איגוד הכדורסל אישר להגדיל את ליגת העל ל-14 קבוצות

ההצבעה על הרחבת הליגה החל בעונת 2020/21 עברה ברוב קולות, אך עדיין לא קיבלה את האישור הנחוץ ממינהלת הליגה. נציגי הליגה הלאומית מבקשים להגדיל את הליגה כבר בעונה הבאה

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יו"ר איגוד הכדורסל, עמירם הלוי. האיגוד החליט אך לא הוא קובע
יו"ר איגוד הכדורסל, עמירם הלוי. האיגוד החליט אבל לא הוא קובעצילום: שרון בוקוב
אריה ליבנת
אריה ליבנת

הנהלת איגוד הכדורסל אישרה היום (שני) בישיבתה להגדיל את מספר הקבוצות בליגת העל החל בעונת 2020/21 מ-12 ל-14 קבוצות. עם זאת, ההחלטה תלויה במינהלת הליגה, ובהצבעה שנערכה לאחר הדיון באיגוד לא הושג הרוב הדרוש. המחלוקת נוגעת ללוח הזמנים שבה תתבצע ההרחבה, והצדדים יקיימו דיונים נוספים בנושא.

מזה שנתיים מנסים במינהלת הליגה להגדיל את מכסת העולות לליגת העל, שעומדת בשנים האחרונות על קבוצה אחת בלבד. עד כה נדחו כל ההצעות להרחבת הליגה או הגדלת מספר העולות והיורדות. למרות זאת, בהצבעה שקיימה המנהלת לאחר החלטת האיגוד היום, הושגה תמיכה מצד חמישה חברי דירקטוריון מליגת העל בלבד - חיים אוחיון, גיא הראל, רמי כהן, אלדד אקוניס ויניב מזרחי. דווקא נציגי הליגה הלאומית הצביעו נגד ההחלטה, וזאת מאחר שהם רוצים שההרחבה תבוצע כבר מעונת 2019/20.

על פי הצעת איגוד הכדורסל, בעונה שתיפתח בחודש הבא תרד קבוצה אחת מליגת העל ותעלה אחת מהליגה הלאומית - כפי שקרה עד כה - ואילו בעונה שלאחר מכן (2019/20), תהיינה שלוש עולות מהליגה הלאומית ויורדת אחת מליגת העל. קיימת אפשרות שבעונה הבאה רק שתי קבוצות תעלנה, ואז הגדלת הליגה תימתח על פני שתי עונות.

ממינהלת הליגה נמסר בתגובה: "ברצוננו לעדכן כי כל החלטה על שינוי מספר הקבוצות בליגת העל כרוכה בהסכמה מלאה של מינהלת הליגה. להבנתנו, על פי החלטת האיגוד הגדלת הליגה כפופה בכך שהקבוצות העולות מהליגה הלאומית יעמדו בתנאי כניסה לליגת העל. כך יגדל תקציב המינהלת ולא תהיה פגיעה כלכלית בקבוצות ליגת העל. בכל מקרה יתקיימו דיונים בנושא אשר תלויים בהסכמה מלאה של שני הצדדים".

עוד היום, החליטה הנהלת האיגוד להאריך את כהונתו של גוני צחר כיו"ר איגוד השופטים לשלוש שנים נוספות. בהחלטה הזו תמכו 16 חברים, ארבעה התנגדו ושלושה נמנעו. הדיון בעניין התאפשר חרף הפנייה ששלח חבר ההנהלה, נאור גלילי, לבית הדין העליון של האיגוד בטענה שהליך המינוי לא היה תקין. יו"ר ועדת הביקורת של האיגוד מעוזיה סגל שמע מנשיא בית הדין, השופט עודד מודריק, כי לא נעשה כל פגם בהליך, מה שאיפשר את המינוי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ