"אנחנו אסירים בבתים": שחקן מכבי תל אביב מתנגד לחזרת ליגת העל

השחקן שלח מכתב בתגובה להוראות מינהלת הליגה. "אני חושש לבריאות הנפשית של השחקנים", כתב השחקן. בערוץ הספורט דווח כי מדובר בשחקן של מכבי תל אביב, אך שמו לא צוין

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שחקני מכבי תל אביב. לא כולם שמחים לחזור לליגת העל
שחקני מכבי תל אביב. לא כולם שמחים לחזור לליגת העלצילום: ניר קידר
ספורט הארץ

מאז הודיעה ליגת העל על חזרה לפעילות, הקבוצות השונות החלו להחזיר את שחקניהן הזרים והמתאזרחים לישראל. אך מתברר שלא כולם מוכנים לחזור תחת התנאים שהציבה מינהלת הליגה לשחקנים במסמך שנשלח אליהם על ידי הקבוצות. היום (ראשון) פורסם בערוץ הספורט מכתב של שחקן ליגת העל שמציג טענות קשות נגד התוכנית לחזרה של הכדורסל.

"קיבלנו הודעה שליגת העל הישראלית מתכננת לחדש את העונה בשבועות הקורבים והציגו לנו את מסמך הפרוטוקול לחזרה", נכתב במכתב שנשלח מטעם השחקן, "בזמן שאני נלהב מהתוכנית לחזה לחיים נורמלים ולשחק את המשחק אותו אני אוהב, יש לי חששות בנוגע לנסיבות של חידוש העונה ולגבי מה שהוצג במסמך. זה בהחלט מעודד שמספר מקרי הקורונה בישראל יורד, אבל הווירוס עדיין קיים במדינה ומהווה סיכון לשחקנים ולמשפחותינו. ישראל נלחמה בווירוס בהצלחה בזכות מדיניות של ריחוק חברתי. כדורסל הוא לא מדיניות בטוחה של ריחוק חברתי".

בהמשך התייחס השחקן להקרבה שמצופה ממנו כדי לחדש את הליגה. "הדרישות שהוצגו במסמך מגוחכות", נכתב, "מהאחד ביוני עד 31 ביולי, השחקנים נדרשים ללכת רק לעבודה ואסור להם לצאת לקנות מצרכים בחנות. אסור לשחקנים להיות באינטרקציה עם אנשים מחוץ לעבודה. אנחנו אסירים בבתים שלנו. אילו מן חיים אלה? אם זה באמת מסוכן עבור השחקנים או הקהילה לצאת לקנות מצרכים? אז למה אנחנו משחקים כדורסל? אני מודאג לגבי הבריאות הנפשית שלנו במצב שבו חודשיים ייאסר עלינו לעזוב את הבית, פרט לעבודה".

אך הדאגה אינה רק לבריאות הנפשית, גם ההוראות שאמורות למנוע הדבקה אינן מובנות לשחקן. "אני חושב שדרישות המינהלת הן חסרות אחריות. המסמך אומר כי אסור לשחקנים ללחוץ ידיים. אני יכול לשמור על שחקן, לחסום אותו ולהילחם על ריבאונד, אבל אסור לי ללחוץ ידיים. אם יש סיכוי של אחוז אחד שלחיצת ידיים מסוכנת, זה לא מגוחך לשקול לשחק כדורסל?"

בערוץ הספורט דיווחו שמדובר בשחקן מכבי תל אביב אך לא חשפו את שם השחקן. במינהלת הליגה הגיבו לדברים: "ליגת העל בכדורסל פועלת לפי הנחיות משרד הבריאות ונמצאת עימו בקשר ישיר, כולל עדכונים שותפים להנחיות. בכל מדינה יש הגבלות כאלה ואחרות על מנת לשמור על שלומם של אזרחיה ומדינת ישראל אינה שונה בנסיבות הללו. אנו מכבדים כל שחקן שחושש ולא רוצה לשחק, תארנו לעצמנו שיהיו מספר שחקנים שלא ירצו לחזור, כל אחד מסיבותיו וחששותיו. הליגה הגרמנית בכדורגל חזרה אנו משערים שגם שם יש שחקנים שחששו לחזור. המנהלת והקבוצות יקפידו שכל ההנחיות הבריאותיות ימולאו במלואן ואנו מקווים שיהיו הקלות נוספות לשחקנים ככל שהזמן יעבור ואולי אף תותר כניסת קהל. לגבי ההכנות הפיזיות, השחקנים כבר מתכוננים לעונה שתחל רק בעוד 33 ימים, לקבוצות יינתן ייעוץ פיזיולוגי לתקופה זאת עד החזרה למשחקים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ