נדנדה עולה, יורדת, עולה: מכבי תל אביב גברה על ברצלונה

פארחוסקי מטביע על האנגה, הערב בהיכל
פארחוסקי מטביע על האנגה, הערב בהיכלצילום: אתר היורוליג
עדכונים

רבע 4 (82-94)

הרבע נפתח בשלשה ועבירה של ברצלונה, כשריבאס משלים מהלך של 4 נקודות ומשווה את התוצאה. עוד שלשה ענקית שלו מעלה את ברסה ליתרון נקודה, אך ג'קסון קולע שלשה משלו ומחזיר את היתרון למכבי.

ברבע הרביעי פייר ג'קסון נזכר להופיע למשחק, ועוד שלשה שלו מעלה את היתרון הצהוב חזרה ל-4. ברסה נתקעת בהתקפה, קול שוב דוהר למתפרצת, והאסיסט שלו לתומאס מסדר לצהובים יתרון 6.

רבע 3 (61-65)

ברסה פותחת את המחצית השנייה בקצב גבוה, אבל מכבי עונה בקצב גבוה משלה. הצהובים נעצרים קצת בהתקפה ועבודה טובה של טומיץ' מקרבת את ברצלונה עד מרחק 4 נקודות ממכבי. אדם האנגה צולף ל-3, והיתרון שמכבי פתחה במחצית הראשונה מצטמק לנקודה בלבד.

אסיסט טוב של קול לפארחוסקי נותן למכבי קצת אוויר, וגם בהגנה היא משיגה עצירה. בצד השני קול מסתבך ומגיע לשעון ה-24 בלי לזרוק, הכדור חוזר לברסה. סנדרס תופר שלשה גדולה ומשווה את התוצאה.

המשחק הופך לצמוד במיוחד, כששתי פעולות התקפיות גדולות של קיין מסדרות למכבי יתרון 4. שלשה גדולה של דיברתולומיאו מצמיחה את ההפרש שוב ל-7. עוד פעולה טובה של דיאנדרה קיין נגמרת בדאנק שמרים את ההיכל. הוא גם קולע את הזריקה הנוספת מהעונשין. בהתקפה הבאה קול מרים את קיין לאלי-אופ גדול, אבל הכדור נכנס רק בזכות היתלות של השחקן על הטבעת, מה שהופך את הסל ללא חוקי.

שלשה של נבארו מצננת קצת את ההתלהבות בצהוב. ללא קול על המגרש מכבי מעט נתקעת, וברצלונה מצליחה לצמק את ההפרש ל-4 נקודות בלבד. הרבע נגמר באיבוד של דיברתולומאו.

רבע 2 (38-46)

מכבי תל אביב פותחת את הרבע עם שתי נקודות שמעלות אותה ליתרון, ומנגד האנגה קולע שתיים משלו. מכבי תל אביב נראית הרבה יותר טוב בהגנה ברבע הזה, ומנצלת עבירה בלתי ספורטיבית כדי לפתוח פער של 4 נקודות, עם ריבאונד התקפה וסל של כהן. מכבי ממשיכה לרוץ, ועוד סל של כהן אחרי התקפה יפה מעלה את ההפרש לשמונה.

ברצלונה חוזרת מפסק הזמן שלה בלי שינוי משמעותי, ואחרי עוד עצירה של מכבי בהגנה קול יוצא למתפרצת נהדרת, מוסר חכם לבולדן, והאחרון מטביע. המהלך היפה הזה מעלה את מכבי ליתרון 10.

מכבי ממשיכה לרוץ, ולא נותנת לברצלונה לחזור. דקות ארוכות שההפרש נותר דו ספרתי, כשג'קסון שחזר למגרש קולע שלשה. בצד השני, גם ברסה מחזירה שלשה, וההפרש יורד לשמונה. סוף המחצית: 38-46 למכבי.

רבע 1 (23-22)

פתיחה הגנתית טובה של מכבי תל אביב, עם שני בלוקים של קיין ופארחוסקי בזה אחרי זה על סנדרס. מכבי אמנם מפספסת ריבאונד הגנה, אבל השלשה שמנסה סנדרס לא נכנסת. אחרי דקה וחצי של משחק, פארחוסקי עם דאנק מעלה את מכבי על לוח התוצאות. מנגד האנגה עונה עם שלשה.

ברסה פותחת עם הפצצה מחוץ לקשת, עם 3 מ-5 מהשדה בשלוש וחצי הדקות הראשונות. ריצה טובה של בולדן שגם דוחק ריבאונד התקפה מצמקת את ההפרש ל-2 בלבד. מכבי ממשיכה לא להסתדר עם ברצלונה, וההפרש צומח ל-6. מכבי נתקעת בהתקפה, ונבארו מזין את טומיץ' לעוד שתיים קלות.

גם אחרי פסק זמן של ספאחיה, ברצלונה צולפת עוד שלשה ושולטת בקצב. למזלה בולדן קולע את השלשה הצהובה הראשונה במשחק ומוריד את ההפרש ל-6.

מכבי מתעוררת. דאנק אדיר ביד אחת של טיוס מריבאונד התקפה מצמקת ההפרש ל-2. טיוס חוסם בצד השני, קול רץ קדימה ונחסם בעבירה, וקולע רק אחת מהעונשין. הרבע נגמר באנרגיות טובות של הצהובים, שיורדים בפיגור נקודה בלבד בזכות שלשה של ג'ייק כהן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ