מנהלת הליגה: במצב הנתון לא ניתן להמשיך את עונת הכדורסל

אחרי ימים ארוכים של מו"מ עקר עם ארגון השחקנים, הודיעה מנהלת ליגת העל כי השביתה מונעת את המשך העונה. לפנות ערב התערב משרד הספורט בנעשה והחל ניסיון לגיבוש פשרה חדשה

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מימין: שמעון מזרחי, שמואל פרנקל ועדלי מרכוס
מימין: שמעון מזרחי, שמואל פרנקל ועדלי מרכוסצילום: ניר קידר
אריה ליבנת
אריה ליבנת

אחרי דיונים ארוכים ושיחות שלא הובילו לפתרון, הודיעה בצהריים (חמישי) מנהלת ליגת העל בכדורסל שבמצב הנתון לא ניתן יהיה להמשיך את העונה בעקבות שביתת השחקנים הישראלים. עם זאת המנהלת לא הכריזה בצורה רשמית על סיום העונה או על הפסקת הליגה. יודגש כי הקבוצות התבקשו להשאיר את שחקניהם הזרים בישראל עד יום ראשון.

החלטת המנהלת באה בעקבות אי ההופעה של השחקנים הישראלים למחזור האחרון, שהיה אמור להתקיים ביום שני האחרון, נדחה להיום ובוטל שוב, בעקבות המבוי הסתום בסכסוך לגבי כמות הזרים והישראלים בקבוצות בשנים הקרובות. הפסקת הליגה תוביל לאובדן הכנסות של כ-12 מיליון שקל באופן כמעט מיידי.

בישיבת דירקטוריון המנהלת הועלתה הצעה לסיום העונה באופן מיידי והצעה להמשך המשחקים עם זרים, מתאזרחים, שחקני נוער וישראלים שיעדיפו לא לשבות. בשלב מסוים נעשה ניסיון מצד מנכ"ל משרד הספורט, יוסי שרעבי, למנוע את רוע הגזירה. שרעבי הציע להכניס לתמונה את יו"ר ההסתדרות, אבי ניסקורן, במטרה להשפיע על ארגון השחקנים - שהינו חבר בהסתדרות - לקבל את המתווה שהציעה השרה מירי רגב, אולם המנהלת דחתה את ההצעה.

"דירקטוריון המנהלת קיים ישיבה ארוכה ובחן את הדברים לעומק, צר לנו על שהגענו לנקודת שבר זו", נכתב בהודעת המנהלת לתקשורת, "המנהלת עשתה מאמצים עילאיים להגיע לפתרון מוסכם עם ארגון השחקנים, כולל הבוקר, על מנת שיהיה אפשר להמשיך בפעילות הסדירה של הליגה. ניהלנו משא ומתן במשך שבועות ארוכים והצענו הצעות פשרה שלא התקבלו על ידי השחקנים. השחקנים ביקשו משרת הספורט לפשר בין הצדדים אף לבסוף גם דחו את מתווה הפשרה שלה, בניגוד למנהלת הליגה שקיבלה אותו".

שמעון אמסלם. חילוקי דעות עם ניר אלון?צילום: אילן אסייג

"אתמול, יום רביעי, ישבנו שעות ארוכות עם ארגון השחקנים והלכנו צעדים נוספים לטובת השחקן הישראלי, אך הם דחו גם הצעות אלה והקצינו את עמדתם", אמרו במנהלת, "עוד הבוקר במאמץ אחרון להציל את העונה נעתרה המנהלת להצעה שהציע שמעון אמסלם, סגן יו"ר ארגון השחקנים, לפתרון המשבר ואולם ניר אלון, יו"ר הארגון, הודיע לנו כי ההצעה אינה על הפרק. במצב זה מונעת שביתת השחקנים את המשך העונה. בהיעדר שחקנים לא ניתן לקיים משחקי ליגה. לאור אילוצי לוחות זמנים, וגורמים אובייקטיביים נוספים. לבנו עם אוהדי הכדורסל, מאות העובדים הקשורים לליגה, עם בעלי הקבוצות ועם כל הגורמים הקשורים לענף ואנו שותפים לאכזבה ומפח הנפש שנגרמים לכל אוהבי הכדורסל".

רגב, סיבוב שני

זמן קצר אחרי פרסום ההודעה התייחסה גם השרה רגב למצב והודיעה כי המשבר אליו נקלעה ליגת העל בכדורסל "מהווה נורה אדומה מהבהבת ומחייבת אותי כשרה ואת המשרד לנקוט בצעדים מעשיים עליהם אודיע בקרוב". במקביל, השביתה כבר הולידה נזק ראשון כשחברת "בריק נורני" הודיעה על הפסקת התמיכה שלה במכבי אשדוד.

זירת המגעים עברה לההסתדרות. שם דנו רגב ושרעבי עם ניסנקורן בדרכים שבהם יוכלו הצדדים להסכים למתווה השרה. ארגון השחקנים מסר כי למרות הודעת המנהלת על הפסקת המשחקים ניתן לגשר על הפערים ולחזור ולשחק עוד העונה. "המנהלת מתעקשת לכונן הסכם רק לשנה אחת, כאשר אנו מגלים אחריות כלפי הכדורסל הישראלי ומבקשים הסכם לשנתיים אשר במהלכן נבחן את כל הסוגיות הדרושות, מכסת הזרים, בעיית המתאזרחים והמיסוי. חתימה על הסכם לעונה אחת בלבד, לא יקדם את הכדורסל הישראלי במאום ובעוד מספר חודשים נמצא עצמנו בדיוק באותו מצב בו אנו נמצאים היום".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ