אריה ליבנת
אריה ליבנת

לאחר מו"מ כושל לאורך הימים האחרונים, הדיונים בין ארגון שחקני הכדורסל לבין מנהלת הליגה נמשכו לאורך הלילה והבוקר (שישי) הושג הסכם שהביא לסיום השביתה - בעונת המשחקים הקרובה יימשך החוק הרוסי, הקובע כי חובה לשתף שני שחקנים ישראלים בחמישייה. קבוצות יוכלו לשתף עד שישה זרים, כאשר קבוצה שתסתפק בשיתופם של ארבעה זרים תזכה לבונוס כספי על סך רבע מיליון שקלים. קבוצה שתבחר לשחק עם שישה זרים תחויב בפיצוי שיועבר לקופת המנהלת. גובה הפיצוי ייקבע בוועדה המיוחדת שתקום בראשות מנכ"ל משרד הספורט.

לגבי עונת המשחקים הבאה סוכם כי אם לא יושגו הסכמות בוועדה שתוקם, יהיו שלוש אפשרויות: שיתוף של שלושה זרים וקבלת בונוס כספי שיגיע עד לכמיליון שקלים (הסכום המדויק ייקבע בוועדה); שיתוף ארבעה זרים ללא קבלת בונוס כספי; שיתוף חמישה זרים וחיוב בפיצוי של חצי מיליון שקלים למנהלת. הקבוצות יוכלו לשתף מקסימום ארבעה זרים בחמישייה.

כפי שהוזכר, תוקם ועדה בראשות מנכ"ל משרד הספורט, אשר תדון במכסת הזרים, בעיית המתאזרחים וסוגיית המיסוי בכדורסל הישראלי. הוועדה תגיש המלצותיה עד חודש אוגוסט. עוד סוכם כי בכל הנוגע לנושאים האלה, יתקבלו ההחלטות במנהלת בעתיד בשיתוף ובהסכמה עם ארגון השחקנים. סיכום הדברים הועבר הבוקר לשחקנים ובשעות הקרובות תתקיים הצבעה לאישור הסיכום.

מימין לשמאל: עמית שמחון, יפתח זיו ועידן זלמנסוןצילום: עמוד הפייסבוק של איגוד השחקנים

במסיבת העיתונאים הודיעה המנהלת כי המחזור האחרון בליגה יתקיים ביום ראשון הקרוב, כשכל המשחקים יחלו בשעה אחידה - 20:45. סדרות הפלייאוף בין הראשונה לשמינית ובין הרביעית לחמישית יחלו ביום שלישי, סדרות הפלייאוף בין השנייה לשביעית ובין השלישית לשישית ייחלו ביום רביעי. בכל הסדרות יתקיימו משחקים בהפרש של יומיים.

"אתמול היה הימים הקשים בחיי, היום זה אחד הימים המאושרים בחיי", הכריז יו"ר המנהלת שמואל פרנקל. "אני רוצה לברך את ארגון השחקנים והשחקנים עצמם על סיום השביתה ומציאת הפתרון אתמול ברבע לחמש לפנות בוקר".

בעקבות ההסכם שהושג בין המנהלת לארגון השחקנים, קראה הפועל תל אביב לבצע שינוי בהנהגת המנהלת (כנראה היו"ר שמואל פרנקל; א.ל). בהודעה לתקשורת נכתב כי "בהפועל רואים בראשי המנהלת כאשמים במצב שנוצר, שמתוך דאגה לקבוצה אחת (מכבי ת"א; א.ל) החלה את המשא ומתן באיחור, הפגינה חוסר פתיחות ובנקודת הבסיס החליטה להתעלם מהחלטות פנימיות של המנהלת שסוכמו על ידי כל הקבוצות בקיץ שעבר לשלוש שנים". הפועל ת"א הביעה כעס גם על ארגון השחקנים שלא הסכים מלכתחילה לקבל את המתווה לעונה הבאה ולדון בהמשך על הסכם לשנים הבאות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם