מ.ס. אשדוד זכתה באליפות המדינה

השחקניות של אלי רבי גברו 74-76 בהארכה על אליצור רמלה, השלימו 1-3 בסדרה, והניפו את הצלחת בפעם השנייה בתולדות המועדון

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אריה ליבנת
אריה ליבנת

שנה שלמה חיכתה מ.ס. אשדוד לרגעים הללו. בעונה שעברה, עוד כשקראו לה מכבי, הכל התנפץ לה בפנים. ערב פתיחת סדרת הגמר היא כבר הקליטה סרטון דמוי-אליפות רק כדי להפסיד אותה באופן לא מחויב המציאות לאליצור רמלה. הערב, היא החזירה לעצמה את הכתר בדיוק באותה דרך בה השיגה אותו לפני שנתיים - במשחק ביתי, בתום הארכה, עם 1-3 בסדרה. רק התוצאה, 74-76, שונה.

זה היה עוד משחק פלייאוף שייכנס לפנתיאון של ליגת הנשים, משחק שמשך 27 דקות (33-33) הזכיר יותר כדוריד מאשר כדורסל. ברמלה הופיעה רק שחקנית אחת למחצית הראשונה - תמרה ג'יימס, שקלעה 17 מ-23 הנקודות של קבוצתה עם 6 מ-9 מהשדה. יתר חברותיה עמדו על 1 מ-19 מהשדה ו-3 מ-10 מהעונשין. באשדוד היו אלו בעיקר טיפאני ג'קסון וקצת דניאל אדאמס.

ואז, דווקא ברבע האחרון, כשמפלס הלחץ הגיע לשיא, הביצועים של שתי הקבוצות עלו בכמה דרגות. אחרי שקלעה 3 נקודות ב-1 מ-10 מהשדה במחצית הראשונה, התעוררה אליסון הייטאואר בדיוק בזמן. מנגד, קנדיס וויגינס נתנה מחצית שנייה ענקית ושירן צעירי, שלא פגעה במשחק וחצי האחרונים, קמה לתחייה. ברבע הרביעי, קלעו שתי הקבוצות 38 נקודות יחדיו. בהארכה 33. לא פחות ממדהים.

בנות אשדוד והצלחת. "הכי מתוק שיש"צילום: ניר קידר

שלשה של נעמה שפיר העלתה את רמלה ליתרון 56-57, דקה לסיום. אדאמס החזירה את ההובלה למקומיות בשתי קליעות עונשין. מיכל אפשטיין, עם כל הניסיון, איבדה את הכדור במסירה רעה לקטיה לויצקי. וויגינס העלתה מהעונשין ל-57-59. 10.3 שניות לסיום, והייטאואר הגיעה במרוצה כדי לקבל מסירה טובה מוונסה גידן ולהשוות מקרוב.

אשדוד יצאה להתקפה אחרונה. וויגינס החטיאה פעמיים, אך במאבק על הכדור החוזר, כשהשעון הראה 0.00, הבחין צחי הבדלי בעבירה של גידן על אדאמס. הסנטרית של אשדוד כבר הספיקה לצהול וללכת לקו העונשין, אבל עדן ענבר התפרץ לפארקט בטענה שהפאול בוצע לאחר השריקה האחרונה. השופטים הלכו למוניטור, צפו שנית, דנו, וראו שהלה צודק. הכניסה למגרש, מצד שני, עלתה למאמן בהרחקה.

אדאמס העלתה הילוך בהארכה ואשדוד ברחה מעט. 28 שניות לסיום, בפיגור 72-69, נעשתה על הייטאואר עבירה. היא היתה חמה באותן דקות, אבל העונשין היה קו האכילס שלה בערב הזה (1 מ-8 במשחק, לעומת 84% בפלייאוף). היא החטיאה את שתי הזריקות, כמובן. מהצד השני, קלעה ג'קסון פעמיים, לויצקי החזירה בשתיים מתוך שלוש, ו-וויגינס קלעה רק פעם אחת בדרך ל-71-75. לויצקי החטיאה שלשה, אך למזלה נעמה שפיר קלעה בניסיון השני, 75-74, 2.9 שניות לסיום. אפשטיין ביצעה עבירה על ג'קסון 2.1 שניות לסיום. בהוראת רבי, דייקה הפורוורדית בזריקה הראשונה והחטיאה את השנייה בכוונה. הייטאואר אמנם לקחה את הריבאונד, אך כלל לא הגיעה למצב זריקה.

עם השריקה האחרונה, דהר רבי לפארקט. ידיו המונפות מעלה כאילו הכריזו: אשדוד חוזרת לשלוט בליגה. "זה הכי דרמטי והכי מתוק שיש", סיכם, "עברנו עונה קשה, עשינו הישג גדול לנצח קבוצה גדולה שרצה ביחד שנתיים. אני גאה בבנות". הקפטנית שירן צעירי הוסיפה: "זו אגודה מדהימה, היתה פה אוירה מחשמלת. הגענו לסדרה כאנדרדוג, הבנו שאין לנו מה להפסיד, כולן התעלו על עצמן". מהצד השני, עדן ענבר לא הצליח להסתיר את אכזבתו: "כל אחת נתנה מעל ומעבר למה שיש לה. זה היה יכול ללכת לכל צד. צריך לדעת לקבל הפסד".

בלטו באשדוד: וויגינס 22, ג'קסון 20 ו־19 ריב', אדאמס 19. לרמלה: ג'יימס 23, הייטאואר 21, לויצקי 13, שפיר 12

וויגינס מזיזה הצדה את גידן. אשדוד חוזרת לשלוט בליגהצילום: ניר קידר

רבע 1
שתי הקבוצות פותחות מבולבל, עם הרבה החטאות ואיבודים. אחרי דקה וחצי, מבקיעה דניאל אדאמס את הסל הראשון. ברמלה, ונסה גידן יורדת לספסל עקב עבירה שנייה מהירה. הייטאואר מחטיאה פעמיים מהקו, ואחרי שלוש דקות, התוצאה עדיין 0-1. ג'קסון פותחת את הסכר עם סל ועבירה, 2-4. וויגינס עולה על הלוח ועם חמש נקודות רצופות מעלה את אשדוד ל-6-13. העונשין של רמלה בעוכריה, ואחרי שתי החטאות של קטיה לויצקי, התוצאה נשארת 13-19 לאשדוד. וזו גם תוצאת הרבע.

רבע 2
עדן ענבר מזעיק פסק זמן בפיגור 21-13. אדאמס סופגת עבירה שלישית, 2:32 דקות מפתיחת הרבע. בהתקפה הבאה, גם גידן מבצעת את הפאול השלישי. בינתיים, רמלה נוגסת ביתרון, ותמרה ג'יימס מצמקת ל-21-20. שלשה מהפינה של ג'יימס (17 נק' אישיות) הופכת את התוצאה, 21-23. תשע נקודות רצופות של אשדוד משיבות את הסדר על כנו.

רבע 3
סל שדה ראשון להייטאואר. שלשה מצוינת של לויצקי, אחרי חמש דקות, מחזירה את רמלה ל-32-31. אשדוד עוברת לאזורית, אבל רמלה עוקצת במתפרצת, 33-33. אלי רבי מבקש פסק זמן. אדאמס בסל ועבירה מעלה ל-33-36, והיא היחידה באשדוד שקלעה המחצית. שתי דקות לסיום הרבע, וויגינס מצטרפת לסטטיסטיקה. בסיום הרבע, 39-41 לאשדוד.

אלי רבי מזנק לפארקט. התחיל כמשחק כדוריד, הסתיים בדרמה לפנתיאוןצילום: ניר קידר

רבע 4
האם אלו עשר הדקות האחרונות של העונה? שלשה של הייטאואר מקפיצה את רמלה ל-43-47, אך שירן צעירי עונה באותו מטבע בהתקפה הבאה. שלשה נוספת של הייטאואר שוב מטה את התוצאה, 49-50 לרמלה. קולודני, כמובן, צולפת גם היא מרחוק. עבירת חצי של אשדוד, 1:17 דקות לסיום, במצב 54-56, עולה לה ביוקר - בשלשה של נעמה שפיר אם לדייק. אדאמס מחזירה את אשדוד ליתרון, 39.4 שניות לסיום - 57-58. איבוד כדור קריטי של רמלה, 29 שניות לסיום. וויגינס מדייקת מהקו רק בזריקה אחת, ועשר שניות לסיום, רמלה שוב משווה 59-59. בהתקפה האחרונה, וויגינס מחטיאה פעמיים, אבל הייטאואר מבצעת עבירה בריבאונד ההתקפה על אדאמס, 0.3 שניות לסיום. שריקה קשה, אך נכונה. לאחר התייעצות, קובע יערי רייניש כי העבירה בוצעה לאחר הבאזר. הארכה.

הארכה
אדאמס פותחת מצוין ומריצה את אשדוד ל-64-68. טיפאני ג'קסון צולפת מרחוק, 69-70, דקה לסיום. 28.8 שניות לסיום, הייטאואר על הקו - הראשונה בחוץ, כך גם השנייה. ג'קסון מרחיקה את אשדוד מרחק חמש נקודות - 69-74, 25.9 שניות לסיום. אדאמס מבצעת עבירה על לויצקי, שהולכת לשלוש זריקות לקו. היא מדייקת פעמיים, 22.5 שניות לסיום. מהצד השני, ג'קסון קולעת פעם אחת מהקו, 71-75. 2.9 שניות לסיום, שפיר פוגעת מרחוק, 74-75. ג'קסון נשלחת לקו, 2.1 שניות לסיום; פעם ראשונה בפנים, שנייה בחוץ - ובזמן שנותר, רמלה לא מצליחה להגיע למצב זריקה. הצלחת חוזרת לאשדוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ