עוזי דן
עוזי דן

1. דווקא, ואולי בגלל הפיגור, הוכיחה פורטוגל למה היא מסוגלת; דווקא ואולי בגלל הלחץ הגדול עליו, הראה כריסטיאנו רונאלדו כמה הוא כישרוני ומסוכן. האם הוא סוף סוף הגיע לטורניר גדול? עוד לא בטוח. זה טורניר הגמר החמישי ברציפות שהוא מבקיע בו, בשלושת הקודמים זה נגמר בשער בודד ואכזבה.

לא צריך HD כדי לראות כמה הוא רוצה ולא צריך 42 אינץ' כדי לקלוט את האמביציה שלו. במקביל, קשה להשתחרר מהתחושה שהוא חייב לעשות הכל לבד. מעניין מה חושבים חבריו לנבחרת - רובם לא מתים עליו - כאשר הכדור מונח 35 מטר מהשער לבעיטה חופשית. הרי ברור לכולם שהוא מתכוון לבעוט.

זה מרגיז לעתים, אך בסופו של דבר אין לפורטוגל הרבה ברירה. נאני מוכשר ביותר, ולוסו ומיירלש עושים עבודה חשובה בהגנה, ומדי פעם וארלה שכזה יכול להציל אותה, אבל פורטוגל קמה ונופלת על כריסטיאנו. שני משחקים הוא היה בינוני, אתמול הוא היה מדהים, פשוט מצוין, קצת אגואיסט כהרגלו, אבל הוביל את "הנווטים" לעלייה מבית המוות. אך משחק אחד, טוב ככל שיהיה, לא עושה טורניר. עכשיו מגיע המבחן האמיתי, צ'כיה ביום חמישי. האם הגיע זמן כריסטיאנו? הלוואי, מגיע לו.

ואן מרווייק. ביזה את הולנד וצריך ללכת הביתהצילום: רויטרס

בקרו באזור המיוחד של "ספורט הארץ" לכבוד יורו 2012

2. ברט ואן מארווייק נכנע ללחץ. חצי עולם - מאמסטרדם ועד תל אביב - הבין לפניו שוואן דר וארט והונטלאר צריכים לפתוח. כאשר השמרן השכיל לעשות זאת, ראינו הולנד דומה לזו שהיתה יכולה להיות. אבל מה שהיא הראתה בהתקפה היה מעט מדי ומאוחר מדי, ההגנה שלה שערורייתית וכאשר מאמן שמרן מאבד את הראש ומשחק בסוף עם שלושה בלמים (הלו, זו הולנד?), לא פלא שהוא סופג במתפרצת. מעולם לא הפסידה הולנד את כל משחקיה בטורניר. ואן מארווייק אולי הביא את הולנד לגמר המונדיאל, אך הוא ביזה אותה ביורו וצריך ללכת.

3. מי שהביאה כבוד לבית המוות למרות שהלכה הביתה היא דנמרק. דקות ארוכות היא היתה לא פחות טובה מגרמניה אתמול, את הולנד היא ניצחה ומול פורטוגל היתה שותפה לחגיגה. בלי שמות גדולים ובלי הרבה דיבורים היא באה לשחק כדורגל. מורטן אולסן הראה לוואן מארווייק איך משחקים בשיטה הולנדית.

רונאלדו חוגג לבד. רוב חבריו לנבחרת לא מתים עליוצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ