אריה ליבנת
אריה ליבנת

יותם הלפרין פרש היום (שלישי) ממשחק הכדורסל באופן רשמי, במסיבת עיתונאים חגיגית בארנה בירושלים. עם הפרישה הלפרין למנהל המקצועי של הפועל ירושלים. מנכ"ל המועדון גיא הראל הודיע במסיבת העיתונאים כי הלפרין יהיה אחראי על ההתנהלות המקצועית של המועדון: הוא יבנה את מערך הסקאוטינג, יבחר ביחד עם צוות המאמנים בשנים הבאות את הסגלים, יהיה איש הקשר של הקבוצה הבוגרת עם מחלקת הנוער ויהיה פעיל בחלק הקהילתי. הלפרין הצניע את תפקידו: "עודד (קטש) הוא מאמן הקבוצה ואני אעזור לו במה שהוא ירצה".

מסיבת הפרידה של הלפרין התקיימה בחדר עיתונאים בארנה עמוס בכמאה איש, כולל אנשי ירושלים וגם אנשים שליוו אותו במהלך הקריירה כמו אריק שיבק, אריק קריין, עמירם הלוי ויורם מנחם. "רציתי אירוע קטן עם שלושה עיתונאים אבל גיא התעקש על הדבר הזה", אמר הלפרין.

הלפרין, היום. רצה אירוע קטן, אבל גיא הראל התעקשצילום: ניר קידר

במהלך הנאום שלו דמע במקצת. "לפני 26 שנה ילד בכיתה ג' רצה רק לשחק כדורסל ולא חשב לאן זה יתפתח. זה יום לא קשה אבל שונה ומוזר. עברתי מסע שאני לא מצטער על שום דבר ממנו. הרגע הכי גדול ומיוחד בו היה הפועל ירושלים. אני זוכר את הטלפון שקיבלתי מגיא שאמר לי שנעשה ביחד משהו גדול. אחרי הטלפון חשבתי לעצמי מה הוא רוצה ממני המשוגע הזה. החמש שנים שלי בירושלים שינו אותי, הפכו אותי לאדם אחר. אני אדם שלא רגיל כל כך הרבה אהבה ולהיות במרכז. אני מודה לחברים שלי בקבוצות השונות ובנבחרות, למאמנים שאימנו אותי, לתקשורת שאני מקווה שהייתי מספיק נסבל לאוהדים בכל הקבוצות ומעל לכולם אלו של ירושלים. אני מודה למשפחה שלי, אלו שאיתנו כאן ואלו שמעל לעננים ואחרון אחרון מודה לכדורסל".

לגבי ההחלטה שלו לפרוש סיפר הלפרין כי בתחילת הקיץ ביקש מירושלים להמשיך, אך במתכונת פחות מלאה בגלל פציעות. הקבוצה הציעה לו במקום זה לפרוש ולקבל תפקיד ניהולי. הלפרין ניהל שיחות עם קבוצות אחרות אולם בעקבות ייעוץ עם רופאים הבין שאם ימשיך לשחק גופו יינזק עוד יותר.

אייל חומסקי, מבעלי המועדון, הזכיר את הרגע המרגש בו לפני קבלת צלחת האליפות הראשונה הלפרין הקריא את שמות האוהדים שליוו את המועדון במשך העשורים ולא זכו להגיע הלום. "הפועל ירושלים רוצה הישגים ותארים. היא לא הולכת לישון אחרי הפסדים, אבל יש בה משהו מעבר לזה. אנחנו מדינה עם הרבה שכול ואין עוד קבוצה בעולם שדבר כזה כמו שיותם עשה קורה אצלה".

הראל סיפר על הקשר היומיומי עם הלפרין. "אותו יום שיותם חתם אצלנו אמרתי לאשתי שקרה פה משהו גדול אבל אפילו אני לא הבנתי אז עד כמה הוא גדול. היו לנו שיחות לתוך הלילה על מצב הקבוצה ומצב המועדון. באף אחת מהשיחות לא הופיעה המילה אני. זה מה שהפך את יותם להיות מי שהוא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ