מכבי תל אביב מנסה להחתים את סקוטי ווילבקין על חוזה חדש - והיא לא לבד

הכוכב הגדול של הצהובים מבוקש ברחבי אירופה וגם ב-NBA. חוזהו יסתיים בקיץ, אך מכבי נהנית מאופציה לשנה הבאה. אם לא תתממש, תקבל הקבוצה פיצוי בסך מיליון דולר. בימים אלה נמצא סוכנו של השחקן בארץ ובמועדון מנסים לנצל זאת כדי להאיץ את המגעים

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סקוטי ווילבקין. מבוקש ביבשת אירופה וב-NBA
סקוטי ווילבקין. מבוקש ביבשת אירופה וב-NBA צילום: ניר קידר
ספורט הארץ

היכולת המצוינת של סקוטי ווילבקין במשחק הניצחון מול ברצלונה ביום שלישי הייתה בבחינת המשך ישיר לעונה האדירה של הגארד בצהוב. ווילבקין, שהגיע למכבי תל אביב בקיץ שעבר מדרושפאקה הטורקית, יסיים את חוזהו, המוערך ב-1.3 מיליון דולר, בתום העונה. למכבי תל אביב יש אופציה להאריך את החוזה בעונה נוספת, ואם ווילבקין יבחר להשתחרר ממנה - הוא, או המועדון שירצה לזכות בשירותיו, יצטרך לשלם למכבי פיצוי גבוה במיוחד, בגובה של מיליון דולר. זהו סכום דומה לסכום ששילמה מכבי לטורקים לפני שנה וחצי.

כדי להימנע מסימן השאלה הגדול הזה סביב הכוכב העיקרי של הקבוצה, במכבי מנסים בימים אלה לפתוח את חוזהו של ווילבקין, להאריך אותו לתקופה ארוכה יותר גם במחיר העלאה בשכרו ולבטל הלכה למעשה את האופציה לקיץ הקרוב. הבעיה: יכולתו של ווילבקין לא חמקה מעיניהן של קבוצות הפאר ביבשת, כאלה שיכולות להציע למכבי את הפיצוי הגבוה, לצד שכר גבוה עוד יותר לשחקן מאשר זה שיוכל לקבל בהיכל. זו הסיבה שווילבקין וסוכנו לא ממהרים לחתום על חוזה חדש.

וזו לא הצרה היחידה: במסגרת החוזה החדש דורש ווילבקין אופציית יציאה מדי קיץ ל-NBA. לפי היכולת שהוא מפגין כעת, ניתן להניח בסבירות גבוהה שהשחקן לא יתקשה למצוא חוזה מובטח בליגה הטובה בעולם, ויתכן שגם בשכר גבוה מזה שיוכל להרוויח בתל אביב. סוכנו של השחקן, מישקו רזנטוביץ', נמצא בישראל בימים אלה, נכח במשחק ביום שלישי ויהיה נוכח גם במשחק מול מילאנו הערב. הצהובים מתכוונים לנצל אצת נוכחותו בארץ, כמו גם את שביעות רצונו של השחקן מהסיטואציה המקצועית ומיחסיו עם המאמן יאניס ספרופולוס, כדי להצליח להאריך את חוזהו בשלב מוקדם יחסית.

סקוטי ווילבקין מול ברצלונה. ביכולת כזו לא יתקשה למצוא חוזה בליגה הטובה בעולםצילום: ניר קידר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ