אריה ליבנת
אריה ליבנת

1. לפני המשחק המעיט יובל נעימי ביכולת של קבוצת נעוריו, ששיחררה אותו לפני שלוש שנים ולא החזירה אותו גם הקיץ, כשחיפשה להתחזק בישראלי בכיר. "ירושלים קבוצה טובה מאוד, אבל קבוצה שמפסידה לקבוצה רומנית היא לא מפלצת", אמר קפטן בני הרצליה. ירושלים, במשהו שמזכיר את מכבי תל אביב בימיה הגדולים, השתלטה על המשחק מהפתיחה — ממש כמו מפלצת.

רק אחרי ארבעה פוזשנים ירושלמיים ו־45 שניות יצאה הרצליה להתקפה ראשונה. בדקה החמישית התוצאה כבר היתה 20–5. רק חבל שהרצליה, כמו כל קבוצות הליגה, לא יכולות להוות אפילו הכנה ליורוקאפ. "אלו שתי רמות אחרות של כדורסל, הליגה הישראלית והיורוקאפ. הייתי מחליף בין המשחקים", אמר דני פרנקו, מאמן ירושלים. לפחות הוא השתמש ברוטציה רחבה ושמר כוחות לריטאס וילנה.

דונטה סמיץ' מכדרר ומחייך, הערב מול בני הרצליהצילום: ספי מגריזו

2. אם אין רמה (30–20 בריבאונד התקפה לזכות חיפה ו־18–12 לחובתה בהחטאות עונשין), לפחות קיבלנו את המשחק החמישי בתולדות הליגה שמגיע לשלוש הארכות (בנוסף לאחד שהגיע לשש ואחד לארבע). אפשר גם להתנחם בניסיון שצברו הצעירים.

מצד אחד, תומר בר אבן. לאחר שדגן יבזורי ביצע עבירה חמישית, לקח בר אבן זריקה מכריעה בסוף ההארכה השנייה, החטיא, אבל לקח את הריבאונד של עצמו וקלע עם הקרש. מהצד השני, עודד ברנדווין במשחק נהדר ואיתי שגב בהגנה נהדרת, ורפי מנקו ונמרוד טישמן שהחזיקו מעמד בהארכה השלישית. אם ברנדווין לא היה מחטיא וקינדל דייקס לא היה מתקן אחרי הזמן, זה היה מגיע גם להארכה רביעית.

3. נס ציונה השאירה בקיץ את הזר הפחות מוערך שלה בעוד חולון שמרה על הזר הכי טוב שלה, אלא שפרסטון נואלס עשה קפיצה גדולה ולורנס באוורס לא מוצא את עצמו. הפער ביניהם אתמול — 13 נקודות מול 4 (1 מ־9 מהשדה) — היה חלק מההבדל בין נס ציונה לחולון, והוא חלק מההבדל בין צמרת למרכז טבלה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ