שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
אריה ליבנת

משחק טוב של מכבי תל אביב? משחק רע של מכבי תל אביב? מדי כמה דקות (חמישי), ניתן היה להעניק הגדרה אחרת לביקור של הצהובים אצל באמברג בגרמניה. דקות ראשונות מוצלחות, המשך חלש, רבע שלישי מצוין — ולקינוח רבע רביעי אומלל. זו גם היתה השורה התחתונה — הפסד 66–77, פער שעשוי להיות משמעותי בהמשך ההתמודדות על העלייה לטופ 16.

זהו, מסתבר, מצבה של מכבי תל אביב אחרי ארבעה מחזורים ביורוליג, ששלושה מהם הסתיימו בהפסדים. באמברג הרבה יותר קבוצתית, מסודרת ומאורגנת מהקבוצה של גיא גודס. במחצית הראשונה היא היתה עדיפה בכמה דרגות, אבל העובדה שסיימה אותה ביתרון 42–35 בלבד היתה צריכה להדאיג אותה מאוד.

כי אחרי כל מחצית ראשונה, רעה ככל שתהיה, יש רבע שלישי שיכול להיות הפוך לגמרי. גודס, שהשתמש במחצית הראשונה ברוטציה של 11 שחקנים (דגן יבזורי עדיין מחכה לשניית בכורה ביורוליג) וניסה את כל ההרכבים, מצא את ההרכב הנכון מבחינתו. מכבי הקפיצה את משחק ההגנה שלה בכמה דרגות ועצרה את באמברג ברבע הזה על 9 נקודות ב־3 מ־20 מהשדה, כדי להפוך את התוצאה ל־57–51.

מכבי של השנים הקודמות היתה מנצלת את המומנטום כדי להגדיל את הפער ולנצח במשחק חיוני, אלא שהגרסה הנוכחית לא באמת דומה לקודמותיה. מדובר באוסף של שחקנים מוכשרים, ופרועים. הרבע הרביעי נפתח בהטלת שלשות והמשיך בהגנה לקויה, כשבשלב מסוים כבר לא באמת שינה מי נמצא על המגרש. גודס, מחוסר ברירה, הימר על צמד הגארדים היקרים פרמאר ורוצ'סטי, שסיפקו ביחד 15 נקודות ב־5 מ־20 מהשדה. באמברג, מנגד, קלעה 12 נקודות רצופות בדרך ל־26–9 ברבע ולניצחון יוקרתי.

"סבלנו מנפילה קשה ברבע הרביעי, נתנו להם להשתלט על המשחק ולנו יצא האוויר מהמפרשים", הודה גודס, "עשינו טעות אחר טעות בהגנה, וביורוליג אתה משלם על זה, אין חוכמות. היינו לא מרוכזים ולא פגענו בהתקפה, סבלנו בסוף מאחוזים נוראיים. שיחקנו לרוחב ולא חדרנו טוב לסל. אנחנו פשוט חייבים להעלות את הרמה שלנו".

קלעו לבאמברג: ת'איס 16, וונאמייקר 15 ו־8 ריב' 
למכבי: סמית' 19, רנדל 11, רוצ'סטי 10 ו־9 אס', אונואקו 6, לנדסברג ופרמאר 5 כ"א, אמקווה 4 ו־7 ריב', אופייבו, אוחיון ופניני 2 כ"א

עדכונים
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

רבע רביעי (9-26)

מכבי םותחת רע את הרבע, ובזן שמכבי עדיין מחפשת את הסל הראשון שלה בערב, באמברג מתקרבת מרחק נקודה אחרי שלשה של זיסיס. דאנק של ת'איס כבר מעבירה את היתרון לצד הגרמני, 7:51 דקות לסיום המשחק. זיסיס צולף עוד שלשה, היתרון הגרמני צומח לשש נקודות, 57-63, 6:24 דקות לסיום. ביקור בקו של וואנמייקר מעלה את היתרון המקומי לשמונה נקודות. מכבי לא בעניינים.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

רבע שלישי (22-9)

שלשה של סמית' וסל של פרמאר קובעים פתיחה טובה למחצית של הצהובים. רוצ'סטי מסדר סל קל לאמבקווה, סמית' צולף עוד שלשה ומכבי עולה לפתע ליתרון 46-50, 3:52 דקות לסיום הרבע. מילר חוזר מפסק הזמן של באמברג עם שלשה, לפני אוחיון מגיב בחדירה נאה. 49-52, 3:11 דקות לסיום הרבע. לנדסברג צולף שלשה על הבאזר וקובע 51-57.

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

רבע שני (13-19)

הצהובים עונים לריצת 0-4 גרמנית עם ריצת 0-4 משלהם, 27-26, 7:15 דקות לסיום הרבע. מכבי מפסיקה לשחק בהגנה, זיסיס מריץ את באמברג ל-26-32. שלשה של סמית' קובעת 34-31, 2:58 דקות לסיום המחצית, אחרי דקות רעות של הצהובים. דריוס לוקח ריבאונד התקפה 12 של באמברג הערב ומעלה את יתרונה ל-31-38. 

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

רבע ראשון (23-22)

מכבי הולכת לצבע בתחילת המשחק, אונואקו עושה מזה מהלך של סל ועבירה. שלשה של סמית' כבר עושה את זה 0-5 לצהובים, דקה בתוך המשחק. מלי מגיב בשלשה משלו. שלשה נוספת של סמית' קובעת 3-10 למכבי, מלי שוב מגיב בשלשה משלו מיד בצד השני. גם פרמאר מצטרף לחגיגת השלשות, 6-13, 5:29 דקות לסיום הרבע.  האריס נכנס ומשנה את המשחק, באמברג מתקרבת ל-13-12, 4:19 דקות לסיום הרבע. ביקור של מילר על קו העונשין כבר מעלה את הגרמנים ליתרון נקודה. הצהובים מתקשים לייצר סלים בהתקםה ויורדים לאט מדי להגנה, באמברג עולה ל-17-20, 1:10 לסיום הרבע. שלשה של רוצ'סטי על הבאזר שולחת קובעת 23-22.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ