יו"ר המינהלת אחרי חזרת הליגה: מאמינים שנסתדר עם מכבי תל אביב. ייתכן שיהיה קהל

אחרי אישור החזרה לסיום העונה בליגת העל בכדורסל ענה היו"ר שמואל פרנקל במסיבת עיתונאים על חלק מהשאלות שנותרו פתוחות והבהיר: "אם לא נקבל פיצוי על ההפסדים ולא תהיה כניסת קהל - לא נפתח את העונה הבאה"

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פרנקל. הכריז על סיוע של 550 אלף שקל  לכל קבוצה בליגה
פרנקל. הכריז על סיוע של 550 אלף שקל לכל קבוצה בליגהצילום: עודד קרני / באדיבו
אריה ליבנת
אריה ליבנת

אחרי שדירקטוריון מינהלת ליגת העל החליט היום (שישי) על חזרה לפעילות בחודש יוני, ניסה יו"ר המינהלת שמואל פרנקל לענות במסיבת העיתונאים על מספר שאלות שנותרו פתוחות - התנגשות לוח המשחקים של הליגה עם זה של היורוליג, ההתנהלות מול הזרים, הבעיות הפיננסיות והתוכניות לעונה הבאה.

"אנחנו בין ארבע הליגות היחידות באירופה שלא סגרו את הליגה", אמר היו"ר פרנקל, "הגשנו מתווה איך לחזור אבל ידענו שבכדורגל יסיימו לפנינו. שאפו לארז כלפון (יו"ר מינהלת הכדורגל, א"ל) שעשה עבודה נהדרת, ואנחנו עובדים איתם בשיתוף פעולה. חתמנו היום על מכתב שמבקש פגישה עם ראש הממשלה. השרה מירי רגב הציעה את זה. מנכ"ל משרד הספורט יוסי שרעבי אישר כי בניגוד לכדורגל, בכדורסל הזרים לא ישהו במלוניות. לא רואה את סקוטי ווילבקין ישן במלונית". לסיכום הפתיע פרנקל כשהודיע: "משרד הבריאות הצהיר שאם המצב יימשך ככה וישתפר, נוכל לשחק בחודש יוני עם קהל".

לא מעט שאלות נותרו פתוחות, כשאחת מהן נוגעת להשתתפותה של מכבי תל אביב בפלייאוף ליגת העל, שאמור להיערך בתאריך מקביל לחזרת היורוליג - 4 עד 26 ביולי. למרות זאת פרנקל בטוח כי יימצא פתרון: "אנחנו לא יודעים מה יקרה אם היורוליג תיפתח. אני שומע על קבוצות שם שלא רוצות לחזור. נראה אם התאריכים יחפפו. אנחנו כל השנים היינו גמישים עם מכבי, אף פעם לא הפרענו לה, מאמינים שנסתדר איתה".

פרנקל התייחס גם לעונה הבאה: "אני מודאג. אם לא נקבל פיצוי על ההפסדים ולא תהיה כניסת קהל - לא נפתח את העונה הבאה. מכבי לא יכולה לפתוח עונה בלי הבטחה של קהל. ננסה להגדיל את כמות המשחקים". יו"ר המינהלת נגע גם בבעיות הכספיות הרבות שמלוות את חזרת הליגה: "יש לנו בעיה עם ספונסרים. יש שבע קבוצות עירוניות שלא יקבלו כספים ואנו מנסים לקבל פיצוי ממשרד האוצר עבורן ועבור כל הליגה. בכל מקרה, כל קבוצה תקבל על חידוש העונה 550 אלף שקל לפחות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ