אליפות אירופה בכדורסל לא תתקיים באוקראינה

הטורניר שהיה אמור להתקיים במדינה בספטמבר 2015 ייערך במקום אחרת עקב הבעיות הפוליטיות באזור. ישראל תגיש מועמדות לאירוח

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אריה ליבנת
אריה ליבנת

פיב"א אירופה החליטה היום (שישי) להעביר את אליפות אירופה בכדורסל בשנה הבאה מאוקראינה למדינה אחרת. ב-18 בנובמבר 2011 הודיעה פיב"א כי האליפות ה-39 במספר תתקיים לראשונה באוקראינה. חמש ערים כבר התכוננו לטורניר שאמור להתקיים בין ה-5 ל-20 בספטמבר 2015, אולם ב-19 במארס השנה יו"ר הוועדה המארגנת של הטורניר, מרקיאן לובקיבסקי, הודיע לאור המשבר הפוליטי והכלכלי שנפל על אוקראינה, כי המדינה לא תוכל לארח. רק היום יצאה ההודעה הרשמית של פיב"א שהטורניר אכן נלקח מאוקראינה. "ההחלטה התקבלה לאחר שיקול דעת מעמיק של המצב המתמשך הפוליטי ובעיות אבטחה באוקראינה, אשר יצרו את המצב כפחות מנוח לאירוע אירוע חשוב ותובעני מעין זה", נכתב.

פיב"א מתכוונת לסייע לאוקראינה לארח את אליפות אירופה הבאה ב-2017. "הפדרציה האוקראינית עשתה צעדים ענקיים בשנים האחרונות כדי לקדם את הכדורסל, ולראייה המקום השישי באליפות אירופה וההשתתפות באליפות העולם שתהיה הקיץ. נשיא פיב"א אירופה טורגאי דמירל והמזכ"ל קמיל נובאק ייחלו במו"מ באופן מיידי עם אוקראינה על האפשרות לארח את אליפות אירופה ב-2017 ובלבד שכמה תנאים הכרחיים יתממשו".

לגבי אליפות אירופה בשנה הבאה, פיב"א החליטה שכל המדינות יוכלו להגיש עד ה-31 ביולי הצעה לאירוח. איגוד הכדורסל בישראל כבר פנה לפיב"א בבקשה לארח את הטורניר או את אחד הבתים במידה והטורניר יתקיים במספר מדינות. כעת יעבוד האיגוד על תוכנית מסודרת שתוגש לפיב"א. ישראל ביקשה לפני שנים רבות לארח את אליפות אירופה, ונציגים של פיב"א ביקרו בארץ, אבל אז היה רק אולם אחד של יותר מ-3,000 מקומות ישיבה, יד אליהו. כיום, יש בישראל שלושה אולמות שיכולים לארח את המשחקים- יד אליהו המכיל 11,060 מושבים, רוממה המכיל 5,000 והארנה בירושלים, שתיפתח בעוד מספר חודשים ותכיל 11,600 מקומות ישיבה.

כמובן שאם ישראל תזכה באירוח, היא תעפיל אוטומטית לטורניר, אליו 11 מתוך 24 נבחרות כבר הבטיחו את מקומן. בינתיים ישראל תמשיך כרגיל בהכנותיה למוקדמות שיהיו בין ה-10 ל-27 באוגוסט, ישראל תתמודד מול מונטנגרו, בולגריה והולנד, הראשונה בכל בית וכן שש משבע הסגניות יעפילו לטורניר הגמר.

אדלשטיין. יעפיל אוטומטית?צילום: ניר קידר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ