73-82 למכבי תל אביב על לובליאנה בבכורה ביורוקאפ

8,000 אוהדים ראו את הצהובים רחוקים מלהבריק במשחקם הראשון אי פעם במפעל המשני. "אנחנו רגילים להיות במקום אחר", הודה גיא פניני

אריה ליבנת
סילבן לנדסברג ודווין סמית'
אריה ליבנת

"נזכור כי גם קבוצות גדולות אחרות כגון ריאל מדריד שיחקו לא מעט במפעל הזה", ניסה יו"ר מכבי תל אביב שמעון מזרחי להעלות את קרנו של היורוקאפ בחוברת שחולקה לאוהדים לפני המשחק מול אולימפיה לובליאנה. יותר מ-2,000 מנויים ויתרו על החוברת ועל המשחק הראשון בהיסטוריה של מכבי ביורוקאפ, ניצחון 73-82.

8,000 אוהדים הם עדיין מספר מכובד למשחק יורוקאפ. האווירה ביד אליהו אמנם היתה רחוקה מאוד מזו שביורוליג, אבל עלתה על משחק ליגה רגיל. בסך הכל אפשר לומר שהאוהדים התאימו את עצמם למפעל המשני. "אנחנו רגילים להיות במקום אחר, בליגה אחרת, אבל צריכים להוציא את המיטב מהיורוקאפ. להתחרות עד הסוף ולנסות לזכות", הודה בסיום גיא פניני.

כך עשתה גם הקבוצה, על אף שנדרשו לה 18 דקות כדי להמחיש את הפערים הגדולים באיכות. עד אז לובליאנה הצעירה והמוגבלת עם אמריקאי אחד, הרכז זאק רייט - שנשמר על ידי סילבן לנדסברג, שהפך למרבה ההפתעה לשומר המוביל בין הגארדים - הובילה רוב הזמן ביתרון קטן. מכבי נראתה כבויה וחלודה, המשחק לא זרם ובחמש הדקות הראשונות קלעו המקומיים רק שבע נקודות. בריאן רנדל, שחזר מפציעה היישר לחמישייה, נראה לא מחובר; ג'ורדן פרמאר נפטר כהרגלו מהכדור ולא ברור מה הוא עדיין עושה במכבי; אייק אופייבו המשיך בכושר קליעה רע.

עד להפסקה הצליחה מכבי לעלות ל-35-40 בזכות יכולת נהדרת של טיילור רוצ'סטי וטרבור אמבקווה. במחצית השנייה העלה דווין סמית' הילוך, רנדל סיפק נקודות בחדירות לסל ומכבי ברחה ל-15 יתרון. ברבע הרביעי נרדמה המארחת יחד עם הקהל שלה, שרק חיכה שהערב המדכא הראשון ביורוקאפ יסתיים כבר.

"לא היתה לנו את האנרגיה שאני מצפה לה. יותר מדי שחקנים החטיאו זריקות חופשיות, אבל אני שמח שניצחנו, סיכם ז'אן טבק, "בסוף רצינו לתת מנוחה לשחקנים מסוימים, אבל לא הצלחנו לגמור את המשחק".

למכבי: רוצ'סטי 20, סמית' 19, אמבקווה 13, רנדל 10, לנדסברג 8, אופייבו ופרמאר 5 כ"א, פניני 2 ללובליאנה: זקיס 14, רייט 12

עדכונים

רבע 4: 9-15 ללובליאנה

ההפרש נותר סביב העשר נקודות גם בפתיחת הרבע האחרון. אחרי שרוצ'סטי קובע בשלשה 63-80, מבקש המאמן האורח פסק זמן. מכבי כבר התחילה לפהק, ולובליאנה מנצלת זאת כדי לחזור עד 80-71, שתי דקות לסיום. זה הכי קרוב שהצליחה להגיע.

רבע 3: 23-33 למכבי

מכבי פותחת טוב את המחצית ועלה ליתרון דו ספרתי, 43-53, מנקודות של סמית'. סמית' ממשיך להגדיל את היתרון, 46-58. הריצה הצהובה ממשיכה, ואפילו ג'ורדן פרמאר תורם את חלקו. אופייבו מעלה מהקו ל-57-73.

רבע 2: 15-24 למכבי

טרבור אמבקווה מצמק ל-20-18 וכעבור שתי התקפות גם משווה ל-22-22. אחרי שהאורחת שוב עולה ליתרון קל, מזעיק ז'אן טבק פסק זמן. שתי נקודות של רנדל מעלות את מכבי ל-28-30, אך ניקוליץ' משיב בשלשה ירוקה. רוצ'סטי מגיע ל-14 נקודות ומעלה את מכבי ליתרון שיא, 35-40.

רבע 1: 16-20 ללובליאנה

מכבי פתחה עם טיילור רוצ'סטי, סילבן לנדסברג, דווין סמית', בריאן רנדל וארינזה אונואקו. האורחים עולים ל-3-6 אחרי שלוש דקות וחצי. שלשה של רוצ'סטי משווה ל-14-14, אך האורחים מגיבים בשש נקודות רצופות.

תגובות