צולפת כמו המאמן שלה: ז'לגיריס של שאראס ניצחה 84-99 את מכבי תל אביב

ג'ונה בולדן על הקו, הערב בקובנה
ג'ונה בולדן על הקו, הערב בקובנהצילום: האתר הרשמי של מכבי תל אביב
עדכונים

רבע 4 (84-99)

גם את הרבע הרביעי ז'לגיריס פותחת עם סל - בניגוד להתקפה התקועה של מכבי. ז'לגיריס שוטפת את המגרש, מכבי לא מצליחה לעצור אותה, והמשחק מתחיל לברוח.

השחקנים של מכבי מפגינים משחק נרפה למדי בהגנה, אבל איכשהו שלשה של רול מצמקת ל-12. פאנגוס מחורר את ההגנה של מכבי ומוסר אסיסט לעוד שלשה, שמחזירה את ההפרש ל-15.

שלוש דקות לסיום, מאבק של טיוס על ריבאונד התקפה מסדר שלשה של תומאס, ופייר ג'קסון מצליח לצמק את ההפרש ל-11 במתפרצת. פאנגוס מוסר עוד אסיסט ומכבה את התקווה הקטנה של מכבי, כשבצד השני קול מחטיא ליי-אפ קל. יאנולאס צולף עוד שלשה וההפרש שוב עולה ל-15, מצד שני מייקל רול קולע שלשה בעצמו. דקה לסיום ג'קסון מחטיא עוד הזדמנות, וז'לגיריס מבטיחה את הניצחון.

רבע 3 (62-76)

מכבי תל אביב סופגת סל מהיר עם פתיחת המחצית, אך עונה בדאנק של פארחוסקי. אחרי כמה עצירות בהגנה, בולדן קולע את השלשה הראשונה של מכבי במשחק, ומיד לאחר מכן במתפרצת ג'קסון קולע את השנייה. רק נקודה יתרון לז'לגיריס. שתי שלשות של ז'לגיריס למרות שמירה טובה של הצהובים מצננות את ההתלהבות.

5 דקות לסיום הרבע, מכבי תל אביב שוב בפיגור 8, ונראית תקועה בהתקפה. אחרי דקות ארוכות בלי סל צהוב ההפרש כבר צומח ל-13, כשהצהובים פשוט לא מצליחים לעצור את ז'לגיריס. מכבי הולכת עם הראש בקיר, זורקת זריקות קשות ומאבדת כדורים רבים בהתקפה. ז'לגיריס מסיימת את הרבע הזה ביתרון 14.

רבע 2 (46-53)

גם ברבע השני ז'לגיריס ממשיגה לצלוף משלוש, בעוד מכבי ממשיכה להחטיא. התקפה יפה במיוחד של ז'לגיריס מעלה אותה ליתרון 11. מכבי מצמקת ל-8 הפרש, אבל עוד שלשה של מילאקניס בצד השני מחזירה את הפער לדו ספרתי. עוד שלשה שלו מעלה את היתרון ל-14.

עבודה טובה של דיברתולומיאו ופארחוסקי עוזרת להוריד את ההפרש ל-10. מכבי עדיין ללא שלשה במשחק, אבל רול סוחט עבירה מזריקה לשלוש, מה שמוציא את שאראס מדעתו. היתרון של ז'לגיריס יורד ל-7.

המשחק מתבלגן, כששאראס מקבל עבירה טכנית, ועוד עבירה בלתי ספורטיבית נשרקת כנגד טופאן על מרפק לא מכוון בהתקפה לפניו של דיברתולומיאו. הדבר הזה יוצר מהלך של 4 נקודות עבור מכבי, שמצמקת את ההפרש ל-5. בצד בשני ז'לגיריס תופרת עוד שלשה, הפעם של פנגוס. דאנק של פארחוסקי מוריד את ההפרש ל-6. עוד שלשה של ז'לגיריס מעלה את המאזן שלהם ל-50 נקודות תוך פחות ממחצית.

עבודה טובה של נוריס קול, שקלע סל ואז חטך כדור בהגנה, מסדרת התקפה מתפרצת יפה שנגמרת בליי-אפ של פארחוסקי. מכבי יוצאת בזול מהמחצית הזו, בה לא קלעה אפילו שלשה אחת.

רבע 1 (20-26)

הרבע הראשון מתחיל בשתי נקודות של ז'לגיריס, אבל בולדן עונה בצד השני. המשחק נפתח בקצב מהיר, כשז'לגיריס עולה ליתרון 6-9 אחרי שלוש דקות. טופאן פתח טוב וקלע 5 נקודות, אבל פארחוסקי חוסם אותו טוב מתחת לסל. ז'לגיריס רצה וטופאן קולע עוד שלשה.

מכבי מצליחה לעצור קצת את הקצב של ז'לגיריס וסל של תומאס מצמק לשתיים, אבל ווייט צולף שלשה בסל השני ומגדיל את ההפרש ל-5. מכבי שוב מתרקבת עם נקודות של קול, אבל טופאן לוהט ומחזיר את היתרון ל-5. בצד אחד מכבי מחטיאה עוד שלשה ועומדת על 0 מ-5 מהשלוש, בצד השני מיציץ' תופר עוד שלשה שמעלה את ז'לגיריס ליתרון 7. המאחרים ב-4 מ-6 משלוש.

לחימה של טיוס על כדור אבוד מובילה למתפרצת צהובה שנגמרת בדאנק שלו, ומיד לאחר מכן ריצה של קול מצמקת את ההפרש ל-4. הגארס הצהוב מנסה לצאת למתפרצת נוספת, אך מאבד את הכדור והרבע נגמר בסל קל במתפרצת ירוקה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מחאת הדיור מול הכנסת. הממשלה הנוכחית לא פעלה בנחישות להורדת מחירי הדירות

מי אשם ביוקר המחיה? אלה הנושאים החמים בבחירות הקרובות

מצעד מחאה של תומכי הליכוד ונתניהו בכיכר הבימה בתל אביב, בינואר

במידה רבה, זהו סיפור כישלונו של השמאל הישראלי כולו

צילום: אמיל סלמן

האם ייתכן שמגע עם האדמה משפר את המערכת החיסונית?

משה טוב עם אשתו רות וילדיהם. הסיפור הוסתר במשך שנים

מתחת לאף של פינושה, השגריר הישראלי הציל מאות צ'יליאנים ממוות

התינוק הרוקד של "אלי מקביל"

אנחנו נתקלים במילה הזאת כל הזמן, מעטים יודעים מה מקורה

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ