בשל הצהרות סמנכ"ל משרד הבריאות, במינהלת הליגה נערכים לסיום עונת הכדורסל

בוועדה של המינהלת הביעו רצון לחזור אך לאחר הצהרותיו של פרופסור איתמר גרוטו מסתמן שהדבר יהיה בלתי אפשרי. "אנו מקווים שהתנאים הרפואיים ישתפרו כך שמשרד הבריאות יוכל לשקול מחדש את החלטתו", הודיעו במינהלת

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משחק בין מכבי תל אביב להפועל ירושלים לפני שהעונה הופסקה. במינהלת רוצים לחזור אבל תלויים במשרד הבריאו
משחק בין מכבי תל אביב להפועל ירושלים לפני שהעונה הופסקה. במינהלת רוצים לחזור אבל תלויים במשרד הבריאותצילום: ניר קידר
אריה ליבנת
אריה ליבנת

מינהלת ליגת העל בכדורסל נערכת להכרזה על סיום עונת המשחקים 2019/20 שהופסקה לפני חמישה שבועות עקב התפשטות נגיף הקורונה. היום (ראשון) התקיימה בזום ישיבת ועדת מינהלת של הליגה שדנה ברעיון שהעלה משרד התרבות והספורט להחזיר את הפעילות כבר בסוף חודש אפריל. כל חברי הוועדה הביעו רצון להמשיך את העונה הנוכחית.

אולם הבוקר הכריז המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופסור איתמר גרוטו כי להערכתו לא ניתן יהיה לקיים פעילות ספורט מקצוענית בחצי השנה הקרובה. בעקבות כך הודיעה המינהלת: "עם הכרזת המשנה למנכ"ל משרד הבריאות בוועדת הקורונה הרי מסתמן כי הדבר יהיה בלתי אפשרי וחבל. אנו מקווים שהתנאים הרפואיים ישתפרו כך שמשרד הבריאות יוכל לשקול מחדש את החלטתו".

בישיבה דיווחו יושב ראש המנהלת שמואל פרנקל ומ"מ המנכ"ל שלומי פרי על הדרישה של המינהלת להחזרים כספיים עבור קבוצות ליגת העל והמינהלת בגין ההפסדים בעקבות משבר הקורונה. "אנו הודענו למשרד הספורט כי במידה ולא נקבל את הכסף יהיה קשה עד בלתי אפשרי לקבוצות להמשיך את העונה הנוכחית ו/או לפתוח את העונה הבאה", נכתב בהודעה לתקשורת.

בישיבה דווח על המצב הכספי של המינהלת, על הקיצוצים שנעשו וכן על תוכנית המשחקים המוצעת לליגה לעונה הבאה. "אנו חושבים כי יש להקדים את פתיחת העונה הבאה במידה והדבר יתאפשר ולהוסיף משחקים", נכתב בהודעה, "אחת ההצעות בתוכנית היא להרחיב את הבית העליון והתחתון לשני סיבובים או להחזיר את הסיבוב שלישי המלא. המנהלת תקדים את מועד הגשת התקציבים לבקרה על מנת לדעת את מצב הקבוצות כמה שיותר מוקדם כדי להערך לעונה הבאה".

ובינתיים ארגוני שחקני הכדורסל בעולם עבדו על תוכנית לחזרה הדרגתית לאימונים ולמשחקים מתי שיהיו, בעוד שבועות או חודשים. השחקנים ידרשו הגנה מירבית על בריאותם ובטיחותם. עריכת בדיקות אחידות וקבועות לנגיף, מעקב אחר תסמינים, בידוד לשחקנים שחלו או נחשפו למשך 14 יום, שמירה על אמצעי היגיינה וריחוק.

השחקנים דורשים לערוך כמות מספקת של אימונים ומשחקי אימון לצורך חזרה לכושר ומניעת פציעות בזמן משחק, פרק זמן מותאם של אימון מחדש על סיבולת, מהירות, חוזק ותיאום. הם דורשים בדיקה, פיקוח ויצירת נוהל לכלל האנשים שנכנסים לאולם. הם דורשים ביטוח לשחקנים כדי להבטיח כיסוי מספק במקרה של הידבקות בנגיף. בנסיעות למשחקים הם דורשים לצמצם חשיפת הסיכון לשחקנים ולצוות הקבוצה עם צוותים שלא נבדקו. בניגוד לרעיונות שהועלו במסגרות שונות לקיים את המשחקים במתכונת מזורזת, השחקנים ידרשו להקפיד על זמן התאוששות מינימלי בין משחק למשחק. לטענתם עומס יתר גורם להחלשות מערכת החיסון. הם גם דורשים לתכנן זמן פגרה סביר בין סיום העונה הנוכחית, באם תחודש, לבין תחילת העונה הבאה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ