פנרבחצ'ה ניצחה בקלות את מכבי תל אביב 73-87

תל אביב פתחה מצוין והובילה עד אמצע הרבע השני, אך אז פתחו הטורקים מבערים, בהובלת גודוריץ' הנהדר, והשאירו עשן לאורחים. ג'קסון, תומאס ובולדן הובילו את הכחולים מת"א

גודוריץ' מול רול

במשך 14 דקות הערב (שלישי), מכבי ת"א האמינה שהיא מסוגלת לשחזר את ניצחון החוץ המפתיע על פנרבחצ'ה בדיוק לפני שנה פחות ויום. זליקו אובראדוביץ' הגיע למשחק נינוח מהרגיל, הוא העלה את יאן וסלי רק בדקה השמינית ואת ג'יג'י דאטומה רק ברבע השני. פייר ג'קסון שיחק הרבה יותר טוב מאשר בובי דיקסון ודשון תומאס וג'ונה בולדן חגגו על ניקולה מלי. בדיעבד, ת"א תצטער על כך שניצלה את העדיפות הברורה שלה ליתרון קטן מדי 18-26.

זאת מפני שהמאמן הסרבי הדגול היה זקוק לפסק זמן אחד כדי שפנרבחצ'ה תשחק כמו שהיא יודעת. וברגע שזה קרה, לת"א לא היתה שום תשובה הגנתית. אלופת אירופה שטפה את המגרש, בכל התקפה היתה כתובת ברורה - לרוב זה היה דאטומה, שברבע אחד קלע 13 נקודות. תוך שש דקות רצה פנרבחצ'ה 10-27 וירדה להפסקה ביתרון 36-45.

במחצית השנייה המשיכה פנר לשחק את הכדורסל האירופי הקבוצתי והמענג שהניב 22 אסיסטים. אחרי שלוש החטאות משלוש בפתיחת המשחק, היא קלעה את התשע הבאות ללא החטאה וכבר ברחה ל-21 הפרש, 52-73. ת"א האמריקאית, מנגד, הסתמכה על משחק של יחידים שהניב רק 12 אסיסטים. נוריס קול נכנע ללחץ של פנרבחצ'ה ואיבד ארבעה כדורים. לא ברור מדוע נוון ספאחיה נזכר להכניס את ג'ון דיברתולומאו שיעזור בהובלת הכדור רק בדקה ה-28.

ברבע האחרון, אחרי שהניצחון הובטח, אובראדוביץ' חזר להיות רגוע, חזר להרכב שהתחיל רע את המשחק, למעט מרקו גודוריץ' בן ה-23 שקבע שיא קריירה של 23 נקודות (כולל 5 מ-6 משלוש), ונתן לת"א לצאת עם הפסד סביר, 87-73.

לראשונה מאז התחילה העונה, ת"א מוצאת את עצמה במאזן שלילי, 14-13, עם לחץ גדול לנצח ביום חמישי את פנאתינייקוס אתונה כדי להישאר בתמונת השלב הבא. חבל שבערב חסר סיכוי די מלכתחילה, ספאחיה לא שילב יותר את שחקני הספסל. יובל זוסמן נכנס רק בדקה ה-38, ג'ייק כהן שיחק רק שלוש דקות, כרם משעור לא ראה פארקט ואיתי שגב לא התלבש.

הירבו לקלוע לפנרבחצ'ה: גודוריץ' 23, דאטומה 16, שלוקאס 12, וסלי 11. קלעו לת"א: ג'קסון 13, בולדן 12, תומאס 12, פראחוסקי 8, קיין 7, דיברתולומאו 6, קול 6, רול 5, זוסמן 2, טיוס 2.

עדכונים

רבע 4: 73-87 לפנרבחצ'ה

תל אביב פותחת את הרבע האחרון עם הרבה אנרגיות ואותן החטאות מהרבעים הקודמים. פנר ממשיכה להטביע, הפעם זהו תומפסון עם הדאנק.

דיברתולומאו קולע שלשה ומוריד ל-17. פנר מחזירה עם חדירה קלה מדי של נונלי.

הרבע הרביעי מסתמן כגארבג' טיים ארוך. 3:36 לסיומו קולע נוריס קול שתי נקודות, מוריד את ההפרש ל-12 ונותן איזושהי תקווה קלושה לתל אביב. סלוקאס קולע שתיים מהקו וחונק גם את התקווה הזו. החטאת ליי אפ של קיין לא עוזרת.

פראחוסקי לוקח ריבאונד מזריקת עונשין אך גודוריץ' מגיח משום מקום, חוטף לו וקולע שתיים קלות. דיברתולומאו מחטיא שלשה ופראחוסקי מתקן עם ריבאונד ושתיים, 1:21 לסיום.

זוסמן שנכנס כמחליף קולע שתיים, אבל מקבל שלשה על הראש מגודוריץ', שמוסיף גם טפיחה מנחמת על ראשו של הישראלי הצעיר. ספק אם תל אביב תמצא נחמה בטורקיה - אולי ביום חמישי מול פנאתינייקוס ביד אליהו.

רבע 3: 56-74 לפנרבחצ'ה

המחצית השנייה מתחילה עם חדירה של סלוקאס. זה כבר 11 הפרש לטורקים.

תומאס עושה עבירה על וסלי שבמהלך הבא קולע על טיוס. בולדן עונה בחדירה שמסתיימת בשתיים ועבירה. הוא מחטיא את הזריקה מהקו. פראחוסקי, לעומת זאת, לא מחטיא, ומוריד את הפיגור לתשע.

גודוריץ' נשלח לקו אחרי עבירה של פייר ג'קסון, וקולע שתיים. ג'קסון מכפר עלם שלשה לא קלה. אבל גם הטורקים משיגים שלשה, מידיו של נונלי, ומוסיפים עוד אחת בהתקפה הבאה, מידיו של גודוריץ'.

שתיים מהקו של ג'קסון מורידות ל-12 הפרש, 6:45 דקות לסיום הרבע. אסיסט נהדר של גודוריץ' לווסלי מעלות חזרה ל-14. פסק זמן.

חוזרים מפסק הזמן עם שתיים של רול והחטאה של הטורקים. החטאה של התל אביבים מהצד השני מובילה למתפרצת של פנר שמסתיימת באסיסט נהדר של דאטומה לנונלי.

פנר מעלה את היתרון, ומגיעה כבר ל-17. בראדלי וונאמייקר חודר וקולע שתיים, קול מחטיא בהתקפה הבאה. ואז מגיע דאנק אדיר של נונני, שמתקן את ההחטאה של וונאמייקר משלוש.

תומאס קולע שתיים כדי להמתיק את הגלולה, אבל שום דבר כבר לא ימתיק את התבוסה הזו. גודוריץ' קולע, ג'קסון מחטיא, 51-70 לפנר, 1:27 ד' לסיום הרבע.

קליעות של ג'קסון ושל קיין מקטינות מעט את הפער, דיברתולומאו עם זריקה נואשת משלוש בסוף הרבע זוכה במפתיע בעבירה והולך לשלוש זריקות מהקו. הוא מחטיא שתיים מהן.

רבע 2: 36-45 לפנרבחצ'ה

הרבע השני מתחיל עם החטאות של ת"א ושתי נקודות של סלוקאס. בעזרת פעולת הגנה טובה של טיוס התל אביבים נכנסים למשחק, ורול רושם שלשה ראשונה.

בהתקפה הבאה טיוס לוקח ריבאונד מהחטאה של תומאס, ומטביע. אוברדוביץ' ממהר להזעיק פסק זמן.

גם בחזרה מפסק הזמן ממשיכה מסכת ההחטאות של הטורקים. גם תומאס מחטיא מהצד השני. שני שלשות רצופות של הטורקים (סלוקאס ודאטומה) מקפיצים את ספאחיה אל המזכירות לבקש פסק זמן.

בחזרה מפסק הזמן תל אביב מאבדת את הכדור והטורקים קולעים שתיים קלות. שוויון ראשון במשחק, 26-26. גם בהתקפה הבאה מאבדים הצהובים כדור ושוב הטורקים קולעים שתיים קלות. יתרון ראשון לטורקים, אבל שלשה של קיין מחזירה אותו לתל אביבים.

נקודות של וסלי מהעונשין ועוד איבוד כדור שמסתיים בשתיים קלות של וונאמייקר מביאות ליתרון שלוש לפנר ולפסק זמן של ספאחיה, 3:42 לסיום הרבע, אחרי שלושה איבודים רצופים של הישראלים.

דאטומה מרביץ גג אדיר על טיוס, וקולע שתיים מהצד השני. בולדן עונה בשלשה ועוצר את המומנטום הטורקי. סלוקאס מחזיר אותו עם שלשה.

דאטומה עולה לשלשה ומקבל עבירה אחרי שבולדן קופץ עליו. האיטלקי יילך אל הקו לשלוש זריקות. הוא קולע את שלושתן. דאטומה ממשיך להוביל את הטורקים ליתרון מבטיח, 34-42, רק ג'קסון מצליח להמתיק את הגלולה עם שתיים.

זה לא עוזר מול דאטומה שלוהט עם שלשה נוספת. ת"א יוצאת להתקפה אחרונה, רול מחטיא שלשה. תשע הפרש לטורקים במחצית.

רבע 1: 16-21 לת"א

הטורקים מתחילים במשחק, ודיקסון מחטיא. פראחוסקי מחטיא מהצד השני. הכדור יוצא לחוץ . הכדור הולך פנימה לבולדן שקולע יפה מתחת לסל.

גודוריץ' קולע שלשה, אבל בולדן מחזיר והפעם משלוש. הטורקים מאבדים אבל דיאנדרה קיין עושה פאול התקפה.

רול חודר יפה אבל מחטיא, ות"א שוב חוטפת, הפעם פייר ג'קסון מסיים את המתפרצת בליי אפ קל. ארבע לת"א.

הטורקים שוב מחטיאים ושוב ג'קסון חודר, הכדור בפנים. קיין בולם דאנק של תומפסון מהצד השני. תומפסון קולע רק אחת מהעונשין.

המשך הגנה טובה של הצהובים: גג נהדר של טיוס על מלי. בצד השני תומאס מקפיץ את השומר שלו וקולע ג'אמפ.

גודוריץ' מרגיע את ההתלהבות הצהובה עם שלשה, אבל תומאס עונה באחת משלו. גודוריץ' עונה לו בשלשה נוספת. נחשו מה? שוב תומאס, שוב שלשה. דו קרב קטלני מחוץ לקשת, שמסתיים בשתיים של תומפסון.

פייר ג'קסון סוחט עבירה, פסק זמן טלוויזיה.

וסלי שנכנס כמחליף קולע שתיים, נוריס קול - שנכנס גם הוא כמחליף - עונה בשתיים. חמש לצהובים. וסלי קולע עוד ג'אמפ וזה רק שלוש, עשר שניות לסיום. קול קולע שתיים וזה חמש הפרש, 16-21, יופי של רבע של ת"א.

תגובות