באיגוד הכדורסל החליטו על העולות לליגת העל. קבוצות בלאומית: "החלטה לא ספורטיבית"

אליצור יבנה והפועל עפולה דורשות לבטל את ההחלטה על הפסקת הליגה והכרזה על בני הרצליה והפועל חיפה כעולות לליגת העל. "ההכרעה בליגה צריכה להיות על הפארקט ולא בהחלטה שרירותית שלא ברור כיצד התקבלה", טענו הקבוצות

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שחקני בני הרצליה. באיגוד החליטו על הפסקת הליגה ועל הרצליה והפועל חיפה כעולות
שחקני בני הרצליה. באיגוד החליטו על הפסקת הליגה ועל הרצליה והפועל חיפה כעולותצילום: ניר קידר
אריה ליבנת
אריה ליבנת

שתי קבוצות צמרת בליגה הלאומית בכדורסל אליצור יבנה והפועל עפולה פנו באמצעות עורך דין ליו"ר איגוד הכדורסל עמירם הלוי בדרישה לבטל את החלטת הנהלת האיגוד מיום שני על ביטול הליגה. עוד קבעה הנהלה כי בני הרצליה והפועל חיפה, שתי הקבוצות שבמקומות הראשון והשני בהתאמה, יעלו לליגת העל.

בניגוד לכדורסל הנשים, שם הוכרז על סיום העונה והכרתה של מכבי רמת גן כאלופה עם סיום הליגה הסדירה ולפני הפלייאוף, בליגה הלאומית לגברים בכדורסל נותרו עוד ארבעה מחזורים לסיום. הרצליה וחיפה צברו 37 נקודות כל אחת, ואילו יבנה ועפולה 36 כל אחת. במחזורים שנותרו, היו אמורים להתקיים שלושה משחקים בהשתתפות ארבע הקבוצות שהיו יכולות לשנות את מיקומיהן.

במכתב טוענות הקבוצות כי "מדובר בהחלטה שאינה ספורטיבית", חורגת מגדר הסביר וכי האיגוד נהג בצורה שונה כלפי הליגה הלאומית לעומת שתי הליגות האחרות - הארצית וליגת העל. הקבוצות מבקשות כי "ההכרעה בליגה תהא על מגרש הספורט ולא בהחלטה שרירותית שלא ברור כיצד התקבלה".

כזכור, מינהלת ליגת העל הקפיאה את פעילותה מבלי לקבוע מועד לחזרתה של הליגה, בעוד לגבי הליגה הארצית הוחלט להמתין עד ה-16 באפריל כדי לקבוע מה יעלה בגורלה של העונה.

הקבוצות מסבירות כי הטיעון בו נסגרת הליגה לאלתר, מאחר שמשחקים בו זרים שרוצים לחזור לארצם, לא עומד מכיוון שבקבוצות הליגה הלאומית ישנם שני זרים בכל קבוצה בעוד בליגת העל ישנם ארבעה או חמישה זרים בקבוצה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ