ספורט הארץ

השבתת היורוליג עצרה את מכבי תל אביב בעונה הטובה ביותר שלה בשנים האחרונות. אחרי שהבטיחה מקום במשחקי ההצלבה, האלופה הישראלית היתה מוכנה להתמודד על יתרון ביתיות אבל המגיפה עצרה את הכל. "אנחנו מקווים להמשיך את העונה הטובה שלנו, אנחנו מתגעגעים לכדורסל", אמר המאמן יאניס ספרופולוס בריאיון לתוכנית "טיים אאוט" באתר היורוליג.

"אלו ימים קשים עבור כל העולם", סיפר ספרופולוס על השיגרה בתקופת הקורונה, "אנחנו מנסים לעשות שיחות ועידה עם השחקנים, יש לנו גם קבוצות וואטסאפ. אנחנו מנסים לשמור על קשר בכל שבוע כדי שכולם יידעו מה שלום כלום. יש לנו תוכניות עבודה כדי לשמור על כושר בבית ואנחנו משתדלים שהשחקנים יתאמנו מדי יום".

ספרופולוס ניסה להסביר את סוד ההצלחה של מכבי העונה. "אנחנו עובדים ממש קשה. כולם יודעים מה לעשות על המגרש", אמר ספרופולוס, "כל השחקנים הבינו שהם חייבים לקחת חלק גדול ומשמעותי בקבוצה. קבוצה היא כמו מכונה גדולה עם חלקים קטנים. אם אתה מוציא החוצה חלק קטן, המכונה לא תעבוד. העונה הזו היתה, או שהיא עדיין, טובה מאוד עבורנו. שונה לחלוטין מהעונה שעברה. למרות שכשהגעתי בשנה שעברה המומנטום השתנה. העונה הזו היא המשך של העונה שעברה, הוספנו לבסיס שהיה פה ושיחקנו כדורסל מאוד יפה לצפייה. קיבלתי הודעות לא רק מאוהדים שלנו אלא גם מאוהדים נייטראלים שאמרו שהם אוהבים לראות את האופן שבו אנחנו משחקים ונלחמים".

המאמן היווני נשאל כיצד הוא מתמודד עם הלחץ בעבודה במועדון כמו מכבי תל אביב. "אני אוהב את הלחץ. אני שם על עצמי לחץ. לחץ חיובי, כזה שגורם לך לעבוד קשה יותר. ההנהלה בכלל לא התערבה לי בעבודה. אף אחד לא יכול להגיד לי מה לעשות ואני עושה רק מה שאני מאמין בו. ברגע שיתחילו להתערב לי בעבודה, אני אעזוב את הקבוצה".

"הכל פתוח. תמיד יש אפשרות להתקדם יותר", אמר כשנשאל על עתידו, "אבל כרגע אני חושב רק על מכבי ואיך להחזיר אותה לימים הגדולים שלה. המחויבות שלי למועדון היא מלאה. אני מאוד אוהב את היורוליג, יש פה מאמנים גדולים, שחקנים מאוד מוכשרים, אינטנסיביות גדולה במשחקים, אפילו יותר מאשר ב-NBA. ביורוליג המאמנים גם שולטים במשחק מבחינה טקטית יותר, ויש פחות בידודים ויותר מסירות. כמובן שמבחינה ארגונית, ה-NBA מתקדמת הרבה יותר."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ