שחקני מכבי תל אביב התאמנו בזמן הבידוד - באישור חריג של משרד הבריאות

על פי ערוץ הספורט, הצהובים זכו לאישור ממשרד הבריאות והתירו לשלושה שחקנים זרים שנחתו בישראל להתאמן זה לצד זה בכפר המכבייה. המינהלת: "עשו דין לעצמם"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סקוטי ווילבקין. התאמן בניגוד להנחיות?
סקוטי ווילבקין. בתמונות שפורסמו נראה מתאמן יחד עם דורסי וסנדי כהןצילום: ניר קידר
ספורט הארץ

מכבי תל אביב התירה לשחקניה הזרים, שמחויבים בבידוד בן 14 יום, להתאמן יחד במהלך סוף השבוע - כך פורסם היום (שבת) בערוץ הספורט. על פי הדיווח, הצהובים קיבלו לכך אישור רשמי וחריג ממשרד הבריאות, שלא העניק היתר דומה לשאר קבוצות הליגה.

שחקני מכבי תל אביב ששבו מחו"ל הוצבו במלון בכפר המכבייה למשך 14 ימי הבידוד אליהם הם מחויבים, והאימון התקיים באולם כדורסל שנמצא במקום.

בתמונות שפורסמו, נראים שלושת השחקנים - סקוטי ווילבקין, טיילר דורסי וסנדי כהן - מתאמנים עם כדור זה לצד זה, ובניגוד להנחיות הנהוגות. שלושתם עברו בדיקות קורונה עם הנחיתה בישראל, ואובחנו שליליים.

שמעון מזרחי. "אנו מצרים על כך שמכבי תל אביב עשתה דין לעצמה", נמסר ממינהלת הליגהצילום: ניר קידר

יש לציין כי שאר קבוצות הליגה, בין היתר לאור הפערים הכלכליים בינן לבין מכבי, לא העמידו לטובת השחקנים ששבו לישראל את האפשרות לבודד את עצמם במלון, וככל הידוע אף שחקן אחר בליגה, מאלו שנחתו בישראל לאחרונה, לא קיים אימון בזמן הבידוד.

ממשרד הבריאות נמסר: "יובהר כי במהלך הבידוד השחקנים הזרים יכולים לצאת לאימון ברכב מבודד, להתאמן ללא מגע בלבד, ולחזור לאחר מכן לבידוד מלא בבית נפרד או מלון. זה נכון לגבי כל הקבוצות, והמינהלת מעודכנת בכך. חל איסור על מגע בין השחקנים הזרים לישראלים שנשארו בארץ עד תום הבידוד של 14 יום".

גם מינהלת הליגה, שהסתכסכה פומבית עם ראשי מכבי במהלך השבועות האחרונים, ביקרה את האלופה: "מנהלת הליגה פועלת בכל הערוצים כדי לאפשר את פתיחת הליגה במועד, ותוך שמירה על הכללים כפי שנקבעו במתווה שאושר בדירקטוריון המינהלת. ההכנות מתבצעות באמצעות דיאלוג מול גורמי הממשלה הרלוונטיים. אנו מצרים על כך שמכבי תל אביב עשתה דין לעצמה ופנתה ישירות למשרד הבריאות מבלי לעדכן את המינהלת כנדרש. בעניין זה, תאמר עמדתנו במקומות הנכונים".

במקביל, לאור חזרתם של השחקנים הזרים בימים האחרונים לארץ, ועל מנת לאפשר את פתיחתה של הליגה כמתוכנן ב-20 ביוני, פנה יו"ר מינהלת הליגה שמואל פרנקל, למשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, בבקשה למספר הקלות.

פרנקל ביקש לאפשר לשחקנים הזרים, הנמצאים בבידוד, לצאת לאימונים במתחם מבודד וללא מגע, ולאחר האימון הם יחזרו לבידוד מלא - כל זאת על מנת לעמוד במתווה המשחקים שאושר לקראת החזרה לפעילות. כמו כן, מבקשת המינהלת לקבל אישור להוציא את הזרים החדשים מהבידוד לצורך ביצוע בדיקות רפואיות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ