"רוב הקבוצות לא רוצות לחזור": עונת הכדורסל תתחדש בגלל "לחץ תקשורתי"?

על גלי המומנטום שיצרה ההודעה על חזרת הכדורגל, אנשי הכדורסל הישראלי מאמינים שחידוש עונת 2019/20 לפתע אפשרי, אך לא כדאי: "אנחנו לוקחים הימור, הולכים אל הלא-נודע"

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סקוטי ווילבקין מול הפועל חולון, העונה
סקוטי ווילבקין מול הפועל חולון, העונהצילום: עודד קרני / באדיבו
אריה ליבנת
אריה ליבנת

נכון לשעות הצהריים אתמול (רביעי) ההערכה הגוברת בקרב אנשי הכדורסל הישראלי היתה שעונת 2019/20 יותר קרובה להסתיים מאשר להתחדש. הסיבות לכך היו רבות: היעדר האישור של משרד הבריאות לתוכנית החזרה שהוגשה לו לפני כשבועיים, אתגר השבת השחקנים הזרים לישראל, חוסר הסכמה בין ארגון השחקנים למינהלת על שכר השחקנים עד סוף העונה וכמובן, אתגרים לוגיסטיים שיאפשרו את חזרת העונה. הבוקר, לפתע, ניכרת אופטימיות.

הסיבה לכך, בין היתר, היא ההודעה של ראשי הכדורגל הישראלי על חזרה כבר ב-30 במאי, שיצרה מומנטום כללי וסללה את הדרך לאישור נוסף של משרד הבריאות והממשלה - הפעם לכדורסל. שנית, ההסכמה של משרד הבריאות נראית קרובה יותר לאחר דיון לילי בין הצדדים, ותוכנית החזרה צפויה לקבל אישור למעט שינויים ספורים.

"עד אתמול הייתי פסימי לגבי החזרה, אבל הכדורגל השפיע עלינו", מודה אחד מיו"ר הקבוצות בליגת העל, "אנחנו נראים די רע בכל הנושא של התקשורת, מציגים אותנו כסחטנים, וזה מאלץ אותנו לחזור. כמעט כל הקבוצות לא באמת רצו לחזור, כולל אלו שהציגו את עצמן כמי שרוצות. היחידים שבאמת רצו אלו גלבוע/גליל ונס ציונה". חבר הנהלה מקבוצה אחרת מוסיף: "עכשיו כולם נגררים לחזור בגלל הלחץ התקשורתי. אין באמת התחייבויות כספיות ברורות - לא מערוץ הספורט, לא מהטוטו-ווינר. אנחנו לוקחים הימור, הולכים אל הלא-נודע".

ישיבת דירקטוריון המינהלת עם משרד הספורטצילום: עודד קרני // באדיבות מינהלת הליגה

בינתיים, נעשה צעד משמעותי לכיוון החזרה למגרשים: בתום פגישה בת ארבע שעות הגיע ארגון שחקני הכדורסל להסכם עם מינהלת ליגת העל לפיו השחקנים הישראלים בכל קבוצות הליגה יקצצו 25% משכרם השנתי, בשל המשבר הכלכלי. עם זאת, החוזים שלהם יוארכו בחודש נוסף, עד סוף יולי. הקיצוץ לא יחול על שחקנים שמשתכרים עד 10,000 שקל בחודש - אלו יקבלו את שכרם המלא.

למרות העובדה שנותר סיבוב שלם של משחקים לפני הפלייאוף, בשיחות בין משרד הממשלה והמינהלת נקבע חלון זמן של חמישה שבועות בו תוכל האחרונה להשלים את העונה באופן ספורטיבי. על כן, מלבד המחזור ה-22 שאמור להיות משוחק, יתקיימו עוד חמישה מחזורים על פי חלוקה של בית עליון ובית תחתון, ולאחר מכן תיערכנה סדרות פלייאוף של הטובה משלושה משחקים וכן פיינל-פור.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ