אריה ליבנת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דווין סמית'
דוין סמית'צילום: ניר קידר
אריה ליבנת

משחק טוב של מכבי תל אביב? משחק רע של מכבי תל אביב? מדי כמה דקות (חמישי), ניתן היה להעניק הגדרה אחרת לביקור של הצהובים אצל באמברג בגרמניה. דקות ראשונות מוצלחות, המשך חלש, רבע שלישי מצוין — ולקינוח רבע רביעי אומלל. זו גם היתה השורה התחתונה — הפסד 66–77, פער שעשוי להיות משמעותי בהמשך ההתמודדות על העלייה לטופ 16.

זהו, מסתבר, מצבה של מכבי תל אביב אחרי ארבעה מחזורים ביורוליג, ששלושה מהם הסתיימו בהפסדים. באמברג הרבה יותר קבוצתית, מסודרת ומאורגנת מהקבוצה של גיא גודס. במחצית הראשונה היא היתה עדיפה בכמה דרגות, אבל העובדה שסיימה אותה ביתרון 42–35 בלבד היתה צריכה להדאיג אותה מאוד.

כי אחרי כל מחצית ראשונה, רעה ככל שתהיה, יש רבע שלישי שיכול להיות הפוך לגמרי. גודס, שהשתמש במחצית הראשונה ברוטציה של 11 שחקנים (דגן יבזורי עדיין מחכה לשניית בכורה ביורוליג) וניסה את כל ההרכבים, מצא את ההרכב הנכון מבחינתו. מכבי הקפיצה את משחק ההגנה שלה בכמה דרגות ועצרה את באמברג ברבע הזה על 9 נקודות ב־3 מ־20 מהשדה, כדי להפוך את התוצאה ל־57–51.

מכבי של השנים הקודמות היתה מנצלת את המומנטום כדי להגדיל את הפער ולנצח במשחק חיוני, אלא שהגרסה הנוכחית לא באמת דומה לקודמותיה. מדובר באוסף של שחקנים מוכשרים, ופרועים. הרבע הרביעי נפתח בהטלת שלשות והמשיך בהגנה לקויה, כשבשלב מסוים כבר לא באמת שינה מי נמצא על המגרש. גודס, מחוסר ברירה, הימר על צמד הגארדים היקרים פרמאר ורוצ'סטי, שסיפקו ביחד 15 נקודות ב־5 מ־20 מהשדה. באמברג, מנגד, קלעה 12 נקודות רצופות בדרך ל־26–9 ברבע ולניצחון יוקרתי.

"סבלנו מנפילה קשה ברבע הרביעי, נתנו להם להשתלט על המשחק ולנו יצא האוויר מהמפרשים", הודה גודס, "עשינו טעות אחר טעות בהגנה, וביורוליג אתה משלם על זה, אין חוכמות. היינו לא מרוכזים ולא פגענו בהתקפה, סבלנו בסוף מאחוזים נוראיים. שיחקנו לרוחב ולא חדרנו טוב לסל. אנחנו פשוט חייבים להעלות את הרמה שלנו".

קלעו לבאמברג: ת'איס 16, וונאמייקר 15 ו־8 ריב' 
למכבי: סמית' 19, רנדל 11, רוצ'סטי 10 ו־9 אס', אונואקו 6, לנדסברג ופרמאר 5 כ"א, אמקווה 4 ו־7 ריב', אופייבו, אוחיון ופניני 2 כ"א

עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל