מכבי תל אביב למינהלת: אם משחקי היורוליג חוזרים, לא נופיע לליגה

במכתב שנשלח למינהלת טוענים במכבי כי החזרה היא "מוקדמת מדי" וכן כי הקבוצה מחויבת לירוליג שפרסמו מוקדם יותר את לוח המשחקים. במינהלת הגיבו: "במשך ארבע שעות הישיבה שמעון מזרחי לא הזכיר את היורוליג בחצי מילה"

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דני אבדיה. יופיע בעוד מפעל אחד העונה
דני אבדיה. יופיע בעוד מפעל אחד העונהצילום: ניר קידר
אריה ליבנת
אריה ליבנת

יו"ר מכבי תל אביב שמעון מזרחי הודיע היום (ראשון) ליו"ר מינהלת ליגת העל שמואל פרנקל כי אם היורוליג יחדש את עונת המשחקים, מכבי לא תופיע להמשך העונה בליגת העל. בעוד מינהלת הליגה החליטה על חזרה למשחקים בשישי האחרון, היורוליג אמור להחליט רק בעוד כשבועיים, ב-25 לחודש.

מכבי מציינת במכתבה כי היורוליג פירסם את תאריכי החזרה האפשריים לפני ליגת העל. במידה שהיורוליג תחדש את העונה, המשחקים יתקיימו בין 4 ל-26 ביולי. העונה בליגת העל תחודש ותשוחק בין ה-20 ביוני ל-30 ביולי. מכבי, במקרה כזה, תבחר ביורוליג. מזרחי מציין עוד במכתבו כי מנכ"ל הפועל ירושלים גיא הראל אמר בישיבת ועדת המינהלת היום כי אם פיב"א היתה קובעת את שלבי ההכרעה בליגת האלופות ביולי הקרוב, גם ירושלים היתה מעדיפה את ליגת האלופות על פני ליגת העל. מזרחי מציע לפרנקל במקום לשחק ביוני-יולי, להחזיר את העונה בליגת העל בספטמבר. לשאלת "ספורט הארץ" לגבי האפשרות שהיורוליג תחודש, ענה יו"ר המינהלת פרנקל ביום שישי: "לפי מה שאני שומע הסיכוי שהיורוליג יחזור לא גבוה. יש הרבה קבוצות, ביניהן צסק"א, שלא רוצות לשחק. אם היורוליג בכל זאת יחזור, נדון בזה עם מכבי".

כזכור מכבי נמנעה בהצבעה שהתקיימה בסוף השבוע החולף באשר לחזרת הליגה, אך נראה שבפועל היא מתנגדת למתכונת הנוכחית ולחזרה למשחקים ללא קהל. "אנחנו נעשה הכל על מנת לשחק מול הקהל שלנו, המנוע המרכזי של המועדון, ונילחם על כך כפי שעשינו עד הרגע האחרון לפני משבר הקורונה. מכבי משקיעה את התקציב הגבוה ביותר בישראל ובעקבות כך גם ספגה את ההפסדים הגבוהים ביותר, בעקבות המשבר שפקד את כולנו", כתב מזרחי ליו"ר המינהלת שמואל פרנקל, "בישיבת דירקטוריון המינהלת לא בא כלל לידי ביטוי הפיצוי הראוי להפסדים הכספיים שספגנו וכן עוד קבוצות פרטיות בליגה הישראלית שהצטרפו לעמדתנו זו".

שמעון מזרחי, העונה. טוען שבהפועל ירושלים היו פועלים בצורה זההצילום: ניר קידר

על טענות אלו הגיבו במינהלת הליגה כי: "קיבלנו בהפתעה גמורה את מכתבו של יו"ר מכבי תל אביב שמעון מזרחי. ביום שישי האחרון, התקיימה ישיבת דירקטוריון שארכה כארבע שעות, כשנציגה של מכבי תל אביב, היו"ר שמעון מזרחי שנכח בישיבה, קיבל כמו כל שאר הדירקטורים זמן לדבר ללא הפרעה ולא הזכיר את נושא היורוליג במילה ולא בחצי מילה. דירקטוריון ליגת העל החליט כאמור ברוב גדול על חזרת הליגה לפעילות. לא היתה ביום שישי, ואין גם היום שום התנגשות עם אף ליגה פעילה בעולם. ההחלטה של דירקטוריון מינהלת הליגה התקבלה כאמור כבר ב 8/5 ואילו היורוליג יתכנס רק ב-25 לחודש, כך או כך, ליגת העל בכדורסל פעילה עבור ולטובת ענף הכדורסל בישראל, ולא נדרשת לקבל אישור לשחק מאף ליגה אחרת. מעבר לכך, נלמד את המכתב, ונשיב לו תשובה מלאה בקרוב".

מזרחי טען כי הוא מרגיש שלא התקבלו הפתרונות הבריאותיים הנחוצים על מנת לשמור על בריאות השחקנים: "לגבי החזרה לשגרה שהציגה המינהלת, אנו מרגישים כי לא קיבלנו את הפתרונות הבריאותיים הנחוצים על מנת לשמור על בריאות השחקנים. יש חשש אמיתי לפערים בין הקבוצות מבחינת הסגלים שיצליחו להעמיד. עלולים להיות משחקים ללא ערך ספורטיבי שעלולים לפגוע בכולם ובליגה. צריך להיות קריטריון ברור. תוך הדגשה כי ברצוננו להמשיך את הליגה, ביקשנו שהות קצרה על מנת לפתור מספר שאלות שנשארו לוטות בערפל תוך פירוט מלא בישיבה. לא קיבלנו זאת. כמו כן, הבהרנו מפורשות כי בתאגיד כמו זה של המינהלת כאשר ולו דירקטור אחד מביע התנגדות, תוך הסברים משכנעים לגבי יכולתו הכלכלית של המועדון, חייבים להתחשב בדעתו - מה עוד שבמקרה שלפנינו היו מספר לא מועט של מועדונים שהביעו דעה זו".

יחד עם זאת מזרחי מבטיח כי מכבי תעמיד את הסגל החזק ביותר, אולם הוא חושש שהרבה קבוצות לא יעשו את זה כך שלמשחקים לא יהיה ערך ספורטיבי ולכן עדיף לדחות את הליגה: "בוועדת המינהלת היום אף הצענו להשלים את העונה בספטמבר ובכך לאפשר לקבוצות להופיע עם סגלים מלאים ומכובדים ולהגדיל את ההסתברות שהמשחקים יתנהלו מול קהל, אך גם על כך לא קיבלנו תשובה".

בחלקו האחרון של המכתב טען מזרחי כי היורוליג פרסם לפני המינהלת את לוח המשחקים ולכן מכבי מחויבת קודם למפעל האירופי: "ברצוננו להדגיש כי אנו מחויבים במקביל לליגה הישראלית גם ליורוליג, שפירסם את הלו"ז שלו כבר ב-23.4 - עוד לפני המינהלת, כאשר הלו"ז שפורסם על ידי המינהלת בישיבה מתנגש עם לו"ז היורוליג. בישיבה כלל לא הייתה התייחסות לחפיפה. לכן הבהרנו, ואנחנו מבהירים שוב, כי אם תצא הודעה שהיורוליג חוזרת, מכבי לא תוכל להשתתף במשחקי הליגה המפורסמים. לאור כל זאת, מכבי נמנעה בישיבה במחשבה שההודעה על החזרת הליגה לפעילות היא מוקדמת מדי. בהמשך להחלטות אנו פועלים להחזיר את השחקנים בימים הקרובים לישראל. אנו מחויבים כלפי האוהדים שלנו, המנויים ונותני החסות להעמיד את הקבוצה האיכותית ביותר שניתן כפי שהיה מאז ומעולם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ