השחקנים הישראלים הסכימו לקיצוץ, ליגת הכדורסל עשויה להתחדש בסוף יוני

בתום פגישה ארוכה בין ארגון השחקנים למינהלת וראשי הקבוצות, הסכימו השחקנים הישראלים לקצץ 25% משכרם כדי לאפשר את סיום העונה בליגת העל. על פי הסיכום, האימונים יחודשו ב-1 ביוני. ארגון השחקנים דורש גם את החזרת הליגת הלאומית

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר גינת וטיילר דורסי, העונה
תומר גינת וטיילר דורסי, העונהצילום: שרון בוקוב
אריה ליבנת
אריה ליבנת

אחרי הבשורה על חזרתו של הכדורגל הישראלי, גם הכדורסל עושה צעד משמעותי לכיוון החזרה למגרשים: בתום פגישה בת ארבע שעות שנערכה היום (חמישי) הגיע ארגון שחקני הכדורסל להסכם עם מינהלת ליגת העל לפיו השחקנים הישראלים בכל קבוצות הליגה יקצצו 25% משכרם השנתי, בשל המשבר הכלכלי. עם זאת, החוזים שלהם יוארכו בחודש נוסף, עד סוף יולי. הקיצוץ לא יחול על שחקנים שמשתכרים עד 10,000 שקל בחודש - אלו יקבלו את שכרם המלא.

המינהלת והקבוצות שנקלעו לגירעון כספי ולא קיבלו עד כה הבטחה לסיוע ממשרדי הממשלה, הגיעו לישיבה עם דרישה לקצץ ביותר מ-30% מהשכר. במו"מ בין הצדדים הצליח ארגון השחקנים להוריד חלק מהקיצוץ. בעקבות הסרת המכשול מול השחקנים, מחכה כעת מינהלת הליגה לאישור המתווה שהציגה למשרד הבריאות ולהצבעה על המתווה בישיבת הדירקטוריון מחר על חזרת העונה.

בפגישה שהתקיימה בבניין הסתדרות העובדים בתל אביב נכחו מטעם ארגון השחקנים, היו"ר ניר אלון, חבר ההנהלה שמעון אמסלם ושחקני ליגת העל תומר גינת, גיא פניני, יוגב אוחיון, בר טימור, עוז בלייזר, טל דן, רפי מנקו, איתי שגב וגיל אמיתי. עומרי כספי השתתף בפגישה דרך הזום. מטעם המינהלת הגיע המנכ"ל שלומי פרי, הדוברת יעל שחרור והדירקטורים גיא הראל, יצחק פרי ואיתן לנציאנו.

חבר הנהלת ארגון השחקנים שמעון אמסלם אמר: "האוויר חוזר לריאות והצבע חוזר ללחיים. אמרנו כל הזמן שהכדורסל חייב לחזור וגם כשהיה מי שחשב אחרת היה ברור לנו שנחזיר אותו. אני שמח שהגענו להסכם. אין ספורט ישראלי בלי כדורסל ישראלי".

בליגה הלאומית מתקנאים

ארגון השחקנים החליט להצטרף למאבק של הפועל עפולה בהחזרת העונה בליגה הלאומית שבוטלה בידי איגוד הכדורסל ב-16 במארס. "ארגון השחקנים דורש את פתיחת הליגה הלאומית בכדורסל וקורא להחזרתה לפעילות מיידית", נכתב בהודעה הרשמית, "ארגון השחקנים דורש שהליגה הלאומית תחודש לאלתר, ותוכרע במגרשי הכדורסל", נכתב בהודעת הארגון, "הליגה הלאומית חייבת לחזור, ואנחנו נדאג שתחזור. לא הגיוני ולא מקובל עלינו שכל שחקני הכדורסל בישראל, מילדים ועד בוגרים, יחזרו לפעילות ואילו שחקני הליגה הלאומית יוחרגו מכך. כמו שנאבקנו והחזרנו את ליגת העל לפעילות, כך תחזור הליגה הלאומית".

ביום ראשון הקרוב אמור בית הדין העליון של האיגוד לפרסם את החלטתו בנוגע לעתירה של הפועל עפולה על כך שהליגה הלאומית הופסקה ב"מחטף פוליטי", לדבריה. זאת ,על מנת לעזור לכאורה לבני הרצליה, שהיו"ר שלה אלדד אקוניס היה אחד מתשעה שהצביעו בעד סגירת העונה, לעלות לליגת העל (ביחד עם הפועל חיפה).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ