סיכום אתמול ביורו |

בכל זאת, איטליה

פראנדלי לא סטה מהתכנית המקורית, טורס אימץ את דבריו של אנדי וורהול והאם איטליה צריכה לחשוש מקונספירציה?

מוטי דה פיצ'וטו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי דה פיצ'וטו

1. אלפונס קאר אמר פעם כי ככל שהדברים משתנים, כך הם נשארים אותו הדבר. קאר אמנם היה צרפתי, אבל נדמה שניסח היטב דווקא את הפילוסופיה של , לפחות בכל הנוגע לכדורגל. 

כי מצד אחד, אחרי אתמול ברור שהמעבר של פראנדלי לשיטה של , המבוססת על שלושה בלמים, לא היה פתרון נקודתי למשחק מול , אלא מהלך טקטי אמיץ, מחושב ומסקרן במיוחד שעשוי לשנות את פני הכדורגל בקרוב. מאידך, איטליה של פראנדלי עדיין תופשת את משחק הכדורגל באותו אופן ברמה האסטרטגית. שער יתרון במחצית, גם מול נבחרת מעט פחות טובה, מתורגם להליכה לאחור. הכדור נשאר אמצעי ולא מטרה. החילופים, אם לא קרה דבר חריג, לא סוטים מהתכנית המקורית. במובן הזה, אינו פנצ'ר אלא תוצאה סבירה. מה שהרופא רשם.

פראנדלי שמח ממה שהוא רואה, אתמול. ה-1-1 נגד קרואטיה זה בדיוק מה שהרופא רשםצילום: רויטרס


2. אמן הפופ אנדי וורהול אמר פעם כי אנשים תמיד אומרים שהזמן משנה דברים, אבל למעשה עליך לשנות אותם בעצמך. פרננדו טורס הרגיש שעומד לאזול הזמן אפילו שהשעון הראה כי המשחק נפתח לפני ארבע דקות, אז הוא מהסוג שרק חלוצים בכושר טוב כובשים. וכך, שעה אחרי שבדרנים למיניהם בכל העולם סיפרו את הבדיחה "אפילו טורס כבש", טורס כבש עוד אחד. ובמשחק הבא, אחרי תקופה ארוכה בה ציפו ממנו שלא לכבוש אבל בקלאסה, פתאום יצפו ממנו לכבוש. זה לא הזמן שעשה את השינוי, זהו טורס.

3. מישהו אמר פעם שהמשחק בין ל יסתיים ב-2-2 כי ככה זה. שמונה שנים אחר כך, הדעה הרווחת היא שאיטליה הסתבכה בעקבות התיקו אמש, למרות שלמעשה ניצחון על החלשה מבטיח לה עלייה, למעט במקרה של תוצאת תיקו גבוהה בין ספרד ל. משהו כמו 2-2, למשל, שמבטיח לשתיהן עלייה לשלב הבא ולספרד את המקום הראשון. נכון שזה נשמע קצת קונספירטיבי (היי, מישהו מוכן להמר נגד?), אבל אופ"א חייבת לעדכן את החוקים של שובר השוויון. הדבר האחרון שהיורו המעולה הזה צריך זה שנחזור להתעסק בכל מה שאינו כדורגל. גם אם זה לא יקרה בסוף.

זה לא הזמן שעשה את השינוי, זהו טורסצילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ