורסל ימשיך לפעול ללא לאות למיגור אלימות מכל סוג ומין שהוא והכל בנחישות וללא כל מורא ומשוא פנים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ