ישראל הפסידה 69-48 לאיטליה במשחק הראשון שלה ביורובאסקט

נבחרת ישראל נראתה לא טוב במשחק הפתיחה של היורובאסקט בארץ, קלעה רק 16 נקודות בכל המחצית השנייה והובסה על ידי האיטלקים. כספי קלע 18 נקודות, בלינלי כיכב בצד השני

אריה ליבנת
עמרי כספי במשחק הערב. 18 נקודות שלו לא עזרו לנבחרת
אריה ליבנת

נבחרת ישראל הובסה הערב (חמישי) 69-48  בידי איטליה במשחק הראשון שלה ביורובאסקט הנערך בארץ. הנבחרת של ארז אדלשטיין תצטרך לתקן את הרושם ולהעלות את רמת הכדורסל שלה בכמה דרגות כדי להעפיל לשמינית הגמר.

התפאורה ביד אליהו המשופצר היתה נהדרת, גם הקהל (9,347 צופים) הגיע, אבל כדורסל שיחקה רק נבחרת אחת - זו של אטורה מסינה. איטליה פחות טובה מלפני שנתיים - אין לה את דנילו גלינארי ומשחק הפנים שלה כמעט ולא קיים - אבל יש לה פורוורדים עם יכולת קליעה גבוהה. איטליה קלעה הערב 13 שלשות מ-27 ניסיונות, בעוד ישראל המוגבלת הגיבה בשלשה אחת מ-14 ניסיונות.

מילא השלשות, זה הרי מלכתחילה לא הצד החזק של הנבחרת. ישראל קלעה רק 33% משתי נקודות ומהרגע הראשון המשחק הקבוצתי שלה לא שטף  והניב רק 11 אסיסטים. כצפוי, עמרי כספי היה הראשון ששבר את הבצורת, אך הבעיה היתה שככל שהמשחק התקדם ישראל הפכה להיות תלותית בו יותר ויותר. פה ושם היה את ריצ'רד האואל שניסה וגל מקל שהתעורר בשלהי המחצית הראשונה, אותה סיימה ישראל בפיגור מזערי שלא שיקף את פערי הכוחות, 38-34.

יתר השחקנים פשוט לא הגיעו. ליאור אליהו היה רע מאוד בשני צידי המגרש וקיבל קרדיט עצום ולא בצדק. לא ברור איך אדלשטיין הוריד אותו למנוחה רק אחרי 15 דקות. בכלל, מאמן הנבחרת לא רק שהכין לא טוב את שחקניו למשחק, הוא גם ניהל אותו בצורה שמרנית וזהירה מדי. שלוש דקות לסיום הרבע השלישי, כשיותם הלפרין נכנס, כל הקהל מחא כפיים. הלפרין, שהיה השחקן השמיני שעלה לפארקט (לעומת עשרה שהעלה מסינה), נראה כמי שעשוי להיות המושיע. גם הוא לא היה.

חמש דקות לסיום ישראל עוד פיגרה ב-10 הפרש ונראה היה שהיא צריכה כמה ניסים כדי לעשות מהפך, אבל בדקות האחרונות המשחק שלה הפך להיות מפוזר ולא קבוצתי עוד יותר, וזה נגמר בעוד תבוסה מהדהדת. חלק מהאוהדים עזב לפני תום המשחק, חלק אחר עודד את הנבחרת. אולי מול ליטא בשבת, הנבחרת תשחק אחרת.

"קיבלנו שיעור", אמר בסיום אדלשטיין, "האיטלקים שיחקו הגנה מדהימה. היינו בטוחים שהמשחק ילך לכיוון של כדור פה כדור שם. בחצי הראשון לא הצלחנו לעצור את בלינלי. הם הוציאו אותנו לחלוטין מכל צורת ההתקפה שלנו. היה ברור שזה מה שיקרה. החטאנו, איבדנו ביטחון ויצאנו מהמשחק, זה לא מאפיין אותנו. המשחק מול ליטא יהיה עוד יותר קשה ואנחנו נצטרך להביא אקסטרות קבוצתיות. נצטרך למחוק את מה שקרה הערב אבל גם ללמוד מכך".

"בטח שלא ככה רצינו להתחיל", הוסיף כספי, "ידענו שהם קבוצת הגנה טובה ונצטרך לקלוע 80-70 נקודות, אבל הם עשו עצירות במחצית השנייה ונצטרך ללמוד מזה. הם הוציאו אותנו מהשטף שלנו, נכנענו למצבים של אחד על אחד ולא הצלחנו לייצר את התנועה שאנחנו רוצים. נראינו לא טוב במחצית הראשונה והתוצאה היתה צמודה, אבל לאחר מכן נראינו עוד פחות טוב. מנטלית לא פשוט להתאושש, אבל אנחנו פה עם הקהל שלנו ובבית. נקווה שזה יבוא לידי ביטוי".

"לפני המשחק חשבתי שישראל פייבוריטית", אמר מסינה, "היא שיחקה בהכנה כדורסל טוב, ניצחה ברוב המשחקים, קלעה מעל 90 נקודות בכמה משחקים. היום היה להם משחק לא טוב, התחילו לא טוב, נלחמו וניסו אבל לא הצליחו. זה קורה לפעמים. אני ממש שמח על הניצחון שלנו. השחקנים שלי היו מדהימים, שיחקו הגנה קבוצתית וממושמעת וקלעו באחוזים טובים". "שיחקנו בדיוק כמו שרצינו", הוסיף לואיג'י דאטומה, "עצרנו את המתפרצות שלהם וכל אחד תרם לניצחון".

דוסון מתקשה מול האיטלקים
עדכונים

רבע 4 (69-48)

ישראל מתקשה לקלוע גם בפתיחת הרבע ה-4 והאיטלקים שומרים על יתרון. ישראל ללא סל שדה מזה 7 דקות. 6 וחצי דקות לסיום המשחק, התמונה לא משתנה, איטליה מובילה 46-57 על ישראל. בינתיים שתי הקבוצות פשוט לא קולעות, 5 דקות לסיום המשחק התוצאה ברבע היא 5-6 לאיטלקים, אבל עוד שלשה של איטליה מקפיצה את ההפרש ל14. 2 דקות לסיום בלינלי תופר עוד שלשה, והמשחק הזה כבר הופך לתבוסה. 21 הפרש לאיטלקים. 16 שניות לסיום, הנבחרת לא מצליחה להתקרב, והתוצאה נשארת זהה. ישראל קולעת רק 7 נקודות ברבע הזה, ומפסידה 69-48.

רבע 3 (51-41)

הנבחרת מצליחה להישאר קרוב לאיטליה, אבל האיטלקים מצליחים לברוח בכל פעם מחדש. 5 דקות לתוך הרבע התוצאה היא 38-46 לאיטלקים. ישראל לא מצליחה לקלוע כמעט ברבע הזה, ועומדת על 7 נקודות ברבע דקה לסיום הרבע. איטליה מסיימת את הרבע הזה עם איבוד כדור, הלפרין זורק ממגרש שלם, אבל הכדור יוצא החוצה. האיטלקים שולטים לחלוטין בקצב.

רבע 2 (36-32)

גם הרבע השני נפתח לא טוב עבור ישראל. אוחיון ודוסון מחמיצים שלשות, איטליה קולעת עוד סל קל ומגדילה את ההפרש. ההפרש כבר גדל ל-16-25 עבור האיטלקים, אבל דאנק של אליהו הוריד קצת את המתח בצד הישראלי. ההגנות עבדו טוב בשני הצדדים במשך דקה ארוכה, אבל כספי סיים מתרפצת קלה והחזיר את הנבחרת לעניינים. 20-25 לאיטלקים. בלינלי מחזיר שוב את האיטלקים לשליטה במשחק, עם שלשה שמגדילה את ההפרש ל-25-30, וגוררת פסק זמן של ישראל.

אחרי פסק הזמן הנבחרת חוזרת טוב יותר, מקל קולע שתיים מהעונשין, ומתפרצת ישראלית מסיימת עם סל של האואל, שמצמק את ההפרש ל-4 בלבד. ישראל שומרת טוב יותר ועוצרת את האיטלקים, אבל בלינלי צולף שלשה קשה שעוצרת את המומנטום. איכשהו ישראל שורדת את המחצית הזו ויורדת להפסקה בפיגור 4, 36-32

רבע 1 (21-15)

המשחק יוצא לדרך. ישראל פתחה בסטופ הגנתי טוב עם חטיפה של אליהו אבל לא הצליחה להשלים סל, האקט בצד השני סוחט סל ועבירה אבל מחמיץ את העונשין. 

האיטלקים פותחים את המשחק טוב יותר, ואחרי שלוש דקות נמצאים ביתרון 3-8. ישראל מתקשה מול ההגנה הצפופה של הנבחרת של מסינה. דקה עוברת, ואיטליה כבר ביתרון 5-13.

אחרי פסק זמן של אדלשטיין מתאוששת קצת עם סל של מקל. התקפת מעבר טובה של ישראל הסתיימה בשלשה של דוסון, שצימקה ל-13-11. אחרי החטאת שלשה של בלינלי, כספי במהלך יפה משווה את התוצאה. 13-13, המומנטום אצל ישראל.

איטליה מצליחה לתפוס שוב את המושכות, וחוזרת ליתרון 13-19, דקה לסיום הרבע. בסופו של דבר אליהו נחסם מעבר לגבול החוקי בהתקפה האחרונה של הרבע, והשופטים מאשרים את הנקודות עם הבאזר. 13-21 לאיטליה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ