יורו 2012 |

מדריך הוראות למאמן

השינויים בהרכב והחילופים המוצלחים של יוגי לב ו-ויסנטה דל בוסקה הם מלאכת מחשבת. לורן בלאן מנגד, דווקא נכשל בניסוי שלו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בפעם השנייה בסוף השבוע חולל מאמן מספר שינויים מהותיים בהרכב. תחילה היה זה יואכים לב שהחליף את חוליית החוד שלו לקראת המשחק מול יוון ואתמול היה זה לורן בלאן שחולל מהפיכה בהרכב. נאסרי ובן ארפה נשלחו לגלות על הספסל, בעוד שמאלודה חזר משום מה להרכב, דבושי סופח לקישור, קוסיילני תפס את מקומו של מקסס המוצהב במרכז ההגנה ואילו רבייה תופקד בעמדת המגן הימני. ויסנטה דל בוסקה דווקא בחר לדבוק בהרכב ובשיטה שעוררו ביקורת בספרד - שני קשרים הגנתיים, אלונסו ובוסקטס, וללא חלוץ בהרכב כשפאברגאס תופס את מקומו של טורס.

לב לא היה מרוצה ממשחק ההתקפה של גרמניה עד כה, ובייחוד מהמשחק מול דנמרק. המטרה היתה להשיג משחק שוטף יותר וגם לשלוח מסר שמקומו של איש אינו מובטח בהרכב הפותח. התגובה של גרמניה לשער השוויון המפתיע של יוון והמחצית השנייה המוחצת מלמדות שייתכן כי הוא השיג את המטרה. שניים מהמחליפים שפתחו, קלוזה ורויס, הבקיעו ולקראת משחק חצי הגמר יש לשער שאימוני הגרמנים יהיו תחרותיים מאוד.

השער של ספרד היה לא פחות מהתעללות אירונית בבלאן. לא רק שג'ורדי אלבה פרץ באגף שמאל ושני המגנים הימניים של צרפת לא הצליחו לעצור אותו, גם מאלודה לא טרח לעזור להגנה וצ'אבי אלונסו, בשער נגיחה מספר 20 באליפות, היה אחד מאותם שני קשרים הגנתיים ספרדיים. "הם לא אנשי מערות, אתם יודעים, הם שחקנים יצירתיים", אמר ערב המשחק דל בוסקה על אלונסו-בוסקטס. דל בוסקה יודע.

דל בוסקה. "הפכנו מעניים לעשירים מהר מאוד,, אמר במחאה על הביקורת נגד נבחרתוצילום: רויטרס

בואו לבקר באזור המיוחד של "ספורט הארץ" לכבוד יורו 2012

ספרד שיחקה עם יותר תנועה, לעומק ולאגפים, ונראתה מסוכנת בהרבה בהשוואה למשחק מול איטליה. עם חלוץ בהרכב או בלעדיו, ספרד שלטה במשחק בבטחה וגם כשצרפת החזיקה בכדור מעט יותר במחצית השנייה, היא עדיין נראתה מסוכנת יותר.

ביום הולדתם של ז'אן טיגאנה, זינאדין זידאן ופטריק ויירה, בגדה צרפת במורשת הכדורגל שלה. בדקה ה-65 ערכו שני המאמנים שינויים. בעוד שהכנסתם של פדרו, לראשונה
בטורניר, ושל טורס היתה חלק משיטת המשחק של דל בוסקה בה החלוץ נכנס לקראת שלבי הסיום, אחרי שהיריב התיש את עצמו במרדף אחרי הכדור ושחקני ספרד, החילופים של בלאן - נסרי וג'רמי מנז - נראו כהודאה של בלאן בכישלון הניסוי שלו.

במהלך המשחק התנהל דיון ער עד כמה משחקה של ספרד אטרקטיבי, דיון המתנהל מתחילת הטורניר. לעומת זאת כלל לא היה דיון עד כמה הוא יעיל, למרות שספרד הסתפקה בשער אחד בלבד מול יריבה איכותית עד לדקה ה-90, בה השלים אלונסו צמד מהנקודה הלבנה במשחק המאה שלו במדי ה"אדומה". "הפכנו מעניים לעשירים מהר מאוד", אמר דל בוסקה במחאה על הביקורת נגדו ונגד שחקניו השבוע, וצדק.

ספרד ניצחה לראשונה בתולדותיה את צרפת במשחק תחרותי ואנשי כדורגל עסקו בשאלה עד כמה היה משחקה מרושל במחצית השנייה. הציפייה שספרד או גרמניה תדרוס בכל משחק ויריבותיה לא יתאימו את משחקן לאיום היא לא ריאלית. "היריבים כבר לא רצים כמו ילדים בגן מולנו", אמר אחד משחקני נבחרת גרמניה השבוע והסביר עד כמה המשחקים קשים מול יריבות שמסתגרות מאחור.

אחרי משחקי רבע הגמר נראה שלשתי הנבחרות האלה יש לא רק את השחקנים הטובים ביותר, אלא גם שני מאמנים שיודעים להשתמש בהם היטב.

בלאן אובד עצות, אתמול בדונצק. המאמן הצרפתי נכשל בניסוי שלוצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ