סיום ליגת העל מתקרב: האיגוד והמינהלת מתעמתים באשר לניהול ליגת הקיץ

המחלוקות התקציביות הרבות יובילו כנראה לסיום העונה בליגת העל. איגוד הכדורסל וארגון השחקנים ארגנו ליגת קיץ למקרה שהעונה תבוטל, אך כעת מינהלת ליגת העל מעוניינת לקיים ליגת קיץ משלה. במינהלת רוצים להחזיר את הקהל, מכבי מבהירה: מעוניינים לחזור

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד קטש עם ג'יימס פלדין. צפוי לאמן בליגת הקיץ של האיגוד
עודד קטש עם ג'יימס פלדין. צפוי לאמן בליגת הקיץ של האיגודצילום: Basketball Champions League
אריה ליבנת
אריה ליבנת

בעוד עונת הכדורסל הולכת לקראת סיום, התקיים היום (רביעי) קרב בין איגוד הכדורסל וארגון השחקנים למינהלת ליגת העל בשאלה מי יקיים ליגה לישראלים בקיץ הקרוב. ועדת המינהלת דנה בשעה זו ברעיונות כיצד להציל איכשהו את העונה, זאת למרות היעדר תמיכה ממשלתית. אם המינהלת תוותר על העונה, היא צפויה להכריז על עונת קיץ בליגת העל בהשתתפות ישראלים ועם חיזוק אפשרי של שני זרים בכל קבוצה.

איגוד הכדורסל וארגון השחקנים מנגד החליט כבר לפני שבועיים להקים ליגת קיץ לשחקנים ולשחקניות. הליגה אינה קשורה לאגודות הספורט, אבל ישחקו בה שחקנים מליגת העל ומהליגה הלאומית ובליגה נפרדת - שחקניות מליגת העל. ליגת הגברים צפויה לכלול 10 קבוצות, אחת מהן תהיה הנבחרת עד גיל 20. ליגת הנשים צפויה לכלול 4 קבוצות, גם כאן תופיע הנבחרת עד גיל 20 כקבוצה אחת. הליגה תתקיים במשך חודש וחצי, כל המשחקים יתקיימו באולם הדרייב אין, שני משחקים לכל קבוצה בשבוע.

בליגה צפויים לאמן מאמנים מליגת העל כמו עודד קטש, גיא גודס ואריק אלפסי וגם מאמנים שכרגע נטולי עבודה כמו צביקה שרף, אפי בירנבוים, מולי קצורין, שרון דרוקר ואריאל בית הלחמי. אצל הנשים יאמנו בין השאר טל נתן ואלי רבי. המאמנים הם אלו שיבחרו את השחקנים בדראפט. השחקנים, השחקניות והמאמנים ישחקו ללא שכר ואיגוד הכדורסל יממן בעצמו את הליגה. המשחקים ישודרו בערוץ הספורט ויופיעו בטוטו ווינר. העונה תחל שלושה שבועות לאחר שמשרד הבריאות יאפשר אימונים במגע.

עם זאת, במינהלת עדיין לא נואשו מחידוש עונת המשחקים הנוכחית. כדי לצמצם בנזקים הכספים שהושתו על המנהלת והקבוצות ומתוך הבנה שהמדינה לא מתכוונת לתת סיוע כלכלי משמעותי, במנהלת בונים כעת על הקהל. יו"ר המינהלת שמואל פרנקל הציג בפני נציגי משרד הבריאות מתווה לקיום משחקים העונה עם קהל. במינהלת בונים על ההצהרה של ראש הממשלה בנימין נתניהו מלפני כמה ימים על כך שבקרוב יתאפשרו התקהלויות.

המינהלת גם מאיימת כי במידה ובתחילת העונה הבאה לא יהיה אישור לשחק עם קהל, וככל שלא יהיה פיצוי מהמדינה לכך היא לא תפתח את העונה הבאה.

לראשונה מאז הופסקה העונה בליגת העל וביורוליג מכבי תל אביב הוציאה הודעה המבהירה את עמדתה לגבי החזרה של שני המפעלים לפעילות: "מכבי מעוניינת לחזור לשחק. נקודה. למה שלא נרצה לחזור? אנחנו באחת העונות הטובות בשנים האחרונות. עלינו לפלייאוף היורוליג בשלב מוקדם עם קונצרטים אחד אחרי השני בהיכל מנורה, האוהדים שלנו נהנו והתרגשו, ואנחנו מובילים את הליגה הישראלית. יחד עם זאת יש הרבה מאוד סוגיות, בריאותיות, לוגיסטיות וכלכליות מהותיות וכבדות משקל שצריכות מענה מהמדינה לפני שחוזרים לשחק. חזרה למגרשים תכניס כספים למדינה מהטוטו ותחזיר אנשים רבים שמתפרנסים מהענף למעגל התעסוקה. מכבי נמצאת בכל הפורומים הרלבנטים ואומרת את דעתה בצורה ברורה כפי שנכתב כאן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ