ארגון שחקני הכדורסל דחה את מתווה רגב, איום השביתה בעינו

בישיבת חירום החליטו השחקנים לדחות את הצעתה של שרת התרבות והספורט להסכם לעונה אחת וממשיכים לדרוש הסכם ארוך טווח. אם המו"מ לא יחודש, המנהלת צפויה להכריז על סיום העונה

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פגישת ארגון השחקנים, היום בבניין ההסתדרות
פגישת ארגון השחקנים, בשבוע שעברצילום: ורד פליטמן
אריה ליבנת
אריה ליבנת

ארגון השחקנים החליט בישיבת חירום שקיים הלילה (רביעי) לדחות את המתווה שהציגה שרת הספורט מירי רגב לסיום הסכסוך עם מנהלת ליגת העל בכדורסל סביב "החוק הרוסי". המשמעות היא שלפי שעה איום השבתת הליגה ואי קיומו של המחזור האחרון שלה ביום חמישי - עומד בעינו.

השחקנים, שביקשו מלכתחילה להגיע להסכם ארוך טווח חדש, בדומה לזה שנחתם לפני חמש שנים, דחו את הצעת רגב המתייחסת לעונת המשחקים הבאה בלבד (חוק רוסי והעלאת מכסת הזרים לשישה במקום חמישה) וכוללת גם הקמת ועדה מקצועית בראשות מנכ"ל משרד התרבות והספורט אשר תקבע עד 1 באוגוסט את כמות הזרים והישראלים בליגה בשנים הבאות.

שרת התרבות והספורט מירי רגב בפתח הישיבה, היוםצילום: ניר קידר

בהחלטתם קראו השחקנים למנהלת להמשיך במשא ומתן להסכם חדש ארוך טווח. המנהלת מצדה הודיעה כבר בשבוע שעבר כי אם עד יום רביעי, דהיינו היום, לא יושג הסכם והשחקנים לא יסכימו לשחק - היא תכריז על סיום העונה באופן רשמי.

יצוין כי לאחר פרסום מתווה רגב הודיעה המנהלת כי ההצעה מקובלת עליה וכי היא תואמת למעשה את החלטתה מלפני מספר שבועות. המנהלת שבה וחזרה על האיום כי אם השחקנים לא יקבלו את המתווה ויחליטו שלא להופיע למשחקי המחזור האחרון, יתכנס הדירקטוריון כדי להכריז על סיום העונה ולהחליט על צעדים נוספים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ