"אם היתה החלטה דפוקה למה לא לשנות?": שחקנים בלאומית זועמים על סיום העונה

בליגה השנייה לא מבינים את ההחלטה הנמהרת של האיגוד לסיים את העונה כאשר בליגת העל בודקים אפשרות לחזרה. הפועל עפולה עתרה לבית הדין העליון נגד ההחלטה שהתקבלה בסיוע קולות של בעלי קבוצות שעלו באמצעותה ליגה או נמנעו מירידה

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שחקני בני הרצליה חוגגים, העונה. ליו"ר הקבוצה היה אינטרס לסיים מוקדם את העונה
שחקני בני הרצליה חוגגים, העונה. ליו"ר הקבוצה היה אינטרס לסיים מוקדם את העונהצילום: ניר קידר
אריה ליבנת
אריה ליבנת

חודש וחצי אחרי שאיגוד הכדורסל החליט לסגור את עונת המשחקים בליגה הלאומית עקב התפשטות נגיף הקורונה שמנעה אפשרות להמשיך לשחק, עולים קולות לבטל את ההחלטה ולהחזיר את העונה, כמובן בתנאי שהמצב הבריאותי יאפשר זאת. מי שבעיקר רוצים לחזור אלו השחקנים, גם כאלו שקבוצותיהם נפגעו מבחינה ספורטיבית מההחלטה שמנעה מהם את האפשרות להיאבק על העלייה וגם כאלו שנהנו ממנה בעצם זה שהבטיחו הישארות בלי צורך להיאבק.

"אני רוצה שהליגה תחזור, כל השחקנים רוצים לחזור לשחק", אמר ל"ספורט הארץ" שחקן הפועל חבל מודיעין עמית ביר-כץ, "כספורטאים זה המקצוע שלנו, אנחנו לא נהנים לשבת עד ספטמבר בבית. כולם מחכים לראות מה ההוראות של משרד הבריאות. ברגע שיתאפשר וישמרו עלינו, אין סיבה שלא. אני מאמין שהמשק בהדרגה יחזור, אז למה שאנחנו נשב בבית? לא הבנתי למה את הליגה הראשונה הקפיאו ואת השנייה ישר סגרו. הרי כל ליגה תלויה בליגה שמעליה ומתחתיה. אם יש עולות, אז צריך שיהיו גם יורדות ולהיפך".

גם אלעד הופמן מאליצור יבנה שדורגה במקום השלישי לא מבין את ההחלטה: "לפני שבוע איגוד הכדורסל הוציא הודעה שמאפשרת לקבוצות שמתנהלות תחת האיגוד לחזור להתאמן ושבעוד שבוע הם יבקשו ממשרד הבריאות לחזור לשחק. שאלו אותם בפייסבוק אם ההחלטה כוללת גם את הליגה הלאומית, הם ענו שלא. אני לא מבין מה היה ענין לסגור את הליגה כל כך מהר? אם היתה החלטה דפוקה, למה לא לשנות אותה? אני לא מבין למה אנחנו לא שומעים ראשי קבוצות שמבקשות לחזור. הרי לכל קבוצה יש עשרה שחקנים, בואו נחזור להתאמן ואם יהיה אפשר בהמשך לשחק, אז שכל קבוצה תנסה להביא את הזרים. מי שיצליח מה טוב, מי שלא, ישחק ככה. יש קבוצות כמו יבנה שמרגישות ששדדו אותן מבחינה ספורטיבית. אחרות כנראה נהנות מהמצב, חלק מהן לא האמינו שהן יכולות לעלות ליגה ואחרות נשארו בזכות זה בליגה. אם זו סיבה להחליט לסגור את הליגה, בוא נסיים את הליגה בכל שנה בחודש מארס. מי שנפגעו הם בעיקר השחקנים, כל קיץ אנחנו מקבלים דמי אבטלה. השנה, אנחנו מאבדים את הימים האלו".

עמית ביר כץ (13) במדי עירוני נהריה. "כל השחקנים רוצים לחזור לשחק"צילום: לילך וייס

שבוע אחרי ההחלטה לסגור את הליגה, שלחו הפועל עפולה ואליצור יבנה מכתב תלונה ליו"ר האיגוד עמירם הלוי על כך שהן נפגעו מבחינה ספורטיבית. שכן בני הרצליה והפועל חיפה שהוכרזו כעולות לליגת העל הקדימו אותן בנקודה אחת בלבד. במחזורים שנותרו היו אמורים להתקיים שלושה מפגשים בין קבוצות הצמרת שיכלו לשנות בקלות את צמרת הטבלה.

בינתיים יבנה החליטה לצאת מהמאבק ועפולה החליטה להמשיך אותו במלוא הכוח. הקבוצה שלחה באמצעות בא כוחה עו"ד עירן שושני עתירה לבית הדין העליון לבטל את ההחלטה לסגור את הליגה ולהחזיר אותה לפעילות. עפולה טוענת במכתבה כי את ההחלטה קיבלו עשרה חברי הנהלת האיגוד בלבד מתוך 29, ביניהם יו"ר בני הרצליה אלדד אקוניס שהיה לו אינטרס לסגור את הליגה. עוד נכתב כי לא ברור מדוע על סמך צילום הטבלה קבעו עולות לליגת העל ולא קבעו יורדות לליגה הארצית.

איגוד הכדורסל שלח את התייחסותו לעתירה לבית הדין העליון וכתב כי לאור מצב החרום הוא נאלץ לקיים ישיבה דחופה לגבי הליגה הלאומית. לאחר מכן התקיימה ישיבה בזום בנוכחות 26 חברי הנהלה שאישרה את ההחלטה הקודמת. האיגוד טוען בנוסף כי העתירה הוגשה לאחר שכבר עברו 21 יום, הזמן המותר לפי התקנון. כמו כן טוען האיגוד שממילא יבנה ועפולה שדורגו במקומות 3 ו-4 לא היו יכולות להיות מוכרזות כעולות.

בקרוב ייקבע מועד לדיון בבית הדין העליון על עתידה של העונה בליגה הלאומית, לא שמישהו שם יוכל להחזיר כעת את הקבוצות לשחק כל עוד משרד הבריאות לא מתיר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ