בניגוד לכדורגל: קבוצות ליגת העל בכדורסל לא קיבלו אישור לחזור להתאמן

בקבוצות לא מעוניינים להחזיר את הזרים מחו"ל ולבטל את היציאה לחל"ת, כל עוד אין תאריך ידוע על חזרת הליגה. ההערכה היא כי אם לא תחול התקדמות בשבועיים הקרובים - העונה תבוטל

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר גינת וטיילר דורסי, העונה. במינהלת מעוניינים שהעונה תוכרע על הפארקט
תומר גינת וטיילר דורסי, העונה. במינהלת מעוניינים שהעונה תוכרע על הפארקטצילום: שרון בוקוב
אריה ליבנת
אריה ליבנת

בעוד קבוצות הכדורגל בליגת העל קיבלו אישור ממשרד הבריאות לשוב לאימונים, מינהלת ליגת העל בכדורסל לא קיבלה עדיין אישור דומה. הסיבה העיקרית לכך היא שכרגע, לפני הנחיות משרד הבריאות, קיים איסור על מגע בין בני אדם.

בעוד בכדורגל ניתן לערוך אימונים ללא מגע, בכדורסל המצב מעט יותר מסובך. אולם, גם אם קבוצות הכדורסל יקבלו אישור להתאמן ללא מגע, הן לא ישובו לאימונים כל עוד לא ייקבע מועד לחזרה לשגרה.

עם הפסקת הליגה לפני כחודש וחצי, הספיקו הקבוצות לקיים אימונים חלקיים בתקופה בה כל השחקנים עדיין שהו בארץ והיו בכושר. בעקבות ההוראה של משרד הבריאות לבטל את כלל האימונים עם התפשטות הקורונה, מרבית הזרים והמתאזרחים חזרו לארה"ב ומרבית הקבוצות הוציאו את השחקנים, המאמנים והעובדים לחל"ת.

כעת, מינהלת הליגה לא רואה טעם בחזרה לפעילות שתהיה כרוכה בהוצאה כספית גבוהה. המינהלת עדיין מקווה שניתן יהיה לחדש את העונה שהופסקה אחרי 21 מחזורים, ולהגיע להכרעות - זוכה באליפות וזהות היורדת - על הפארקט.

במידה שבשבועיים הקרובים יודיע משרד הבריאות כי ניתן לחזור לשחק, הישראלים יחזרו להתאמן והקבוצות ינסו להחזיר את הזרים הזרים והמתאזרחים לארץ. על החוזרים מחו"ל יהיה לשהות בבידוד בן שבועיים, לאחריו הם יצטרפו לאימונים כך שניתן יהיה לחזור לשחק באמצע יוני.

נכון לעכשיו ההערכה היא כי המינהלת תודיע בקרוב על ביטול העונה הנוכחית ועל פתיחת העונה הבאה כבר באוגוסט עם סגלים חדשים. בכוונתה להגדיל את משך וכמות המשחקים בעונה הבאה, דבר שיגדיל את ההכנסות של הקבוצות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ