אריה ליבנת
אריה ליבנת

הפועל חולון, הפועל תל אביב ומכבי חיפה עדיין מתקשות למצוא טיסות שיביאו ארצה את מאמניהן ולכן הם עלולים להחמיץ את פתיחת האימונים. בעוד השחקנים הזרים מגיעים בטיסות מארצות הברית, מיוון אין עדיין טיסות לישראל, ולכן הטיסה הקרובה של סטפאנוס דדאס (חולון) ויאניס קאסטריטיס (הפועל תל אביב) תהיה רק בתחילת יוני. דניאל סאואנה לא מוצא טיסה שתקח אותו מוונצואלה לארצות הברית.

שלוש הקבוצות הללו יחלו כנראה להתאמן ב-1 ביוני עם עוזרי המאמן - עמית שרף בחולון, ברק לדרר בהפועל ת"א ועמית בן דוד בחיפה. המאמנים הראשיים מקווים להספיק לסיים את הבידוד לפני חידוש המשחקים ב-20 ביוני.

לפחות בעמדת הגארד חולון מצאה פתרון כשהחזירה לשורותיה את רועי הובר ששיחק העונה בהפועל עפולה בלאומית. החזרתו כפופה לכך שהמשחקים בליגה השנייה לא יחודשו. הובר היה ממצטייני העונה בלאומית עם מעל ל-17 נקודות למשחק ומסר 5.5 אסיטים.

גם במכבי חיפה יכולים להיות מרוצים מצירופם של שני שחקנים לקראת היישורת האחרונה של העונה. הירוקים החתימו זר ראשון, הרכז אנדרו אנדרוז (26, 1.88 מ'), שיחליף את גרגורי ורגאס שנשאר בוונצואלה עם אשתו שנמצאת בהיריון מתקדם. אנדרוז שיחק בעונה שעברה שישה משחקים בהפועל עפולה בהם קלע 26.7 נקודות ומסר 6 אסיסטים. ברבע גמר הפלייאוף בלאומית הוא קלע 24 נקודות בממוצע מול חיפה שניצחה 1:2.

העונה שיחק בקבוצת התחתית בטורקיה בויוקצ'קמקה, ודורג שלישי בטבלת הקלעים עם 20.8 נקודות. "אנדרוז ניחן ביכולות התקפיות מוכחות והוא הראה את זה השנה בליגה הטורקית. אנחנו שמחים לצרף שחקן מוכשר שכזה לסיום העונה בליגה", אמר בעלי מכבי חיפה, ג'ף רוזן. "שיחקנו נגד אנדרוז בליגה הלאומית והיה קשה מאוד להתמודד איתו", אמר מאמן הירוקים, דניאל סאואנה. "אני שמח שהפעם הוא יהיה בצד שלנו".

בהמשך הודיעה חיפה כי החתימה גם את הגארד המתאזרח אנתוני פישר בן ה-34, שעזר לה אשתקד לעלות לליגת העל. העונה סייע פישר גם לבני הרצליה לעלות מהלאומית כשקלע 11.9 נקודות בממוצע. פישר שיחק בליגת העל לפני ארבע עונות וקלע 4.3 נקודות.

ורגאס (משמאל). נשאר בוונצואלהצילום: רמי שלוש

תגובות