מינהלת הליגה בכדורסל נמנעה מביטול והודיעה: עונת 2019/20 הופסקה

לאור התפשטות נגיף הקורונה והנחיות משרד הבריאות, מינהלת הליגה נאלצה להודיע על הפסקת פעילות עד להודעה חדשה. השחקנים הזרים ישובו לארה"ב, הישראלים יוצאו לחופשה ללא תשלום

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סקוטי ווילבקין, במפגש הקודם בין הפועל ירושלים למכבי תל אביב
סקוטי ווילבקין, מול הפועל ירושלים. העונה צפוי להיות מוכרעת בפיינל-פורצילום: ניר קידר
אריה ליבנת
אריה ליבנת

מינהלת ליגת העל בכדורסל הודיעה הערב (שני) על הפסקת עונת 2019/20 החל מהיום, זאת לאור התפשטות נגיף הקורונה והנחיות משרד הבריאות. למעשה, החלטה זו היא הימנעות מהודעה רשמית על סיומה של העונה, ככל הנראה בשל אי הבהירות באשר להשלכות הכלכליות לכך.

"עקב המגפה העולמית של נגיף הקורונה, נוכח ההוראות הברורות של משרד הבריאות אשר מונעות קיום המשחקים ואימונים מלאים, ולאחר סבבי התייעצות עם בכירים במשרד הספורט, משרד הבריאות ואחרים, נאלצת מנהלת ליגת העל בכדורסל להודיע על הפסקת (suspension) פעילות ליגת העל בכדורסל החל מהיום (16.3.2020)", נכתב בהודעה הרשמית, "אנו נמשיך להתעדכן ולפעול מול כל הגורמים הרלוונטיים ונעדכן ככל שיהיו התפתחויות, כאשר הרצון והכוונה של כולנו הוא להמשיך את הליגה ולהגיע לסיומה הספורטיבי. אנו מאחלים לכל השחקנים, המאמנים, הפעילים בענף, ולכל אוהדי הכדורסל והספורט באשר הם, בריאות טובה, וחזרה מהירה ככל שניתן לפעילות מלאה".

בישיבת הדירקטוריון שהתקיימה אתמול היה אמנם רוב לטובת החלטה על סיום העונה, אולם לאחר מכן מספר חברים חזרו בהם. בעקבות פגישה שקיימה ועדת המנהלת עם עורכי דין בכירים החליטה המינהלת בראשותו של שמואל פרנקל לאפשר הזדמנות להמשיך את הליגה, אם וכאשר הדבר יתאפשר. בשלב הזה הקבוצות יפסיקו את פעילותן, הזרים יחזרו לארה"ב והישראלים יצאו לחופשה ללא תשלום.

ישיבת דירקטוריון המינהלת, אתמולצילום: מינהלת ליגת העל בכדורסל

יו"ר מינהלת הליגה שמואל פרנקל אמר: "זה יום עצוב לספורט הישראלי בכלל ולכדורסל הישראלי בפרט, אני מקווה שכולנו נחזור במהרה למגרשים והרבה בריאות לכולם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ