איטליה - גרמניה |

מי תפגוש את ספרד בגמר?

שתי המעצמות תיפגשנה ב-21:45 בחצי הגמר השני של היורו. פרשני "הארץ" התכוננו למשחק ביורו-טיוב. המפתחות של אורי אוזן לשתי הנבחרות בפנים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

נבחרות ו יעלו הערב (21:45) על כר הדשא בוורשה במטרה אחת: העפלה לגמר . שתי הנבחרות לא נוצחו במהלך הטורניר, אך אין ספק שגרמניה היא המרשימה ביותר מבין כל הנבחרות עד כה. כזכור, גרמניה העפילה לחצי הגמר אחרי , ו, לא לפני דו-קרב פנדלים בו ניצחה 2-4, אחרי 0-0 בתום 120 דקות.

"אנחנו מאוד רגועים ומוכנים לשים על המגרש את כל הדברים שעבדנו עליהם באימונים", אמר מאמן איטליה צ'זארה פראנדלי. "בגרמניה שינו את הגישה לפני עשור וכעת רואים את התוצאות, אבל אנחנו מוכנים פיסית ומנטלית".

מן העבר השני, מאמן גרמניה יואכים לב מאמין ביכולת נבחרתו לשפר את שיאה - 15 ניצחונות רצופים במשחקים רשמיים. "הנבחרת שלנו יכולה לנצח כל נבחרת בעולם", אמר לב, "זה לא אומר שתמיד ננצח אבל הידיעה הזאת נותנת לנו ביטחון ואמונה בכל משחק. אנחנו נבחרת מאוחדת שמסוגלת לשחק את המשחק שלה ולא להגיב למשחק היריבה".

טיפים לאיטליה

תזרמו איתם

משחק הגנה מושלם הוא צורך בסיסי לאיטליה. הפעם יהיה קשה יותר, מכיוון שברצאגלי ובונוצ'י ייאלצו להתמודד לא רק עם גומז, אלא גם עם הכניסות לעומק של שחקני הקו השני, בעיקר חדירה ואוזיל. האיטלקים משחקים למעשה בלי שחקני אגף מובהקים ועם שלושה קשרים אחוריים (4-4-2 יהלום). לכן רוב העומס ההגנתי ייפול על דה רוסי ומרקיסיו, שיצטרכו לווסת בין עזרה למגנים באגפים לבין כניסה לרחבה עם שחקני הקו השני. לאבאטה צפויה עבודה קשה בצד ימין מול לאם ופודולסקי/רויס/שורלה. התיאום ההגנתי בינו לבין דה רוסי וחלוקת השחקנים ביניהם חייבים להיות מושלמים.

לא לפספס

אבאטה חשוב מאוד גם למשחק ההתקפה, וברבע הגמר ההגבהות שלו הביכו לא פעם את ההגנה האנגלית. מונטוליבו וקסאנו יהיו חייבים ללחוץ את שוויינשטייגר לסירוגין ולא לתת לו לנהל את המשחק הגרמני ללא הפרעה. לחץ יעיל יכול לגרום לקשר לאבד כדורים באזורים מסוכנים, כששני המגנים הגרמנים כבר בתנועה קדימה, ולתת לאיטלקים סיכוי לתפוס את ההגנה לא מאורגנת. מעבר לכך, להתקפה האיטלקית יש תלות מוחלטת בגאונות של פירלו ובברגים בראש של באלוטלי. מול גרמניה לא מגיעים להרבה מצבים, ואת אלו שפירלו יוצר רצוי לנצל באחוזים גבוהים.

פיליפ לאם. יצטרך לצאת הרבה קדימהצילום: רויטרס

טיפים לגרמניה

לימין ולשמאל

מרקו רויס היה המרשים מבין השחקנים שיוגי לב שילב במפתיע נגד יוון, ולדעתי הוא חייב להמשיך לשחק יחד עם גומז ומולר. הייתי ממליץ לגרמנים להתחיל את קו הלחץ כ-40 מטר מהשער האיטלקי, למשוך את האיטלקים החוצה ולהתחיל בלחץ אגרסיבי ברגע שהכדור נע לאחד המגנים. העובדה שהאיטלקים משחקים ללא שחקני אגף תחייב את גרמניה לתקוף יותר מהאגפים, שם יהיה לה יתרון מספרי. לאם צריך לצאת הרבה קדימה ולחלוק באגף עם רויס ואוזיל. גומז צריך לנוע הרבה על קו ההגנה בכדי לפנות שטחים לכניסות של אוזיל וחדירה. על שוויינשטייגר להעביר את כובד המשחק מימין לשמאל במהירות, וכך לנצל את היתרון של הגרמנים באגפים.

לא לתת לו לנשום

גרמניה שומרת אזורית במצבים נייחים, ומול איטליה זה מעט מסוכן. הקרנות של פירלו חדות ומסובבות והאיטלקים באים חזק ובתנועה. תשומת לב מיוחדת צריך להעניק במצבים כאלה לבונוצ'י, קסאנו ודה רוסי הערמומי. במשחק זורם, הדבר החשוב ביותר הוא לחץ אגרסיבי על פירלו בכל נקודה במגרש, לא לתת לו זמן להרים את הראש ולשלוח כדורי עומק שישברו את קו ההגנה. באדשטובר והומלס, המצטיין הגרמני בטורניר לטעמי, חייבים להיות מוכנים לכדורים הארוכים ולבצע חיפוי הדדי מכיוון שבאלוטלי מהיר מהם.

דה רוסי. העומס ההגנתי ייפול בעיקר עליו ועל מרקיסיו


מספרים, רבותי, מספרים

המאזן בין הנבחרות

14 ניצחונות לאיטליה, 7 לגרמניה, 9 תיקו

מפגש הידידות האחרון

1-1 בפברואר 2011 בגרמניה

מפגש המונדיאל האחרון

בחצי הגמר בגרמניה 2006 ניצחה איטליה 0-2 בהארכה משערים של גרוסו ודל פיירו, והמשיכה לזכייה בגביע

מפגש היורו האחרון

0-0 בשלב הבתים ביורו 96'

המפגש הכי גדול בכל הזמנים?

חצי גמר מונדיאל 1970 בין השתיים נחשב בעיני רבים ל"משחק המאה". איטליה ניצחה 3-4, כשבפעם היחידה בהיסטוריה הובקעו חמישה שערים בהארכה

המפגש הערב

גרמניה ניצחה בחמישה משישה חצאי גמר היורו בהם השתתפה, אולם לא גברה על איטליה בכל שבעת מפגשיהן בטורנירי גמר

פוטנציאל המפגש

גרמניה כבר קבעה שיא עולמי של 15 ניצחונות רצופים במשחקים רשמיים. על הפרק הארכתו ל-16

איטליה

היסטוריה: ארבע זכיות בגביע העולם (1934, 1938, 1982, 2006), זכייה אחת ביורו (1968)

מלך השערים: לואיג'י ריבה (35)

שיאן ההופעות: פאביו קנווארו (136)

מאזן שערים בטורניר: 2-4

גרמניה

היסטוריה: שלוש זכיות בגביע העולם (1954, 1974, 1990), שלוש זכיות ביורו (1972, 1980, 1996)

מלך השערים: גרד מולר (68)

שיאן ההופעות: לותר מתיאוס (150)

מאזן שערים בטורניר: 4-9

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ