יורו 2012 |

התשובה האיטלקית לספרדים

כבר שנים אנחנו שומעים על השלמות הספרדית, אבל אחרי שהאיטלקים בלמו אותה אתמול תוך הפגנת אופי, אפשר להאמין שזה נגמר

מוטי דה פיצ'וטו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי דה פיצ'וטו

מה הוא עולה בלי חלוץ? מה הוא חושב שהוא, ברצלונה? הוא לא מבין שאין שם את מסי? ולמה הם לא מתמסרים קצת יותר? האמת, מזל שיש את קאסיאס, היחיד שלא משחק בברצלונה ושווה הרכב שם. די נטאלה? אם פויול משחק, האיטלקים האלה לא נותנים גול גם עוד שבוע. איזה כדור של סילבה, שיביאו אותו לברצלונה. ומה הוא מכניס עכשיו את טורס? בברצלונה הוא לא היה מתלבש אפילו לאימון. אתם רואים? כלום הוא לא שווה. צ'לסי האלה, בושה. הרסו את הכדורגל. הם והאיטלקים.

כבר יותר מארבע שנים שאנחנו שומעים זמזום בלתי פוסק, טרחני, על הקבוצה ההיא, המושלמת, ש"מייצגת את כל מה שכדורגל אמור להיות". למעשה, כל כך התרגלנו לשמוע אותו, את הזמזום, שאפילו אלו מאתנו שנמנעים מלראות משחקים בנוכחות הקטלונים החדשים לא היו יכולים שלא לשמוע בראשיהם את השאלות המתבקשות, אנחות האכזבה
וההשוואות.

אלא שאחרי אתמול אפשר להרים את הראש ולהאמין בלב שלם כי יכול להיות שזה נגמר. אם חששנו שצ'לסי היא הבלחה ושהולנד זה עניין של אופי, התייצבה אתמול נבחרת איטלקית גאה והציגה לאירופה את השינוי שהתחולל אצלה בבית והגיע לשיא עם האליפות המרשימה של יובנטוס, השינוי שאמור להחזירה למקומה הטבעי בצמרת הכי גבוהה של הכדורגל העולמי. 

בדיוק כמו שספרד הציגה לפני ארבע שנים את התשובה שלה להגנה האיטלקית ההיא, עם שליטה בלתי פוסקת בכדור ובמטרה להתקיף אתו במספרים גדולים. הפתרון פשוט - אם הכדור ממילא אצלכם ואתם שולחים כמה שיותר שחקנים לרחבה, נשחק עם שלושה בלמים ונצופף את האמצע. כשמוסיפים את הלקח שנלמד כבר בשנות התשעים (הגנה לבדה לא מספיקה) ואת מסקנות ברצלונה, שלא חייבים להיות חלוצים כדי להיות חלוצים, הרי ששני החלוצים יתופקדו בצדדים ושחקני הגל השני יצטרפו לאמצע. כך יהיה קל יותר לבאלוטלי ולקסאנו לעזור בסגירה על הקווים - נקודת התורפה במערך של שלושה בלמים.

עכשיו אפשר להירגע, להישען אחורה, לצפות בתיקו של איטליה מול קרואטיה ובניצחון על אירלנד הסימפתית. לראות את ספרד מסיימת ראשונה עם 7 נקודות, את איטליה שנייה עם 5 ואת הסדר שב על כנו. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ