מכבי תל אביב גברה 74-81 על ז'לגיריס ושאראס

נוריס קול, הערב ביד אליהו. התעורר במחצית השנייה וסחף את הצהובים לניצחון
נוריס קול, הערב ביד אליהו. התעורר במחצית השנייה וסחף את הצהובים לניצחוןצילום: ניר קידר
עדכונים

רבע 4 (81-74 למכבי תל אביב)

הרבע האחרון נפתח בשלשה שנייה של ארתוראס מילאקניס וז'לגיריס מפעילה לחץ על כל המגרש בניסיון להציל את המשחק. שלשה נוספת שלו כעבור דקה קובעת ריצת 0-8 ירוקה, ושולחת את מכבי תל אביב לפסק זמן. 65-57 לצהובים.

הצהובים זורקים בפראות, לעתים קולעים ולעתים לא, אבל מילאקניס פשוט לא מצליח להחטיא. שתי שלשות נוספות שלו מצמקות לשלוש הפרש בלבד. נוריס קול מרגיעה את המומנטום הליטאי עם שלשה בצד השני, 3:39 דקות לסיום המשחק.

פייר ג'קסון בטירוף. לקח ריבאונד, דהר לצד השני, נחסם, חטף בחזרה וסחט עבירה. האוהדים הצהובים הגיבו בהתאם. ז'לגיריס לא מוותרת ומצמקת לשש הפרש עם דאנק של ארון ווייט, 75-69 למכבי תל אביב.

ג'ונה בולדן רושם סל שדה שני בלבד עם שלשה, אבל קווין פאנגוס מסרב לוותר וקובר שלשה נוספת 40 שניות לסיום. ז'לגיריס לא הצליחה לחזור למשחק, ומכבי תל אביב נחלצת מניסיון הקאמבק של הליטאים בדרך לניצחון ביתי חשוב - 74-81.

רבע 3 (65-51 למכבי תל אביב)

מכבי תל אביב פותחת את הרבע עם שני הגארדים הבכירים שלה, פייר ג'קסון ונוריס קול שתופר שתי שלשות מאותה פינה ומגדיל את היתרון הצהוב ל-31-48 כעבור שלוש דקות. ז'לגיריס, אגב, עם מאזן איום של 7% עם 1 מ-14 לשלוש.

הליטאים לא מצליחים להרים את הראש. ארון ווייט חשב לערער על המומנטום הצהוב עם דאנק, אבל ג'ונה בולדן חיכה לו עם חסימה נהדרת בצבע.

קול דשדש במחזורים האחרונים, וגם במחצית בראשונה, אבל מפתיחת הרבע השלישי הוא מוביל את מכבי תל אביב עם 15 נקודות (!) תוך שש דקות. נדמה שז'לגיריס איבדה את המשחק לגמרי, אבל שאראס מזעיק פסק זמן אחרי שלשה של מייקל רול ויתרון 57-41 של הצהובים, שלוש דקות לסוף הרבע.

מכבי תל אביב הורידה את הרגל מהדוושה, וז'לגיריס מצמקת ל-10 הפרש עם ריצת 2-7 דקה לסיום הרבע השלישי. שלשה של רול רגע לפני סוף שעון הזריקות מצננת את הקאמבק, ושתי נקודות נוספות של קול על הבאזר קובעות את התוצאה בסוף הרבע - 65-51 למכבי תל אביב.

נוריס קול, הערב. התעורר ברבע השלישי, ועוד איךצילום: ניר קידר
ג'ונה בולדן וארון ווייט, הערב. חסימה גדולה של הפורוורד הצעיר של מכבי תל אביבצילום: ניר קידר

רבע 2 (39-29 למכבי תל אביב)

האלי-הופ מסוף הרבע הראשון עשה תיאבון לז'לגיריס, שפתחה את הרבע השני עם מהלך דומה ולחץ על כל המגרש.

ג'ייק כהן נכנס ומגיב מיד עם שלשה ראשונה לזכות מכבי תל אביב, אבל הצהובים מכפילים את כמות האיבודים כבר בתחילת הרבע לארבעה. פאנגוס, למרות הגנה טובה, קובר שלשה נוספת שמחזירה לליטאים את היתרון, 22-23 5:52 דקות לסיום המחצית.

ההגנה של ז'לגיריס סחטה ממכבי תל אביב את כל 24 השניות בהתקפה, ונהנית גם מעבירה בלתי ספורטיבית של פייר ג'קסון כשיצאה למתפרצת. הגארד האמריקאי לא מוותר, חוטף כדור וסוחט עבירה בלתי ספורטיבית מהליטאים. שלשה של תומאס שולחת את שאראס ושחקניו לפסק זמן. 28-25 למכבי תל אביב, חמש דקות לסוף הרבע.

הצהובים מפתחים מומנטום בראשות הגבוהים שלה - פראחוסקי, תומאס וטיוס - בדרך ל-29-34 2:18 דקות לסיום הרבע השני. ג'ון דיברתולומאו, שפתח בחמישייה במשחקי היורוליג האחרונים, עולה לפארקט לראשונה רק בשלהי הרבע.

מכבי תל אביב צוברת תאוצה, כרגיל דרך הגנה חזקה, ריבאונדים וחטיפות. שלשה של נוריס קול מעלה אותה ליתרון דו-ספרתי ראשון - 29-39, 40 שניות לירידה למחצית. התוצאה נשמרת עד הבאזר.

ארט פראחוסקי, הערב ביד אליהו. אחד הבולטים בשורות מכבי תל אביבצילום: ניר קידר

רבע 1 (15-14 למכבי תל אביב)

ארט פראחוסקי, שמאכזב בשבועות האחרונים, פתח את המשחק טוב עם חמש הנקודות הראשונות של מכבי תל אביב.

חמש דקות עברו מפתיחת המשחק, וז'לגיריס - אחת הקבוצות המסוכנות ביותר מעבר לקשת - לא קולעת סל אחד מהטווח, אבל לא מתקשה להוביל 7-8. מכבי תל אביב נראית מבולבלת בהתקפה ורושמת איבוד שני בשש דקות.

סל יפה בפוסט-אפ של אדגראס יובאנובאס נענה בדאנק של אלכס טיוס בצד השני, אך קווין פאנגוס צולף שלשה ראשונה לזכות הליטאים - 11-14, שתי דקות לסוף הרבע.

בהתקפה האחרונה הצהובים ניסו לנצל את שתי העבירות שנותרו להם, אבל התעלו על עצמם עם חטיפה ואלי-הופ של דשון תומאס לטיוס על הבאזר בדרך ליתרון 14-15 בירידה לרבע השני.

שאראס, הערב. חזר ליד אליהוצילום: ניר קידר

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ