מוכנים להתחיל: נחתם הסכם השכר בין ארגון השחקנים לקבוצות

השחקנים הסכימו לקצץ 75% משכרם השנתי ולוותר על 45% מהבונוסים על העפלה לפיינל-פור. "תעודת כבוד לכדורסל הישראלי", אמר יו"ר ארגון השחקנים ניר אלון

אריה ליבנת
אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יפתח זיו, רכז גלבוע/גליל
יפתח זיו, רכז גלבוע/גלילצילום: ניר קידר
אריה ליבנת
אריה ליבנת

12 ימים אחרי שהגיעו לסיכום שאיפשר את חידוש העונה, ארגון השחקנים חתם היום (שלישי) על ההסכם עם קבוצות ליגת העל בכדורסל.

ההסכם קובע כי השחקנים יקבלו 75% משכרם השנתי. שחקנים שמשתכרים עד 8,000 שקל יקבלו 100% משכרם; מ-8000 ועד 10,400 שקל, יקוצצו רק 10%. אם לא יהיה קהל באולמות, הבונוסים עבור העפלה לפיינל-פור יהיו 55% ביחס לעונה הקודמת; אם תתאפשר כניסה של קהל, הבונוסים יהיו מלאים. השחקנים התחייבו לקיים את ההנחיות של משרדי הבריאות והספורט, לרבות אי יציאתם מהבית למעט לאימונים ולמשחקים.

יו"ר ארגון השחקנים, ניר אלון: "ההסכם הוא בין היחידים באירופה ומהווה תעודת כבוד לכדורסל הישראלי. הוא מאפשר את החזרת הכדורסל לחיים, לאחר שהשחקנים הובילו מאבק לחזרת הליגה לפעילות. עצרנו את הלחצים לקיצוץ חריף ולא פרופורציונלי בשכר השחקנים ובתנאי העסקתם".

כדורסל נשים: שחקניות הלאומית רוצות לחזור

77% משחקניות הליגה הלאומית בכדורסל נשים רוצות להחזיר את הליגה לפעילות - כך עולה ממשאל שקיים ארגון השחקנים בנושא.

לפני מספר שבועות החליט איגוד הכדורסל להחזיר את הליגות הלא-מקצועניות לפעילות, אולם קבוצות הליגה הלאומית לנשים לא נענו ולא החזירו את האימונים. עתה עולה מהסקר כי 97 מתוך 130 השחקניות השתתפו בו, 77% מתוכן, היו בעד החזרה למגרשים. 11% היו נגד, 12% נמנעו. תוצאות דומות הושגו במשאל שהתקיים בקרב שחקני הליגה הארצית לגברים. הנהלת איגוד הכדורסל תחליט בישיבתה ביום ראשון הקרוב אם להחזיר את שתי הליגות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ