ניצחון דרמטי להפועל תל אביב על חולון, הפועל ירושלים ניצחה בנהריה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טו הולוואי מחפש את הסל מול מאט הווארד, הערב בדרייב איןצילום: ניר קידר
עדכונים

הפועל תל אביב - הפועל חולון

רבע ראשון

הפועל תל אביב פתחה בחמישייה עם מקי, לימונד, מנקו, גינת והווארד. הפועל חולון עם הולוואי, וולדן, פניני, טראוויק ואלכסנדר.

למרות שעבורה מדובר במשחק חוץ, דווקא הפועל חולון פתחה במטווח שלשות (3/4) על הסל של הפועל תל אביב. 15-8 לחולוניה כעבור ארבע וחצי דקות.

חולון ממשיכה עם ההתלהבות שלה, והפועל תל אביב נראית מבולבלת וחסרת ביטחון. דאנק של ג'ו אלכסנדר מביא את פרנקו להזעיק פסק זמן.

זריקת מחצי מרחק של דניאל איידן מצמקת את ההפרש במעט, חסימה של ג'ף אלן בצד השני מעירה את הקהל האדום. שתי נקודות של טיי מקי קובעות את תוצאת הרבע, 24-18 לחולון.

רבע שני

המשחק ממשיך להיות אינטסיבי, ושתי הקבוצות מקשות אחת על השנייה לייצר נקודות. שלשה של שלומי הרוש מגדילה את היתרון של חולון, 21-29 כעבור דקה וחצי ברבע השני.

מאט הווארד מוביל את הפועל תל אביב למיני קאמבק, אבל בגלל משחק הגנה לקוי ביותר חולון שומרת על היתרון שלה עם חמש נקודות רצופות. 39-31 להפועל חולון, 3:44 דקות לסיום המחצית הראשונה.

שני איבודי כדור של הפועל חולון (11 איבודים עד כה) מחזירים את הפועל תל אביב למשחק, שמענישה עם נקודות מהירות במעבר. 39-35 לחולון, שתי דקות לסוף הרבע.

חפצים נזרקים לכיוונו של גיא פניני מהיציע האדום, והקהל המקומי מתעורר. ארבע נקודות של לימונד וגינת קובעות שוויון 39 פחות מדקה לסוף הרבע.

שלשה גדולה של מקי מסיימת את המחצית הראשונה בשוויון 44-44.

רבע שלישי

הפועל תל אביב פותחת את המחצית השנייה טוב יותר מהפועל חולון. סל ועבירה של טיי מקי מעלה את המארחים ל-46-54 אחרי ריצת 0-8, 7:17 דקות לסוף הרבע.

האדומים ממשיכים במומנטום, תומר גינת מוסיף שתי נקודות למשחק השקט שלו ומעלה את קבוצתו ליתרון דו ספרתי - 46-58 5:45 דקות לסיום הרבע השלישי.

דקות טובות של הפועל חולון מקטינות את היתרון האדום. שתי נקודות של רביב לימונד קובעות 7 הפרש, 60-53 להפועל תל אביב 2:32 דקות לסוף הרבע.

המשחק נותר צמוד ואינטסיבי, גיא פניני חוסם את לימונד מלקלוע בשנייה האחרונה ושתי הקבוצות יורדות מהרבע השלישי עם 63-56 להפועל תל אביב.

רבע רביעי

הפועל תל אביב המשיכה ביכולת הטובה שלה, ובנקס פתח את הרבע האחרון עם שתי נקודות. שלשה גדולה של טיי מקי מעמיקה את הבור של הפועל חולון.

הפועל חולון מתחילה לטפס אט אט ולצמצם את הפער - שלשה של תמיר בלאט במעבר מצמקת לארבע בלבד, אבל הפועל תל אביב מצליחה לשמור על היתרון. 73-67 לאדומים, 3:44 דקות לסיום המשחק.

טו הולוואי מנסה להציל את הפועל חולון עם שלשה לא אחראית, אבל מבזבז הזדמנות חשובה לחזור. אם זה לא מספיק, תמיר בלאט יורד לספסל בגלל כאבים בשריר. שתי נקודות של אלכסנדר מצמקות ל-5 הפרש, 74-69 להפועל תל אביב 2:58 דקות לסוף הרבע האחרון.

אלכסנדר מוסיף שתי נקודות נוספות, מנקו מחטיא ליי אפ בצד השני אבל אלן מקבל עבירה אחרי ריבאונד התקפה חשוב. תומר גינת, איש המשחק עד כה, מוסיף שתי נקודות א-לה ליאור אליהו ומקפיץ את הקהל של הפועל תל אביב.

חולון מנסה להציל את המשחק הזה, אבל טו הולוואי מחמיץ הזדמנות עם לצמק עם החטאה משלוש. אלן מדייק פעם אחת מהקו ומעלה את הפועל תל אביב ל-74-79, 25.4 שניות לסיום המשחק.

הפועל תל אביב מנצחת 78-81 ורושמת ניצחון במחזור הפתיחה.

רבע 4 (76-68 לירושלים)

אוסטין דיי מתרגז שלא קיבל שריקה לעבירה, ותופס בגופיה של בן צבי בילדותיות. נהריה נהנית מעבירה בלתי ספורטיבית לחובתו.

יותם הלפרין עולה לדקות ראשונות הערב, ירושלים מגדילה את היתרון בזכות אגרסיביות בהגנה. 59-50 לירושלים כעבור שלוש דקות.

אחרי מספר אזהרות, הספסל של ירושלים מתכבד בעבירה טכנית ראשונה לעונה. כעבור 10 שניות גם יפתח זיו מקבל עבירה בלתי ספורטיבית.

חמש נקודות רצופות של וובסטר מקטינות את היתרון הירושלמי. 66-58 לאלופה, 3:45 דקות לסיום המשחק.

נהריה מנסה לחזור למשחק, אבל הוא עומד להיגמר לה. עם 1:36 דקות לסיום המשחק, 70-64 לירושלים. הפועל ירושלים מצליחה לשמור על היתרון עד לסיום ומנצחת 68-76.

רבע 3 (55-48 לירושלים)

ירושלים פותחת את הרבע טוב יותר עם שש נקודות רצופות, שתיים מהן אחרי חטיפה של דייסון. לריצה הזאת ירושלים מוסיפה ארבע נקודות נוספות ועולה ליתרון ראשון, 38-41 כעבור שלוש דקות.

נהריה בלי נקודות כבר ארבע דקות, אוסטין דיי לעומת זאת עם שש נקודות רק ברבע השלישי. סל ועבירה של האואל משלימה ריצת 0-16 מרשימה.

נהריה מתאוששת. יפתח זיו שובר את הבצורת עם שתי נקודות, קורי וובסטר שובר את הבצורת האישית שלו עם שתי שלשות משלו - 0-8 של נהריה, 47-46 לירושלים 3:30 דקות לסוף הרבע.

האואל מפגין תצוגה מעולה - מחלק אסיסטים פעם אחר פעם ומוסיף נקודות משלו. בצד השני, דייסון ננעל על וובסטר ולא מאפשר לו להחזיר את נהריה למשחק. 55-48 להפועל ירושלים בסיום הרבע.

יהונתן שולדבראנד עולה לסל, הערב בנהריהצילום: לימור מלינוף // מנהלת הליגה

רבע 2 (38-31 לנהריה)

הרבע השני נפתח עם שני איבודים של ירושלים וארבע נקודות במתפרצת של נהריה.

אחרי רבע ראשון עם אחוזים טובים מהשדה, השחקנים של נהריה מתחילים להתקשות. ירושלים העלתה מעט את רמת האגרסיביות, ומנסה לשנות את המומנטום. שלשה של ג'רלס מצמקת ל-27-25 לנהריה 5:23 דקות לסוף המחצית הראשונה.

דקות לא טובות של נהריה, אבל ירושלים לא משכילה לנצל אותן בשביל לחזור למשחק. קורי וובסטר, כוכב המשחק הקודם, לא מוצא את הסל למעט שתי נקודות באמצע הרבע הראשון. 

בהיעדרו, לויניגסטון, הקלע המוביל של נהריה עד כה, מוסיף שלשה ומעלה את הסגולים ליתרון 28-34, 1:47 דקות לסוף הרבע.

חסימה של האואל שולחת את שחקני ירושלים למתפרצת, אבל אחרי איבוד של דייסון כולם "שכחו" לחזור. אלכס יאנג מעניש עם שתי נקודות מהירות, קציקאריס מזעיק פסק זמן.

שנייה לפני סוף הרבע, וובסטר ממשיך עם התצוגה הרעה שלו כשהוא מבצע עבירה על יוגב אוחיון שמוסיף סל. הרבע השני מסתיים, 38-31 לנהריה.

רבע 1 (19-15 לנהריה)

עירוני נהריה מענישה את ירושלים בהתקפת המעבר. אלכס יאנג, שנתן משחק מעולה מול ירושלים בגביע ווינר, חותם ריצת 0-7 של נהריה. 7-2 לסגולים אחרי כשתי דקות.

ירושלים ממשיכה להתקשה מול נהריה. יפתח זיו חוסם את סטרטוס פרפרוגלו ויהונתן שולדבראנד מגדיל את היתרון עם שלשה במעבר. פרפורגלו מרגיע את הריצה עם שלשה בצד השני.

האלופה מחפשת את אלן אומיץ' שהפך ליצרן הנקודות המוביל של ירושלים ברבע הזה. יפתח זיו מנהל את ההתקפה של נהריה, ששומרת על ההובלה - 9-14 2:34 דקות לסיום הרבע.

עירוני נהריה שולטת במשחק לחלוטין. האדומים לא מוצאים את הסל, נהריה מציגה משחק אגרסיבי בצד ההגנתי שמתורגם לנקודות בהתקפה. שלשה של קרטיס ג'רלס מקטין את ההפרש וקובע את תוצאת הרבע - 19-15 לעירוני נהריה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ