דראפט בליגת העל? נבחנת אפשרות בחירת שחקני לאומית בשל הסגלים החסרים

העדרותם של השחקנים הזרים שייאלצו לשהות בבידוד במידה שליגת העל תחזור, הובילה להצעה מקורית מצד ארגון שחקני הכדורסל בישראל - קיום דראפט לשחקני הליגה הלאומית. מינהלת הליגה מבקשת פיצוי בסך 3 מיליון שקלים מהמדינה על מנת לחזור לפעילות

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניצן חנוכי במדי בני הרצליה, העונה. יחזור לליגת העל?
ניצן חנוכי במדי בני הרצליה, העונה. יחזור לליגת העל?צילום: ניר קידר
אריה ליבנת
אריה ליבנת

ארגון שחקני הכדורסל בישראל בודק אפשרות לצרף באופן מיידי את שחקני הליגה הלאומית לקבוצות ליגת העל. בעוד הליגה הלאומית בחרה לסיים את העונה כבר בפרוץ מגפת הקורונה ב-16 במארס, ליגת העל ממתינה תקופה ארוכה לאפשרות שניתן יהיה לחדש את המשחקים. כעת נראה כי ממשלת ישראל עומדת לאפשר חזרה לפעילות מקצוענית החל מה-14 ביוני וייתכן שאפילו כבר ב-17 במאי.

כתנאי לחידוש העונה, מינהלת הליגה מתכוונת לדרוש ממשרד הספורט פיצוי על הנזק הכלכלי שנגרם לקבוצות עקב הפסקת העונה, נזק שמוערך בכשלושה מיליון שקלים. ביומיים הקרובים צפויה להתקבל החלטה בעניין. אם המינהלת תחליט לחזור, יהיה צורך להביא את הזרים והמתאזרחים הרבים שחזרו בחודשים האחרונים לארה"ב. אלו שיסכימו להגיע יצטרכו להיכנס לבידוד בן 14 ימים ורק אחריו יוכלו להצטרף לאימונים.

ארגון השחקנים מתכוון להציע לאיגוד הכדורסל ולמינהלת ליגת העל ששחקני הליגה הלאומית ימלאו בינתיים את הסגלים של קבוצות ליגת העל. לפי התוכנית, יתקיים בקרוב דראפט של כל השחקנים בלאומית, שמספרם מוערך מעל 120, וכל קבוצה בליגת העל תוכל לבחור בתורה שחקן אחד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ