הפועל אילת ניצחה את מכבי תל אביב וכפתה משחק רביעי

הקבוצה של אריק שיבק הגיעה ברגע האחרון לסדרת חצי הגמר, ניצחה 98-104 וקבעה משחק נוסף. יוטר הצטיין עם 26 נקודות

אריה ליבנת
אריה ליבנת

"מישהו יודע מתי הגמר?" נכתב על השלט שתלו אוהדי מכבי תל אביב בשער 9 לפני המשחק. השלט הוסר תוך זמן קצר לאחר בקשת הנהלת הקבוצה, אבל התשובה התקבלה כעבור כשעתיים. מכבי הופתעה בביתה על ידי הפועל אילת בהפסד 104-98 לאחר הארכה, סידרה לעצמה משחק נוסף ביום ראשון (21:05) באילת וקבעה סופית שמשחקי הגמר יתקיימו במועדים שהיא רצתה - ה-22 וה-25 ביוני.

נייט לינהארט ובריאן רנדל היו נהדרים, אלכס טיוס בא לעבודה וג'ייק כהן החזיר את מכבי בשלושה מהלכים נהדרים ליתרון שתי דקות לסיום, אבל דווקא אז גיא גודס הוריד אותו לספסל. שאר השחקנים לא באמת הופיעו, גם ג'רמי פארגו, שמחה בחודש האחרון על הפלייאוף הארוך.

אילת, מצדה, באה להחזיר את הכבוד אחרי ההופעה המבזה במשחק הקודם. אריק שיבק פתח עם עמית שמחון, שיחק בסוף הרבע השלישי עם בריאן אסברי בעמדת הסנטר ובמשך רוב הרבע הרביעי וההארכה הלך עם אפיק נסים ואדריאן יוטר, למרות ארבע עבירות. "ידענו שאנחנו צריכים לקחת סיכונים, עשינו דברים שלא עשינו במשחקים הקודמים", הסביר אחרי המשחק המאמן, "לפעמים אתה מוציא שחקן עם ארבע עבירות, מחזיר אותו שלוש דקות לסיום ואז שורקים לו עבירה חמישית. אם אחד מהם היה יוצא, זה היה פוגע בנו כי שניהם היו נהדרים. שיחקנו הגנה שחיפתה אחד על השני והצלחנו לשמור עליהם".

יוטר ביכולת אדירה באיזור הצבע ונסים בשליטה בקצב המשחק והגנה אדירה על פארגו, הובילו את אילת מפיגור 13 הפרש בדקה ה-27 לזריקת ניצחון. אלא שבמצב של 87-87, שמחון החטיא עם הבאזר שלשה חופשית. בהארכה, הוא כיפר על זה עם הרבה קור רוח, שמונה נקודות והמהלך של המשחק, 2:22 דקות לסיום, בסחיטת עבירה חמישית מרנדל, שבהיעדרו של דווין סמית' מהווה שחקן שאין לו מחליף בצהוב. קאליף ווייאט, ביום הולדתו ה-24, קלע סל בחדירה ועוד שלשה שהעלו ל-93-100 וסגרו ניצחון גדול של אילת. "אני גאה בבחורים שידעו לבוא למשחק קשה בפיגור 2-0 ולנצח. שמח שהחזרנו את מכבי לאילת כי כשמכבי מגיעה לאילת יש חגיגה גדולה", סיכם שיבק.

"לפחות סאגה אחת נגמרה, סדרת הגמר לא תוקדם ושלא יאשימו אותנו בכל מיני דברים", אמר בסיום גודס, "לא שיחקנו טוב היום, לא היינו עם אנרגיות נכונות. עלינו ל-13 הפרש ובמקום לעלות ל-30, אילת חזרו למשחק. אי אפשר לספוג 104 נקודות ולקבל מנסים ומווייאט 30 נקודות ביחד. יכול להיות שהיינו צריכים לרשום את מרקיז היינס כעוד גארד כי אילת לחצו על פארגו. קשה לנצח קבוצה שש פעמים, לפעמים אתה מזהיר אבל זה הופך לזאב זאב".

עדכונים

הארכה (17-11)

פארגו קולע את הנקודות הראשונות בהארכה אחרי חדירה קלילה לבצע. שמחון מגיב עם שלשה, אילת מובילה בנקודה, 4:-2 דקות לסיום. שמחון משלים ביקור מוצלח בקו העונשין, אילת מובילה בשלוש נקודות, שלוש וחצי דקות לסיום. רנדל קולע ומוריד את ההפרש לנקודה אחת. ווייאט חודר לסל ומשלים את הצעד וחצי, אילת עולה ליתרון ארבע נקודות, 93-97, 1:14 דקות לסיום. מכבי מחטיאה, מאבדת את הכדור ואילת משתלטת עליו. ווייאט צולף שלשה, פארגו מגיב מיד בצד השני. 96-100 לאילת, 24.8 שניות לסיום. שמחון ניגש לקו העונשין, וקולע את שתי הזריקות.

רבע רביעי (22-16)

הצהובים פותחים רע מאוד את הרבע, סל של פאלמר קובע ריצת 0-7  ו-73-72. גודס מזעיק פסק זמן. מכבי לא מצליחה לייצר ריצה שתסיים את המשחק והסדרה, אילת ממשיכה להימצא במרחק נגיעה. סל של יוטר משווה את המשחק, 79-79, 3:24 דקות לסיום. ביקור של פאלמר על קו העונשין מעלה את אילת ליתרון שתי נקודות, פחות משלוש דקות לסיום. ביקור דומה של כהן משווה את המשחק. כהן מוסיף שלשה ומעלה את מכבי ליתרון 81-84, 2:04 דקות לסיום. נסים קולע מחצי מרחק, מכבי מובילה בנקודה, פחות משתי דקות לסיום. רנדל קולע רק אחת מהקו, שוויון 87-87, 45 שניות לסיום. נסים מאבד, כדור צהוב, 38.4 שניות לסיום. שמחון זורק שלשה על הבאזר, ומחטיא. הולכים להארכה.

רבע שלישי (20-22)

אילת מתקרבת מרחק נקודה ממכבי, פארגו מרגיע עם שלשה. מכבי רצה ודוחפת בהתקפה, בינתיים זה מספיק להל יתרון 52-60. כדיר מגיב עבור אילת עם סל קל בצבע. אילת שוב מדגימה את הנאיביות שלה, כשלמרות שהורידה את ההפרש לנקודה בלבד בפתיחת הרבע, נמצאת עתה בפיגור 66-54, 5:04 דקות לסיום הרבע. אילת מצליחה לייצר ריצה בסיום הרבע, 70-65 בלבד למכבי, פחות מדקה לסיום הרבע.

רבע שני (21-22)

מכבי פותחת טוב את הרבע. אחרי חסימה של טיוס בצד אחד, הוא מסיים את המתפרצת עם דאנק בצד השני, 30-35, שיבק לוקח פסק זמן. שלשה של לינהארט אחרי ריצה צהובה קובעת 32-43, 4:53 דקות לסיום המחצית הראשונה. דקות מבולגנות של מכבי בהתקפה מאפשרות לאילת להתקרב. 46-41, 1:21 דקות לסיום המחצית.

רבע ראשון (24-27)

אילת פותחת עם הרבה זריקות מהשלוש, מכבי הולכת לצבע, בינתיים זה 6-6 אחרי כשתי דקות. שלשה של פארגו קובעת 10-15 לצהובים. סלים של כדיר ושמחון מחזירים את אילת מרחק נקודה. דקות טובות של טיוס, שנכנס אחרי שתי עבירות מהירות של סופו, מעלות את מכבי  ל-14-19, 3:29 דקות לסיום הרבע. אלכסנדר נכנס ומיד מעיר את המשחק המנומנם, בינתיים מכבי עולה ל-18-25. שלשה קשה של ווייאט מורידה את הפיגור האילתי לנקודה בלבד, מכבי קולעת עם הבאזר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ