מכבי תל אביב הציגה למינהלת תוכנית: כך נשתתף בהשלמת העונה

אחרי שהודיעה כי תעדיף את היורוליג על פני הליגה, האלופה הציגה מתווה לחידוש העונה בהשתתפותה. בין השינויים: ביטול סדרות הפלייאוף והפסקה שתאפשר לה להתחרות באירופה. תגובת המינהלת: "ההצעה מלאה בבעיות"

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שחקני מכבי תל אביב, העונה
שחקני מכבי תל אביב, העונהצילום: ניר קידר
אריה ליבנת
אריה ליבנת

מכבי תל אביב הגישה היום (שני) למינהלת ליגת העל מתווה חדש לשיטת המשחקים, במידה שהיורוליג תחזור. תוכנית זו מוגשת למינהלת בעקבות הודעת הצהובים על כך שיעדיפו להתמודד במסגרת האירופית על פני הליגה המקומית אם אלו יחפפו. היורוליג אמורה לקבל החלטה עד 24 במאי.

לפי המתווה, העונה תחודש כבר ביום חמישי, 18 ביוני, יומיים לפני המתוכנן לטובת משחקי המחזור ה-22. לאחר מכן, במקום שהליגה תתפצל לבתים של 4-1 ו-12-5, היא תפוצל לבתים של 6-1 ו-12-7. לכל קבוצה יהיו חמישה משחקים, כלומר משחק אחד פחות עבור הקבוצות במקומות 4-1 והפחתה של שני משחקים עבור הקבוצות במקומות 12-5.

הרעיון המסדר הוא שכל משחקיה של מכבי יערכו בפרק זמן של 11 ימים, עם מרווח של שלושה ימים בין משחק למשחק; מכבי תקיים את משחקיה בתאריכים ה-21 ביוני, 24 ביוני, 27 ביוני, 30 ביוני, 2 ביולי - ויום לאחר המשחק האחרון יטוסו הצהובים לעיר האירופית בה יתקיימו משחקי היורוליג. יתר קבוצות הליגה יפרשו את משחקיהן על פרק זמן ארוך יותר. ב-3 ביולי מכבי תטוס לעיר האירופית בו יתקיימו המשחקים האחרונים של העונה ביורוליג.

שמעון מזרחיצילום: ניר קידר

מכבי תחזור לארץ בתום טורניר הפיינל 8 של היורוליג ב-26 ביולי. יומיים אחר כך יתקיים שלב רבע הגמר במתכונת של משחק אחד, במקום סדרה של הטוב משלושה משחקים ובניגוד לדעת הצהובים שדוחפים במשך שנים לביטול משחקי הכרעה בודדים. ב-30 ביולי יתקיים חצי גמר הפיינל-פור ובמוצאי שבת ה-1 באוגוסט, יומיים לאחר המועד המקורי יתקיים משחק הגמר.

תגובת המינהלת: "ההצעה מלאה בבעיות"

מינהלת הליגה פרסמה תגובה במהירות ודחתה את המתווה שהגישה מכבי תל אביב. "שמחנו לקבל הצעה ממכבי תל אביב, ממנה הבנו שהיא מעוניינת להשלים את העונה בליגה הישראלית ולשלב את משחקיה ביורוליג", נכתב, "קראנו את ההצעה ונראה שהיא מלאה בבעיות. לכן נקבעה פגישה ביום שישי האחרון בביתו של שמואל פרנקל בנוגע למתווה והיא בוטלה על ידי מכבי תל אביב ברגע האחרון מבלי שנקבעה פגישה נוספת. המינהלת תשמח לקביעת פגישה נוספת כדי לבחון את האפשרות שמכבי תל אביב תשלים את העונה בליגה במידה שהיורוליג תתחדש גם היא וזאת תוך כדי התחשבות מלאה בשאר 11 הקבוצות בליגה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ